Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döbbentsem rá, hogy nem...

Hogy döbbentsem rá, hogy nem egy robot vagyok, aki mindent meg tud tanulni? 16/L

Figyelt kérdés

A történet a következő:


Erős gimnáziumba járok, második osztályba. Nem szeretek ide járni, szívesen átiratkoznék egy másikba, mert nekem túl nehéz ez, viszont 4-5 ös tanuló voltam eddig. Most sajnos lesz két hármasom évvégén, töriből és tesiből. Sportolok, csak nem tudtam megcsinálni a szertorna gyakorlatokat, ezért összeszedtem egyest, kettest is. Töriből pedig a 4esért is meg kellett szenvedni, mindentől elvette az időmet. Már belefáradtam, megelégszem a hármassal is.


Anya viszont (annak ellenére hogy régen borzalmas tanuló volt) elvárja a 4,5 átlag fölötti bizonyítványt. Már most elkezdődtek a veszekedések itthon, miért nem tanulok, nincs e lábam hogy nem megy a tesi. Ilyenkor mindig félek, órákig csak sírok. Fáj, hogy nem tudja elfogadni, hogy ennél jobban nem tudok teljesíteni. Azzal érvel, hogy régen ment, meg hogy igen is tudok, különben nagyon rossz lesz a nyaram.


Szeretném, ha elfogadná, hogy ezekből már nem leszek jobb, hogy ne szidjon le a 3asért, ne kelljen rettegve elé állnom, ha esetleg mégis csak kapok egyet. Mit csináljak? nagyon félek :(


2013. máj. 9. 21:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Lehet nincs pénzük fizetős egyetemre, és tudják, hogy csak akkor mehetsz egyetemre ha hajtasz és bekerülsz államira. Ne vegyél mindent a szívedre. Minden szülő csak azt akarja, hogy a gyerekének jobb legyen.
2013. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Sosem értettem az olyan szülőket, akik olyat várnak el a gyereküktől, amire ők sem voltak képesek.
2013. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szerencsére nincsenek anyagi gondjaink, már gyűlik egy bankkártyán az egyetemre.

Mikor felhoztam, hogy anya még évet is ismételt egy sokkal gyengébb iskolába, kaptam a "de az már lényegtelen, ne az én életemmel foglalkozz" választ..

2013. máj. 9. 21:58
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Csak neked akar jót, hogy ne kelljen fizetős egyetemre menned, ha szeretnél tanulni valamit, ami érdekel és ne kelljen már fiatalon eladósodnod. Bár ezt nem úgy kéne megoldani, hogy ennyire terrorba tart.
2013. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tud mit csinálni igazából..megverni csak nem fog..ha ordibál engedd el a füled mellett. Csak észreveszi magát
2013. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen nem is szeretnék egyetemre menni, ez is csak rám lesz majd erőltetve, mert már régóta cukrász szeretnék lenni, vagy kozmetikus, esetleg fodrász. Valami olyan, aki csinál valamit, nem is tudom hogy mondjam... Inkább egy szakmát szeretnék.
2013. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Megverni biztos nem, amúgy minden rendben van vele, csak a jegyek miatt szoktunk balhézni, de akkor nagyon..
2013. máj. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Közbe átjöttem másikra, nehogy felismerjenek, a kérdező vagyok
2013. máj. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A töri még talán fontos, de ha nem a TF-re akarsz menni a tesi nem fontos, nem értem ez miért akkora ügy. Mondd el, hogy ennyire vagy képes, Te mindent megpróbálsz, ha fontos a töri, próbálkozz magántanárral, ha azt írod, nem a pénz számít...
2013. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmiség, az igazán nagy veszekedés és balhé akkor lesz, amikor dönteni kell a szakma és az egyetem között.

Jó lenne ezt minél hamarabb letisztázni a szüleiddel.

Ők ugye gyűjtik a pénzt az egyetemre, Te meg valójában szakmát szeretnél.

2013. máj. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!