Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségeknek mindent lehet?

A feleségeknek mindent lehet?

Figyelt kérdés

Egyre több családon azt viszem észre, hogy a feleségek anyjának mindent lehet, ők bölcsek, értelmesek, viszont a férfi anyja a legtöbbször hárpia és semmit sem tud, rosszra tanítja a gyereket, veszélyes.

Van olyan ismerősünk -nő- aki az anyóst folyamatosan szidja és felnagyítva adja elő a sztorikat a férje meg nem tud mit csinálni, csak hallgat mint a sír. Teljesen elhidegült a kapcsolatuk is, mivel az anyuka szerint az anyós nem normális stb... Tehát a kérdés adott. Miért féltékenykedik ennyi feleség az anyósára?

(Nem egy anyós vagyok..)


2013. jún. 23. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat, így elnézést, ha valaki más szavát ismétlem. Szerintem itt nem másról, de a gyerekvállalás korának a kitolódásáról van szó. Ha belegondolunk alig 50-100 éve azért ilyen 20-21 évesen a legtöbb nő már anya volt, viszont ennyi idősen - függetlenül attól, hogy középkorban vagyunk e vagy a 21. században - még közel sem tapasztalt annyit, jószerivel gyerek még és igen is szüksége van az édesanyja, az anyósa segítségére. Viszont azért 30 évesen már igen kellemetlen, ha valaki ki akar oktatni, ennyi idősen már azért a legtöbb ember mögött van valamiféle élettapasztalat, és igenis rossz, ha egy felnőtt embert egy másik ki akar oktatni. Függetlenül attól, hogy adott esetben maximálisan igaza van. Bár ezt csak én gondolom így. Arról egyébként nem is beszélve, hogy én pl alig múltam 20 éves, de foglalkoztam már különböző korú halmozottan sérült gyerekekkel, angol nyelvet tanítok szintén mindenféle korosztálynak, van egy 7 hónapos unokaöcsém, aki velünk él és vele is rendszeresen foglalkozom, így elmondhatom hogy van fogalmam már a gyerek nevelésről és meg mondom őszintén, nekem is sz@rul esne, ha olyasvalaki akarna kioktatni, aki mondjuk egyszer felnevelt egy gyereket. Persze nem mindenki olyan mint én, meg nyilván ha olyasvalaki adna tanácsot, akinek 7 gyerek csüng a lábán, azt lehet megfogadnám, de azért tényleg nem hinném, hogy simán divat miatt van ekkora anyós utálat. Bár ki tudja. Tény, hogy sokan vannak, akiknek még be sem nőtt a fejük lágya és úgy vállalnak gyereket, de azért nem ez az általános jellemző.
2013. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
5. a sió almaleves hasonlatnál annyi volt csupán a lényeg, hogy mind a kettő ugyan olyan kis dobozos üdítő és a gyereknek mindegy, hogy melyiket kapja mert megissza. A lényeg csupán az, hogy a SIÓ ami egy ismert márka tiltott gyümölcs az anyósnál, de a rossz minőségű, cukrosabb utánzatok elfogadott ha az anyuka adja.
2013. jún. 23. 21:40
 13/13 anonim ***** válasza:
1.! be tudnád linkelni? Köszi
2013. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!