Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élhetünk együtt harmonikusan,...

Élhetünk együtt harmonikusan, ha ennyire eltérnek az étkezési szokásaink?

Figyelt kérdés

Ez most pitiáner gondnak tűnhet, de szerintem nem az. 25 éves vagyok, a barátom 26. 1,5 éves kapcsolatról beszélünk, együtt élni egyelőre nincs lehetőségünk, de talán az elkövetkező 1-2 évben már meg tudjuk majd oldani.


Nos, én azóta főzögetek, mióta elköltöztem otthonról, úgy egy éve főzök ezt-azt heti 2-3 alkalommal rendszeresen. Én szeretem a saját főztömet, bár nem vagyok egy konyhatündér egyelőre.

A barátomnak otthon mindent megcsinál az anyukája, ő egyáltalán nem tud semmit főzni, még egy csomag tésztát sem főzött ki életében.


Az ételek terén elég furcsa dolgai vannak. Húsból csak a pulykahúst hajlandó megenni (csak a mellet abból is), meg disznóhúsból a szárazabb részét. Ha nem tetszik neki egy számára ismeretlen ételnek a neve!, vagy szerinte "undorítóan néz ki", akkor nem is hajlandó megkóstolni se. Mások főztjéből sem hajlandó enni, ha olyat főznek, amit ők otthon nem szoktak, mondván, "mi van, ha nem jó?". Anyukáját is szokta osztogatni, hogy például miért rak kolbászt a paprikás krumpliba, vagy virslit, mikor ő nem szereti benne.


2013. jún. 28. 09:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg amíg külön éltek, tanuljon meg főzni a mamájától, ahogy ő szereti.


Nem nagy ügy beéejönni. Én is egyik napról a másikra kényszerültem rá, és finomakat kreáltam.

2013. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, meg fog változni. Az én férjem utálta a lecsót, az enyémet meg imádja, egyszer megkóstolta mondta hogy jé ez finom...a te párodnak is fog változni az ízlése, neveld meg egy kicsit.
2013. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy otthon szinte mindent a szájába tesznek, anyukája elvált, egyedül van, és minden energiáját a barátomon tölti ki. Reggelenete még az ételt is kimeri meg bedobozolja neki, amit magával visz a munkába, sokszor még az evőeszközt is ő rakja a táskájába. A konyhába meg szinte be sem engedi. Úgy bánik vele 26 évesen, mintha 8 éves volna.
2013. jún. 28. 09:58
 14/29 A kérdező kommentje:
Próbálom nevelni, mondtam már neki, hogy a főzés Munka, akár hiszi akár nem, mert ha az ember este 6-kor haza esik, akkor igenis fárasztó még 1,5 órán át a konyhában állni, és nem teheti meg, hogy adott ételt meg sem kóstol, mert nem tetszik neki a kinézete.
2013. jún. 28. 09:59
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is mondtam,hogy anyuci pici fia. Ezt jól elszúrja anyósjelölt. Le kéne erről szoktatni,mert sose lesz önálló a párod és meg fogsz tőle őrülni. Nekem is volt ilyen pasim. Szerencsére a jelenlegi párom totál önálló. Persze ő se tud megfőzni mindent,de alap dolgok mennek neki. Együtt szoktunk főzni ,így tanul is közben . :)
2013. jún. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a családban van egy ilyen férj, mint a te párod. Róla már akkor is tudta mindenki, hogy 4 vagy 5 fajta kaját eszik meg amikor még csak udvarolt az unokatesómnak. Nagyon nehéz, mert 3 kaját eszik meg ahogyan az anyukája csinálja, a másik 2-őt meg ahogyan a nagymamája készíti + ide tartózik a töltött káposzta de ezt a nagyijának kell felvágnia.

Már 4 éve házasok és az unokatesómnak semmit nem sikerült változtatnia az ízlésén. Nemrég voltunk együtt esküvőn és ott is mindennek húzta az orrát.


Persze, ennek nem kell így lennie a te esetedben is.

2013. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé el van kényeztetve kaja téren, de talán ha majd rájön, hogy a kaja nem csak úgy ott terem, hanem be kell vásárolni, fizetni, főzni, akkor majd meg fog enni mást is. Ha nem, akkor főz magára vagy nem eszik.
2013. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Ha csak 4-5 kaját fog ő is megenni, akkor nem leszünk együtt, mert én ezt nem fogom elnézni neki.
2013. jún. 28. 10:08
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Megfőzöd a másikat (nem a 4-félét), mondod "ott van a fazékban, szedjél magadnak", ha nem szed vagy nem tetszik neki, akkor nem eszik. Előbb utóbb csak megunja és legalább megkóstolja vagy visszafut anyucihoz, de akkor talán jobb is.
2013. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ment ilyenen tönkre kapcsolatom,igaz fiatal voltam és naiv.

1 év járás után mindketten szülőktől távol levő városban kaptunk melót,igy össze isköltöztünk.Addig nem tűnt fel,hogy kb 5-6 féle kaját eszik csak meg,azt is túlfűszerezve.Anyukája aranyos nő,recepteket a kezembe adta,jó lesz az még.Mosolyogtam,hogy tudok én főzni.tudtam is,de nem ette meg,meg se kóstolta,pizzát rendelt nap mint nap,csak abba kosolt bele amit az anyja receptje alapján csináltam,de állitólag azt se jól.Én azokat megenni nem birtam,duplaadag fűszer kellett mindenbe mint ami normális.Vestekedtünk pár hetet és inkább visszacuccolt az anyjához.

Ennek kb 10 éve,ma is az anyjával él.

(én meg férjjel,gyerekkel,akik imádják a főztöm,párom kifejezetten szereti ha kisérletezgetek,neten böngészve finom recepteket találni)

2013. jún. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!