Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te családodban is te vagy a...

A te családodban is te vagy a kakukktojás?

Figyelt kérdés

Az én szűk családi köröm egy háztatásban él. Nagyon sokban hasonlítanak egymáshoz, egyedül én vagyok az, aki elüt a többiektől. Minden téren. Ők mind (értelemszerűen) párkapcsolatban élnek én világ életemben egyedülálló voltam, ők vallásosak én ateista vagyok, nekik középfokú végzettségük van, nekem felsőfokú, zenében is erősen más az ízlésem és az életvezetésem is teljesen elüt az övéktől (többször járok szórakozóhelyekre, túrákra, stb.). Nekem sokkal erősebbek az érzelmi kilengéseim és borzasztóan szélsőséges dolgokra is képes voltam (elmúlt) ők pedig kiegyensúlyozottan élnek viszont nincs akkora tudásvágyuk mint nekem.


Nálatok is ti vagytok a fekete bárányok? Mitől lehet az, hogy a családból egyetlen ember esetében figyelhető meg ekkora differencia?


23f


2013. jún. 29. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is sokáig éreztem magam kakukk tojásnak a családban, na meg ki se jöttem velük, de minél jobban magamba nézek, annál jobban látom, hogy elég sok mindenben hasonlítok pl a szüleimre, hiába nem akarok. Csak egyedül a gondolkodásom üt el az övéktől, én más életet akarok.
2013. jún. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy érzem h nálunk is én vagyok a kakukktojás.
2013. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
10 év elit katonai szolgálat külföldön, majd 7 év egy közép-amerikai börtönben, úgy érzem egy kicsit kakukktojás vagyok, a vasárnapi ebédnél.
2013. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aaaaaz igen :D
2013. jún. 29. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is kakukktojás vagyok. Egyedül én járok egyetemre, a testvéreim még a középiskolában is bukdácsolnak, mindenki teljesen hülyének néz, amiért tanulok. Én csak tartós dolgokra költök el több pénzt, ők minden hülyeségre. Dolgozni egyik se akar, se nyári munka, se semmi. Ezért is hülyének tartanak, mert hajlandó vagyok 500 forintos órabérért gürizni. A szüleim szintén ilyenek, szóval... Ők hülyének néznek engem az életmódom miatt, én is hülyének nézem őket. Az utolsó kérdésedre nem tudom a választ. Lehet, hogy a gólya hozott minket, talán ezért van ekkora különbség köztünk. Én már beletörődtem:)
2013. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
te nem fekete bárány vagy, hanem tudat alatt lenézed őket. és ezt megérzik, ha nem is mutatod ki.
2013. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is én vagyok. De hamarossan külön életem lesz és nem fogom érezni a különbséget mert nem leszek köztük.
2013. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem leszel köztük és akkor leszel majd bajban.
2013. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én látok némi hasonlóságot tesóm és én köztem bár az eléggé parányi.


Viszont nagy sokszor érzem azt, hogy mintha nem is vér szerinti családom lenne.

A szűk családom eléggé nem érdekli az, hogy legyen tekintettel a másikra. Többször direktbe szervezték úgy nyaralást /amire muszáj volt menni, nem akartak itthon hagyni ki ne gyújtsam a házat/, hogy véletlenül se legyen jó nekem. Jó nekik is meg vannak a problémáik amikre próbálok tekintettel lenni. Viszont az eléggé kellemetlen, hogy az elmúlt 10 évben minden alkalommal nekem kellett beáldoznom magam.


Tesóm esetében sokszor érzem azt, hogy neki könnyebben az ölébe potyognak a dolgok. Mikor középsulis volt egyáltalán nem is láttam tanulni és 4,6 felett volt. Én 5 órákat tanultam és 3 4 es voltam. És emiatt itt pl:. volt, hogy lehurrogtak a gyk.-n, hogy milyen lusta vagyok és, hogy bárki megbírná ilyenre csinálni. /nekem nincsenek olyan jó képességeim/ Viszont emellett próbálok egészséges életmódot folytatni ami a család többi tagjáról nem mondható el. /heti 4 edzés/


És egy folytában pörög az agyam. Reménykedek abban, hogy sikerül valami olyat kitalálni ami nincs de mégis szüksége van az embereknek rá vagy hasznos. Így nem is teljesen irodában képzelem az életem. /bár nem tudom mi lenne jobb/ Mindig beszólogatnak azért, hogy tesómból nagyobb valaki lesz. De ez közel se látom biztosra. Lehet, hogy neki kell az éhbérért dolgoznia hiába van diplomája.

2013. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61% de jóindulatú vagy.
2013. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!