Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvastátok, hogy mit akarnak...

Olvastátok, hogy mit akarnak az új Ptk-ban?! (Házasság rokonok között) Vélemény?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 13:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Az új ptk szerint akár elsőfokú unokatestvérek is házasodhatnak egymással, vagy nagynéni /nagybácsi az unokaöccsel/unokahúggal.És most olvasom , hogy 1952 óta törvényesen elfogadott, hogyha a nagynéni/ nagybácsi köt házasságot a testvére gyerekével, ha a jegyző elfogadja... Ti ezt tudtátok??
2009. okt. 13. 14:57
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy cikk a ptk változtatásról:


[link]


A kérdéshez kapcsolódó rés a következő:


"Nem érvénytelen a rokonházasság


A családjogot is magába olvasztó új Ptk. felsorolja, hogy milyen okokból lehet érvénytelen a házasság, kik nem köthetnek egymással házasságot. A kormány szeptember 4-én benyújtott módosító javaslata kiveszi ebből a felsorolásból a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával kötött házasságot, amely az eredeti verzióban még szerepelt. Tehát a zárószavazás előtti javaslat gyakorlatilag megengedné, hogy egy férfi feleségül vegye például az öccse lányát, vagyis az unokahúgát. A módosítást azzal indokolta a kormány, hogy aránytalanul súlyos jogkövetkezmény lenne az ilyen házasság érvénytelennek nyilvánítása."

2009. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
98%

Hát, én nagyon felháborodtam, amikor olvastam erről! Én is azt olvastam, hogy a testvérem gyermekével köthetek házasságot! Abszurd! Undorító! Aberráció! Már az beteg, akinek egyáltalán megfordul a fejében ennek a gusztustalanságnak az engedélyeztetése/engedélyezése!

Hova halad a világ?! Pár év múlva majd feltalálnak valami gyógyszert arra, hogy ki lehessen védeni a genetikai torzulásokat és akkor már szabad lesz házasságot kötni testvérrel, anyával, apával...

Szégyen! Felfordul a gyomrom!

2009. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

testvér gyerekével, mint látjuk, már 1952 óta lehet házasodni, ami új, az az unokatestvér

fel van fújva kicsit a dolog

2009. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
Én is olvastam már ezt pár hete és egyszerűen megbotránkoztat.Undorító!Ebből egy elmebeteg országot akarnak csinálni.
2009. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%
Mi a fenétől lesz emiatt elmebeteg ország? Úgy felfújjátok. Először is az egyik, ami miatt itt hőbörögtök 57 éve létezik, csak engedélyt kell rá kérni, amiért miért is ne adnának meg? Csak egy felesleges lépést szednek ki. Az unokatestvérek az új dolog. De ezzel nem lesz senkire semmi kötelező. Különben meg dugni eddig is dughattak, ha nem engedélyezett, hogy elmenjenek egy cetliért kiöltözve akkor is voltak vannak és lesznek ilyen "aberrált" viszonyok.
2009. okt. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz elmebeteg? Milyen emberek azok akik ilyen törvényt hoznak? Inkább mással foglalkoznának, nem a vérfertőzés legalizálásával. Ennyi erővel engedélyezhetnék a drogokat is, a gyerekek is hagy igyanak stb. Az se kötelező.Szerintem akármióta van ez így,undorító.
2009. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Ez így igaz. Nem egy olyan embert ismerek, akinek "köze" volt az unokatesójához. A papír csak mellékes. Elég undorító dolog, de ha már gyereket tudnak csinálni, hát legyen törvényes... Vajon ki gondolkodhat ilyen hülyeségen ahelyett, hogy az ország egyéb problémáját próbálná megoldani? A sok perverz meg élvezkedjen úgy, ahogy neki tetszik...
2009. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell tuljajongani a dolgot. Unokatestvérek, másodunokatestvérek száz évekkel ezelőtt is házasodtak és mégsem születtek idióták. Két oka volt ennek: a vagyon kézbentartása no és az, hogy az illetők nem voltak teljesen idegenek egymásnak. Ez sem utolsó szempont. Tehát a tervezett törvényel semmi újat nem találtak ki.
2009. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem azért nem házasodtak eddig a vérrokonaikkal, mert egy törvény tiltotta.


Ha törvénybe iktatom, hogy összeházasodhatsz anyáddal, összeházasodnál? na ugye!

2009. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!