Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvastátok, hogy mit akarnak...

Olvastátok, hogy mit akarnak az új Ptk-ban?! (Házasság rokonok között) Vélemény?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 13:49
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Uh...hát emberek. Először is. Igen, régen is házasodtak az unokatesók, sőt még a testvérek is. Főleg az uralkodói házaknál (pl. Egyiptom, főbb királyi házak). És hogy nem született "hibás" gyerek? Majdnem mind az volt!!(kivéve az oldalágiakat) A genetikát nem lehet "megtéveszteni". Most tényleg a 21, században fel kell világosítani arról valakit, hogy a hasonló génállománnyal rendelkező emberi egyedek szaporodása "belterjes" szaporodás? Ami a macskáknál, kutyáknál nem számít , az embernél végzetes lehet. Azért maradtak fent ezek a belterjes családok, mert rájöttek, hogy a "vérfrissítés" elemi érdekük, és abbahagyták a rokon-házasságokat. Nagyon ki tudok akadni a buta embereken....:(
2009. okt. 13. 21:17
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
Genetikailag nem túl szép ez az eset. De nem csak az a buta, aki azt írta, hogy nem lesz beteg az utód, hanem akkor már itt a többség is az. Eddig is éltek együtt első unokatesók, hiába is tagadjátok. És ha akartak, eddig is lehetett gyerekük, max az anya vélt apát írt be. És??? Soha nem jönnek rá, hogy valóban rokonok. És volt/van ilyenre példa!!!!!! Csak most már házasodhatnak. Na bummmm. Aki eddig nem akart az unokatesójával élni, az eztán sem fog. Nem tudom mit kell ezen úgy felháborodni...
2009. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert a vérfertőzés veszélyes. És ha más jóval veszélytelenebb dolgoknak nem adunk törvényesen teret, akkor ennek meg pláne nem kellene. Igaz, hogy nem kötelező a dolog így sem, de gondolj bele, hogy bizonyos dolgok legalizálása mennyire azt sugallja,hogy annyira nem is lehet az bűnös ha a törvény is engedi. Inni sem muszáj, mégis többen,többet innanak ha már 16évesen legális lenne. Meg ha az önbíráskodás bizonyos mértékig engedett lenne.. Vagy akár az ittas vezetés ami jó példa erre. Szóval azért a mai liberális emberekben benne van,hogy mindennel éljenek amire a törvény lehetőséget nyújt és parányit is érdekli őket. Ha mondjuk a fű legális lenne lehet néha én is élnék vele. Én azt mondom,hogy ha törvényi tiltás miatt csak 6 ember mondaná azt egy ilyen kapcsolatra,hogy inkább ne,akkor már megérné.
2009. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

végülis.. mindig meg akartam farkalni az untesóm.. ^^


ellenben ez akkoris hülyeség. legalább azt ne engedjék már h kölyköt csináljanak. mert oképersze nem feltétlenül lesz fogyatékos, de jóvan nagyobb eséllyel indul..

szerintem nem kéne engedni a házasságot rokonok között.

2009. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

JA és mégvalami.

inkább a zöldet legalizálnák...

2009. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!