Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élhetünk együtt harmonikusan,...

Élhetünk együtt harmonikusan, ha ennyire eltérnek az étkezési szokásaink?

Figyelt kérdés

Ez most pitiáner gondnak tűnhet, de szerintem nem az. 25 éves vagyok, a barátom 26. 1,5 éves kapcsolatról beszélünk, együtt élni egyelőre nincs lehetőségünk, de talán az elkövetkező 1-2 évben már meg tudjuk majd oldani.


Nos, én azóta főzögetek, mióta elköltöztem otthonról, úgy egy éve főzök ezt-azt heti 2-3 alkalommal rendszeresen. Én szeretem a saját főztömet, bár nem vagyok egy konyhatündér egyelőre.

A barátomnak otthon mindent megcsinál az anyukája, ő egyáltalán nem tud semmit főzni, még egy csomag tésztát sem főzött ki életében.


Az ételek terén elég furcsa dolgai vannak. Húsból csak a pulykahúst hajlandó megenni (csak a mellet abból is), meg disznóhúsból a szárazabb részét. Ha nem tetszik neki egy számára ismeretlen ételnek a neve!, vagy szerinte "undorítóan néz ki", akkor nem is hajlandó megkóstolni se. Mások főztjéből sem hajlandó enni, ha olyat főznek, amit ők otthon nem szoktak, mondván, "mi van, ha nem jó?". Anyukáját is szokta osztogatni, hogy például miért rak kolbászt a paprikás krumpliba, vagy virslit, mikor ő nem szereti benne.


2013. jún. 28. 09:17
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Magától nem volt hajlandó sohasem megkóstolni azt sem, amit én csináltam.

Ezt meguntam, és megmondtam neki, hogy márpedig mindent meg kell kóstolnia, mert ha együttélésre kerül a sor, vagy jó lesz neki az én főztöm is, vagy ha az nem tetszik neki, tanuljon meg főzni és főzzön magának.


Mondtam neki, hogy én nem fogom ezeket a dolgait tolerálni, és ha nekem mondja, hogy meg se kóstolja mert "undorítóan" néz ki, akkor én csak annyit fogok vele közölni, hogy akkor gyerek nem eszel, vagy csinálsz te valamit.

Azt is mondtam, hogy a "mi legyen a kaja" nem mindig kívánságműsor, azon is múlik, mennyi ideje van az embernek, mi van a hűtőben, meg mennyi pénzt tud rá szánni.

Így vagy változtat a szemléletén ilyen téren, vagy otthagyom.

2013. jún. 28. 09:21
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus anyuci pici fia,nem lesz könnyű vele az életed. De megpróbálhatjátok,ha ezt el tudod fogadni. :)
2013. jún. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Én is ilyen vagyok, elmondom. Meg elmondom azt, is, hogy nem anyuci kedvence kislánya vagyok, engem sokszor tömtek étellel a nagyszüleim kiskoromban, vagy ha nem tetszett a kaja, addig kellett ott ülnöm mellette, míg meg nem ettem. Ettől vannak bizonyos ételek, amiket soha nem leszek hajlandó megenni, olyan mélyen undort ültettek belém azzal pl., hogy lenyomták a torkomon. Ennyi.
2013. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát a párom is hasonló "volt". De ő nem volt hajlandó megenni semmit amiben zöldség van. Összeköltöztünk és rákényszerült. Húzta a száját, hisztizett is, de mindent megkóstolt előbb-utóbb és lám megszerette őket.

A székely káposztát kb ötödjére kóstolta meg, mert szerinte undorító volt, de végül mikor megkóstolta 2 tányérral falt be.

Csak nagyon elkényesztették, de nyugi, ha már majd együt éltek azt is meg fogja kóstolni amit te főzöl és időel hozzászokik az új ízekhez.

Addig is hívd át vacsizni stb... hátha valami megtetszik neki

Sok szerencsét neked

2013. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyébként teljesen jó a hozzáállásod. Főzhetnétek magatokra külön, és akkor nincs gond. Attól még ülhettek egy asztalhoz, beszélgethettek, minden más mehet rendben, hogy nem ugyanazt eszitek. Mit gondolsz?

Előző "tömött" gyerek voltam.

2013. jún. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog változni!
2013. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én nem bírom az ilyen embereket. Mondjuk nálunk teljesen más, mert az én párom 18 éves kora óta külön él, magának főzött, főz a mai napig, én pedig imádom, ahogy főz. Mondjuk van olyan, ami idegesít, például imádom a tökfőzeléket, spenótot, halat, ő ezeket utálja, és meg is jegyzi, hogy ezek gusztustalanok. Anyjának is szokta mondani, hogy például minek rak cukkinit, brokkolit a kajába, mert ezeket nem szereti. De amúgy ennyi, ha ilyen kajára vágyom, megcsinálom magamnak.

Ha nem tetszik a párodnak, amit főzöl, majd csinál magának szendvicset. :P

2013. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
Meglepődnél ha tudnád milyen sok ilyen ember van. Csak hirtelen legalább 5-6 olyan barátnőmet fel tudnám sorolni, aki csak csirkemellfilét eszik, vagy inkább nem eszik húst és sok olyan férfit ismerek, aki csak sertéhúst eszik. Rengetegen esznek valamilyen felkapott diéta (vega, paleolit, Atkins, stb.) szerint. A férjem és én is nagyon válogatósak vagyunk. Én is csak a szárazabb húsokat eszem meg, semmi mócsingot nem vagyok hajlandó megenni és én sem kóstolom meg azt, ami nem szimpatikus.
2013. jún. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Eddig azt tapasztaltam, hogy a kaján nagyon sok pénzt meg lehet spórolni, így azt nem tartanám szerencsésnek, ha kétfele főznénk közös háztartásban. Ő Nem tud főzni!, az pedig biztosan sok idő lenne, míg megtanulna.


Én pedig nem vagyok egy a párjával anyáskodó típus, aki állandóan körülötte ugrálna és kérdezgetné, mit akar enni. Magamra is legtöbbször úgy főzök, hogy az idő és az ára az első szempont, aztán jön az, hogy mennyire szeretem. Bár igaz, én mindent megeszek.


Úgy gondolom, így, hogy ő semmit nem tud elkészíteni, nem teheti meg, hogy meg sem kóstol más ételeket, mint amit otthon megszokott. Különben is a fűszerezés is mindenkinél ízlés kérdése, két ember ugyanazt az ételt sem ugyanazzal az ízzel készíti el, szerintem.


Most rákényszerítettem, hogy mindent kóstoljon meg, amit főzök, és mondtam neki, ha nem teszi meg, ebből még nagy bajok lesznek később, bármilyen banálisan hangzik is.

2013. jún. 28. 09:36
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a te hozzáállásod megfelelő, változtatni neki kell. Kissé el lett kenyesztetve, meg kell tanulnia, hogy nem az van mindig amit o akar. Ugy viselkedik, mint egy gyerek! A főzés igenis munka, fárasztó es te sem jokedvedbol csinálod. Becsulje meg, amit kap!
2013. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!