Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvastátok, hogy mit akarnak...

Olvastátok, hogy mit akarnak az új Ptk-ban?! (Házasság rokonok között) Vélemény?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 13:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Mivel nem olvastam,nem tudok nyilatkozni.
2009. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
köszi!:(
2009. okt. 13. 14:06
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
nem vérrokonok közt akarják engedélyezni a házasságot, hanem nevelőszülő és nevelt gyermek közt, ha jól tudom
2009. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem pont ez a része a tök mindegy nekem, mert ezzel énrám nem kényszerítenek semmiféle rokonházasságot ezzel. Azért érdekes, hogy épp ezen háborodik fel mindenki a legjobban, mintha ezentúl muszáj lenne hozzámenni a nagybácsihoz.

Amúgy van sok nevetséges dolog az egészben, én azon röhögtem a legnagyobbat, mikor megtudtam, hogy ilyeneket gondolnak, hogy majd májusban bevezetik. Hát ebből emberek nap mint nap dolgoznak! Addig mondjuk egyszer elolvassák.. Minden nagy kodifikációnál van az elfogadás után rendes felkészülési idő, amit akár 2-3 évvel mérnek és nem néhány hónappal.

2009. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%
Ez botrány, az ilyen házasságban születő utódok nagy eséllyel lesznek betegek, aztán majd fizethetjük a fogyatékossági segélyt nekik..Őrület!
2009. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
2, genetikailag vadidegen ember házasságából miért születne nagyobb eséllyel fogyatékos gyerek?
2009. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
hát nekem nagyon úgy tűnik, hogy unokatestvérek közt is lehet meg nagynéni-unokaöcs között is...
2009. okt. 13. 14:18
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
A törvény megengedi a testvér vér szerinti leszármazottjával kötött házasságot, tehát genetikailag igen sok közük van egymáshoz.
2009. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Fúj.undorító.lassan már az következik hogy farkasembert gyártunk
2009. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Leírnád, hogy pontosan miről van szó?

Mivel nem olvastam, nem tudok nyilatkozni.

Valószínűleg a nagy kockázattal járó eseteket továbbra se engedélyeznék. Ha mégis, akkor is ez csak egy lehetőség és nem kötelező kényszer, szóval én ettől függetlenül nem fogok nagyobb kedvet érezni, hogy rokonnal házasodjak.

2009. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!