Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért írják itt, hogy csak a...

Miért írják itt, hogy csak a házastársaknak adnak információt a kórházban?

Figyelt kérdés
Mi nem vagyunk házasok, meg nem is leszünk, mégis kaptunk információt egymásról a kórházakban. Senki nem kérte a házassági anyakönyvi kivonatot.
2013. jún. 23. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Mert fel se merült bennük. Pedig kellene.

De jó ötlet.

Bemegyek a kórházba s kérdezem: végül van gyógymód a férjem impotenciájára? Majd kirakom a facebookra hogy a szomszédom impotens.

2013. jún. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Annak adnak információt, akit a beteg megjelöl a felvételkor. Ez a személy lehet nem családtag is.


Viszont ha a beteg eszméletlenül kerül be, nincs lehetősége megadni a "legközelebbi hozzátartozó" nevét, akkor csak a családnak adnak tájékoztatást addig amíg a beteg máshogy nem tud rendelkezni.

2013. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ha a beteg eszméletlenül bekerül a kórházba, mondjuk baleset miatt és nem tudja megadni, kit értesítsenek, csak a családnak adnak információt.
2013. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tőlem senki sem kérdezte, hogy kit jelölök meg, és a páromtól sem. És ha eszméletlen, akkor vinni kell a házassági anyakönyvi kivonatot?
2013. jún. 23. 19:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Mikor voltál utoljára kórházban és hol?

Errefelé a protokoll része (egyetemi klinika).

Rajta volt a felvételi lapon és a műtéti "beleegyezőn" már 8 évvel ezelőtt is.

Megkérdezték az édesanyámtól, a bátyámtól, a páromtól és tőlem is, amikor kórházba kerültünk.

2013. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Én el tudom képzelni bőven hogy a kérdezőnek igaza van. Akik bevarrják a kesztyűt azok erre se fognak odafigyelni.
2013. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az utóbbi három évben voltunk, kétszer én, kétszer a párom. Ha eszméletlen, akkor kérik a házassági anyakönyvi kivonatot?
2013. jún. 23. 20:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Elvileg ez a protokoll, de sztem a kórházak nagy részében a személyzet kisebb gondja is nagyobb annál, hogy erre figyeljen.

Hozzánk a gyermekágyra pl többször benyitott látogató, és olyan betegeket kerestek, akik nem is abban a szobában voltak. Ebben a kórházban ez tilos, mármint nem szabad zavarni a szült nőket ezen a szárnyon, de többször nem volt nővér a pultnál, és simán hátrajöttek, benyitottak, ami rém kellemetlen volt, mert mi mondjuk pont a szoptatással bénáztunk.

2013. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert bárki bemehetne, hogy bárkiről infót szerezzen, mert mondhatja, hogy ő a barát, barátnő, vőlegény, menyasszony, élettárs. Márpedig annak senki sem örülne, ha olyan tudna róla bizalmas dolgokat, akinek végképp semmi köze hozzá.
2013. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szerintem ha viszem a lakcímkártyát, és látják, h egyezik a címünk, akkor csak sejtik, h nem valami vadidegen után érdeklődök, hanem van némi közünk egymáshoz. :)


azért nem mindennapos dolog, h eszméletlenül bevisznek valakit a kórházba.

csak ezért én sem kötnék házasságot. meg sok más ok miatt sem, de az már offtopic lenne. :)

2013. jún. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!