Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? NAGY A BAJ!

Mi a véleményetek? NAGY A BAJ!

Figyelt kérdés

Üdv én 14 éves vagyok.


Nem tudom hogy hol is kezdjem, ezt elég nehéz lesz elmagyarázni.


Nos, az apukám elégé naiv nekem legalábbis így jött le... mindig segít az ismerősi körünkben és hát most ez a történet: Valamikor ősszel elbocsájtották a munkahelyéről ahol elégé jó volt a fizetése és azóta sokat vitáznak az anyukámmal... nemrég belekezdett egy vállalkozásba az egyik ismerőssel... (ez itt a házunkban van, a munka idő hétfő - szerda - péntek) azóta idejár a hapek családja...

én gyűlölöm hogy hazajövök és itt lihegnek a nyakamon... ma pl. felkeltem kimentem és már itt voltak... az anyukám véleménye már nem számít az apámnak... ma beszéltem vele és azt mondta hogy szeretne elköltözni minél hamarabb...

ebben az a vicc hogy az apám anyám kérdezése nélkül segít ennek a faszinak fizetni a rezsijét/adósságát vagy mit tudom én... én olyan szinten kivagyok hogy azt elmondani nem tudom...


U.I. Elnézést hogy egy ilyen "regényt" írtam és remélem hogy valaki megérti.


2013. jún. 25. 01:58
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon nehéz helyzet, de nekem ebből az jött le, hogy apukád nem naív, hanem kiszolgáltatott helyzetbe került. Valószínűleg amikor nem volt munkája, kölcsönkért és az uzsorások markába került. Rémes helyzetben vagytok most édesanyáddal, ezek tönkreteszik a nyugalmatokat. Nagyon nehéz megszabadulni az ilyenektől.
2013. jún. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az isten XD nekünk soha nem volt hitelünk meg semmi ilyesmi...
2013. jún. 25. 02:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek akik most itt vannak... hát "csórók" és ezt én is tudom és apám is tudja.
2013. jún. 25. 02:31
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
61%
Nézd, amit írtál a kialakult kellemetlen helyzetről, biztos , hogy idegölő lehet, sőt családromboló. Az is szomorú, hogy édesapád kizárja a döntéshozatalból anyukádat. Mégsem ítélkeznék elhamarkodottan, hiszen nem tudhatjuk miért kezdett édesapád ebbe a vállalkozásba ilyen feltételek mellett. Lehet, hogy kényszerből döntött így, lehetőségek híján. Tudod a pénzhiány és az elkeseredés, néha olyan lépésekre kényszeríti az embereket amit normális körülmények között nem tenne meg. A szüleidnek közösen kellene mérlegelni a tevékenységgel járó előnyöket és kellemetlenségeket, mármint, hogy megéri e folytatni így is. Arra mindenképp meglehet kérni apukádat, hogy válassza le a munkaterületét a család nyugalma érdekében.
2013. jún. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Gyere hozzám lakni, egyedül lakok..:)) 14 évesen elég durva az ilyen, bár ne legyen az bajod hogy ott vannak, bizniszelnek biztos, örülj annak, hogy apád valamit sertepertél, mert ha nem csinálna semmit, az sokkal nagyobb baj lenne. Szerintem ez nektek egy átmeneti állapot. Másik részről meg anyukád picit nem normális, ha szeretne elköltözni, akkor ő veri szét a családot, meg az ő hisztije miatt lehetnek ezek a figurák ott. Bocs ha nem így van, de egy ép eszű családban segítik egymást a szülők, nem vitáznak. Amúgy anyud mit dolgozik?
2013. jún. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

A leírtakból sajnos sok olyan részlet nem derül ki, amely fontos lenne ahhoz, hogy valaki hatékonyan tudjon neked segíteni.

A legegyszerűbbnek azt látom, hogy jó volna, ha anyukád, apukád és te, hármasban megbeszélnétek az egész helyzetet.

Mindegyikőtök elmondaná, hogy szerinte ez a helyzet miért hátrányos vagy előnyös a számára, illetve az egész család nézőpontjából.

Apukád talán előnyösnek látja, hogy így viselkedik, mivel ő az, aki odahívja az ismerőst és családját.

Sorold fel neki az érveidet és mondd el, hogy anyukád és te nem érzitek ebben a helyzetben magatokat jól (ennél részletesebben).

Normális stílusban beszélgess vele, hogy komolyan vehető legyél, nem dühösen.

Anyukád biztosan kibillent az egyensúlyából, jó lenne, ha arra is figyelnél, hogy ő se csináljon ésszerűtlenségeket.

Esetleg fordulj családsegítőhöz.

Anyukád és apukád lehet, hogy már nem is akarnak együtt élni - nem csak emiatt? Írtad, hogy ősz óta vitáznak.

2013. jún. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hú, hát nem tudom, szerintem van abban valami, amit az első válaszoló mond.

ha nem is pont úgy van, akkor is, talán van valami a háttérben, amit nem tudsz, mert nem akart beavatni.

2013. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
El sem tudod képzelni (túl fiatal vagy hozzá), hányan kerülnek manapság a munkahely és a rossz hitelek miatt még ennél is rosszabb helyzetbe. Kívűlről minden rendben van, megvan a két szintes, nagy ház, kocsi, minden, de a háttérben már nincs pénz. Az illető családfő fenntartja a látszatot, amíg teheti. De közben széthullik a család. Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, anyukádat vedd rá, hogy legyen őszinte hozzád, mik a tervei, ez így nem állapot.
2013. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az anyukám jogászként dolgozik.
2013. jún. 25. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!