Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségeknek mindent lehet?

A feleségeknek mindent lehet?

Figyelt kérdés

Egyre több családon azt viszem észre, hogy a feleségek anyjának mindent lehet, ők bölcsek, értelmesek, viszont a férfi anyja a legtöbbször hárpia és semmit sem tud, rosszra tanítja a gyereket, veszélyes.

Van olyan ismerősünk -nő- aki az anyóst folyamatosan szidja és felnagyítva adja elő a sztorikat a férje meg nem tud mit csinálni, csak hallgat mint a sír. Teljesen elhidegült a kapcsolatuk is, mivel az anyuka szerint az anyós nem normális stb... Tehát a kérdés adott. Miért féltékenykedik ennyi feleség az anyósára?

(Nem egy anyós vagyok..)


2013. jún. 23. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Mert divat szidni az anyóst.

Tegnap a gyerekvállalás kategóriába azért volt kiakadva az egyik anya, mert az anyós 2-3 havonta sütit süt a gyereknek és puszilgatja őket. Na most ilyen ostoba anyára mit lehet mondani.

2013. jún. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
két tyúk mindig összeveszik a kakason...
2013. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért tűnik így, mert:

1.) több nő panaszkodik, mint férfi. De hidd el, hogy legalább ugyanannyi férfi rühelli az anyósát.

2.) Mindig annak van nagyobb hangja, aki elégedetlen. Ha valaki szereti az anyósát, az nem fog célzottan arról beszélni, hogy szereti őt.

2013. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jó, de akkor a férfiak miért tudnak toleránsabbak lenni? Amúgy az említett családnál is ez megy. Az anyuka nem szereti ha sió almalevet kap a gyerek tőlük pl. (2 hetente egyszer látják a gyerekek az apai nagyszülők), de ő mindig vesz neki reálos meg coopos meg ilyesmi kis üdítőket. Ráadásul otthon szörpöt szokott inni a gyerek általában meg kakaót.


Szóval annyira nem értem, hogy minek szívni folyamatosan szerencsétlen anyósokat.

2013. jún. 23. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

A férfiak nem toleránsabbak, csak kevésbé emocionálisak.

Ezt Sió gyümölcslé dolgot nem értem. Nyilván nem szeretik a gyerekek, de a reálos cuccokat igen. Most ez kinek a hibája, hogy megmondja az anyuka, hogy mit szeret a gyerek? A nagyszülőknek is jó, hanem adnak ki több pénzt a drágább Sióra, ha az olcsóbbat szeretik az unkokák.

2013. jún. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. .. én nem vagyok rá féltékenyek, irigylem mert sokkal jobban főz, tud varni de nagyon nagyon jol..., baromi tisztaság mániás,ezekben én nem vagyok a toppon.. én kifejezetten szeretem az anyósom ezekért a tulajdonságaièrt. Gondolom sokan azért fújnak az anyósra mert n érzik biztonságban magukat. Mármint a férj az csak az anyóst teszi előbbre mi telteljesen logikus mivel az anyja) és gondolom valamilyen szinten riválist látnak az anyósban.
2013. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs gondom az anyósommal. Vannak dolgok, amikkel nem értek egyet (gondolom ő is velem kapcsolatban), de ez nem az anyós mivoltjából fakad.

Surlódás soha nem volt köztünk, én kedvelem, rajta se láttam jelét, hogy ne így lenne.

A férjem is hasonlóképp áll anyámhoz, vannak személyiségvonásai, amit nem szívlel annyira, de alapvetően jól kijönnek egymással.


Egyetlen dolog van, amire már gyerekvállalás előtt kondicionálom a férjemet: ha lesz gyerek, akkor valahogy ő bunyózza le, hogy az apja csak alapos kézmosás után nyúlhat hozzá.

Az egész család ki van akadva, hogy milyen koszos a keze állandóan, a nagyobb unokák néha egyszerűen visszaadják a tányért, amit ő tesz eléjük, mert látják a kezét.

De ezt a férjem is meg fogja tudni oldani, mivel kényes téma, nem szeretnék belefolyni.

A családi vacsorákon meg diszkréten forgatom a poharat, hogy ne a belülről ujjlenyomatos résznél igyak belőle (belenyúl a pohárba, úgy emeli oda, nem kívülről fogja meg).

2013. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5. te egész biztosan nő vagy.

a férfiak sokkal érzelmesebb lények, mint a nők, csak jobban kontrollálják az érzelmi reakcióikat.

(egy férfi)

2013. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amiről írsz,korántsem újkeletű,ugyanakkor igen általános probléma.Két dudás nem fér meg egy csárdában,így aztán oda-vissza számtalan példát látni az utálkozásra,mindegy,hogy anyósról vagy sógornőről beszélünk éppen.Két nőnemű családtag között,akik valamiért irigyek egymásra,borítékolható a viszály.Időtlen idők óta így működik ez.
2013. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor az a baj, hogy általában a férfiak nehezen válnak le az anyukájukkal, esetleg még oda is költöztetik hozzá az asszonykát, vagy maximum pár háznyival arrébb.

A meny már saját háztartást szeretne vezetni a saját elképzelései szerint, de az anyós még mindig a kisfia anyukája természetesen és ő érzi magát a tapasztaltabbnak, okosabbnak és sokszor úgy is viselkedik: márpedig ő tudja jól, úgy csinálják a fiatalok, ahogy ő mondja.

A fiatalasszony meg nem akarja úgy csinálni, más példákat hozott otthonról, mást szokott meg. Ráadásul ott van benne a dac is, hogy őt már felnevelte a saját anyukája, ne nevelje már át senki.

Ráadásul ott van a férj, aki életében eddig a legfontosabb asszony az anyukája volt, most meg a feleség is kéri a "jussát", ő akar lenni a saját kis családjában a "női családfő".

A másik: azért a saját anyukájánál (ha jó a kapcsolat) az ember általában több mindent elnéz, elfogad, mint a másénál.

Aztán vagy az anyós esik túlzásba, vagy a meny, vagy mindkettő.

2013. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!