Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnénk neki?...

Hogyan segíthetnénk neki? Fogadjuk be magunkhoz?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki nagyon szegény, néha szoktunk neki kaját adni és a feleslegessé vált ruhákat. Ahol eddig lakott onnan el kell jönnie és sajnos nem tud hová menni. Munkát hiába keres nem talál. Úgy sajnáljuk... Ha rá gondolok a sírás folytogat.
2013. jún. 25. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

hát nem tudom. miért nem talál munkát?

nem lehet, hogy nem ad bele mindent? miért nincs családja, aki gondoskodna róla? hogy lett ennyire szegény? valami oka kell, hogy legyen, hogy ilyen helyzetbe került.

a helyedben, őszintén szólva, ha nagyon akarnék segíteni, inkább fizetnék neki egy albérleti szobát, valami egyszerűt, olcsót.

2013. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Befogadassal ovatosan, rosszul is elsulhet, kiranki meg nem fogod tudni.
2013. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kis eszed van, nem fogadod be. Én így jártam, mint te, évek óta ismertük egymást, nem volt családja, munkája, lakhelye, befogadtuk. Nem kellett volna, azóta sem beszélünk.

Más dolog segíteni és más magadra venni valakit. Az az ő gondja és nem a tiéd. Elég az a segítség, amit adtok neki.

2013. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon hosszú történet. Röviden annyit, hogy a szülei meghaltak és a testvére kisemmizte.
2013. jún. 25. 17:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor sem, semmiképp. Nem is családtag, csak ismerős barát. A sajnálat meg a szánalom rossz tanácsadó. Segítsétek, ahogy tudjátok, de ennyi. Küldjétek el a munkanélkülibe, jelentkezzen le. Valami alkalmi munkát talál ha nagyon akar, ha más nem a földekre ki tud menni dolgozni legyen nő vagy férfi. Szezonja van, aki akar az tud is dolgozni, még ha csak ideiglenesen is.
2013. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

igen, de rengeteg ember van, akinek nincs semmije. ilyenkor hónapról-hónapra él, de fenntartja magát.

nem mondom, lehetnek időszakok, amikor segítség kell.

de ez semmiképp sem tarthat évekig egy olyan embernél, aki tesz azért, hogy ne így legyen.

ez a kisemmizés is olyan mentségféle. gondolom, az ő előadásában hallottad.

2013. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

17-30-assal egyet értek, én is így jártam. Befogadtuk, 1 szatyor ruhával, pénzt, kaját adtunk neki, aztán a több éves barátság ott ért véget, hogy miután személyit, papírokat csináltattunk neki, munkát kerestünk neki, etettük, az első fizetésénél lelépett azokhoz, akik behülyítették, aztán ki is dobták, persze a nagy összeborulásuk közben mi lettünk a gonoszak. ( pedig előtte a börtönből is kihoztuk, mert nem tudta a pénzbüntetését kifizetni, mi kifizettük, és azért hoztuk ide, mert tél volt, és megfagyott volna, pedig ezt a lakom-eszem-iszom-melegszem ingyent előtte is eljátszotta, párom odavitte az albérletébe, ott is meglépett hatalmas fűtésszámlát hátrahagyva, de azt hittük, hogy megváltozott, rájön, ki szereti, ha már családja sincs, de nem, akkor játszotta el utoljára, azóta sem beszéltünk.)


Inkább ne. Segítsd, ahol tudod, de oda ne vidd hozzátok. Előbb-utóbb mennie kell, és akkor bizony ti lesztek a rosszak.

2013. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha valaki idáig jut, annak oka van. Nevezetesen az, hogy életképtelen. A segítségből pedig előbb utóbb az lesz, hogy elvárja, sőt építeni fog a segítségetekre, majd utána visszaél vele. Ha pedig beköltöztetitek, ne adj Isten egyszercsak kipakolt lakásra értek haza. Eszetekbe ne jusson senkit befogadni. Ez még sose vezetett jóra.
2013. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz eset. Én is mindig próbálok magamhoz mérten segíteni,de sajnos beigazolódni látszik h sokszor visszaélnek vele. Szerintem a saját házadba semmi esetre se fogadj be senkit. Tényleg lehetnek belőle kellemetlenségek.

Meglop,vissza él a bizalmatokkal,nem alkalmazkodik stb.

volt h anno Édesapám megsajnált egy férfit aki mindig jött kukázni,és adott neki mindig valami,kolbászt,kenyeret tejet stb.Aztán egyszer csak azt vettük észre h elpofátlanodott. Sajnáltam apumat mert láttam h nagyon csalodott volt mikor szembesült vele h visszaéltek a johiszemüségével. Nekem is van ismerösöm akinek adtam ruhákat,nem is keveset és jó állapotúakat. Azóta mindenért volt már nálam,persze sokszor adok mert megsajnálom.Viszont pénzt nem kap sose! Aztán kiderült h nem csak tőlem de az egész lépcsőházhoz jár ezért azért. Szóval amondó vagyok h jól meg kell gondolni kinek adsz,mert először majdnem mindegyik tud kedves lenni és sajnálatraméltó,de elég sok vérszemet kap miután adsz neki.Amolyan...nyújtod a kisujjad és az egész karod kell.

2013. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell adni de valóban figyelni kell arra, hogy ezt ne sajnálatból tegyük hanem segítségül! És ez addig kell tenni amíg látod hogy ős is viszonozza valamivel, nekem ha adnának én biztos valamiben besegítenék, meg kérdezném nincs e szükség valami kétkezű munkára, akár a kertben akár a házkörül, vagy ha szakmája van abban tud e segíteni valamit. Persze van az önzetlen adás is ami átmeneti segítség bajban mikor tényleg nem várunk el semmit. Én apuka ként két fiam nevelem immáron 7 éve teljesen egyedül, nagy szülök rokonok segítsége nélkül, nekem is el jön az a az idő mikor nem megy anyagilag, ilyenkor jól jön a ha önzetlenül segítenek, de kész vagyok viszonozni! és most is... asztalos a szakmám és és amiben tudok segítek még ha gerincproblémáim vannak akkor is legfeljebb szólok hogy nem emelhetek nehezet! De fordítva se szabad vissza élni....
2013. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!