Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döbbentsem rá, hogy nem...

Hogy döbbentsem rá, hogy nem egy robot vagyok, aki mindent meg tud tanulni? 16/L

Figyelt kérdés

A történet a következő:


Erős gimnáziumba járok, második osztályba. Nem szeretek ide járni, szívesen átiratkoznék egy másikba, mert nekem túl nehéz ez, viszont 4-5 ös tanuló voltam eddig. Most sajnos lesz két hármasom évvégén, töriből és tesiből. Sportolok, csak nem tudtam megcsinálni a szertorna gyakorlatokat, ezért összeszedtem egyest, kettest is. Töriből pedig a 4esért is meg kellett szenvedni, mindentől elvette az időmet. Már belefáradtam, megelégszem a hármassal is.


Anya viszont (annak ellenére hogy régen borzalmas tanuló volt) elvárja a 4,5 átlag fölötti bizonyítványt. Már most elkezdődtek a veszekedések itthon, miért nem tanulok, nincs e lábam hogy nem megy a tesi. Ilyenkor mindig félek, órákig csak sírok. Fáj, hogy nem tudja elfogadni, hogy ennél jobban nem tudok teljesíteni. Azzal érvel, hogy régen ment, meg hogy igen is tudok, különben nagyon rossz lesz a nyaram.


Szeretném, ha elfogadná, hogy ezekből már nem leszek jobb, hogy ne szidjon le a 3asért, ne kelljen rettegve elé állnom, ha esetleg mégis csak kapok egyet. Mit csináljak? nagyon félek :(


2013. máj. 9. 21:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Felsoroltad azt a három szakmát, amiben nincs munka.

Cukrász vagyok, három éve végeztem és azóta keresek folyamatosan cukrász állást. Nincs. Pedig utazni=költözni is hajlandó lennék.

Kozmetikus és műkörmös. Hacsak nem nyitsz saját szalont, ami jól működik esélyed sincs.

Saját cukiról ne is álmodj, olyan higi szabályok vannak, hogy beszarsz. És ez még csak a higi, de nincsenek se gépek, se eszközök.

El sem hiszed, mennyire szégyellem, hogy nincs érettségim. Egy nőnél ez olyan mint a nyolc általános. Egyszerűen alapszint!

2013. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Utolsó!!!

Komolyan nincs munka cukrászként??? :O

Testvérem most kezdett el egy cukrászsulit.

2013. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Saját cukiról ne is álmodj, olyan higi szabályok vannak, hogy beszarsz."


Na ezért megérte ma feljönni!:D

2013. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De komolyan! Hány centiig legyen csempe a falon, mekkora legyen maga a gyártóhelyiség, márvány és/vagy rozsgamentes munkaasztalok, fekete-fehér mosogató, Liszt raktár, adalékraktár, külön tej és tojáshűtő, tojásfertőtlenítő helyiség, fekete-fehér öltöző.

És most még csak érintőlegesen kaptam a témába.

Cukrász munkahely.

Oszktv-n bent voltam az első 10ben, de nem kellettem sehová.

A gyakorlati időmet egy olyan cukrászatban töltöttem akinek a legfőbb megrendelője a Spar csoport volt. Nyugat-Magyarország összes Sparjába ők sütik a sütit.

Eláruljam hányan dolgoznak bent?

6 fő.

Nyáron havonta két diákot alkalmaznak. Ez a nári gyakorlat nevű csoda. Ha szakmát tanulsz, nyaranta egy hónapot dolgozol, hézköznap, elméletileg 7, de gyakorlatilag 9-10 órát, mert be akarsz nyalni a jobb jegyért, aztán a kezedbe nyomnak egy húszezrest és azt mondják: négyes. Örülj neki.

Ez a nagy, büdös valóság.

2013. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mondd meg anyukádnak, hogy magadnak tanulsz, nem az ő elvárásainak. Nehogy már a tesivel legyen baj! Az csak egy melléktárgy.

Én is gimi másodikos vagyok, tesiből csak a szertorna megy (na ellentétek vagyunk), de futni nem tudok, a labdajátékokban meg harmatgyenge vagyok. Sőt, rajzolni is csak pálcikaembert tudok.:D Próbálok teljesíteni mindenből, de humán beállítottságú vagyok és a matekot hiába küzdök, nem értem. Anya megérti és nem várja el, hogy ezekből zseni legyek. Megvannak a kiválasztott tárgyaim, matek-tesiből a minél jobb jegyeket próbálom összehozni, de ennyi.

Beszéljétek meg anyuddal, hogy igenis megteszel minden tőled telhetőt, de azt ő sem várhatja el, hogy te legyél a suli legjobbja, ha nem rendelkezel olyan képességekkel. Neked biztos a reál tárgyak fekszenek jobban, nem kell olyan nagyon erőltetni a többit, ha nem megy.

Egy tanács: tűzz ki magadnak valami célt. Mármint foglalkozást, hivatást, amit majd választasz magadnak. Ahhoz tegyük fel kell a matek (mert hát mihez nem sajnos..), a magyar és a kémia. Akkor ezekre nagyon ráfekszel, de a többit sem hanyagolod el. A szülők is másképp tudnak kezelni, ha látják, hogy ép célokért mész.

De valószínű, hogy anyud azt akarja levezetni rajtad, ami neki nem jutott ki. Ő nem volt jó tanuló és veled akarja bepótoltatni. Ezt sajnos sok gyerek megszívja, de ha nehezen is, közös nevezőre lehet jutni.:)

16.L

2013. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bocsi, most olvasom, hogy fodrász/kozmetikus/cukrász akarsz lenni.

Ezekben nem vagyok olyan jártas, mert nekem ilyen még eszembe sem jutott, totál más tervek felé hajlok, de úgy gondolom, hogy ezek......nem a legjobban kereső munkák. Ha csak nem nyitsz magánt, de az meg plusz pénz, fenntartás, takarítás, stb. A másik meg hogy annyi van belőlük, mint csillag az égen, nem éppen a legkeresettebbek... Egy kisvárosban lakom (+/-10.000 fő), de minden második sarkon egy-egy cukrászüzem van. Műkörmös és kozmetikus minden 4. utcában és a városközpontban, a fodrászt meg ne is említsük. És akkor gondolj bele... ha ez van egy kisvárosban, akkor a nagyvárosok?!

Nem lerombolni akarom a vágyaidat, csak kicsit szembesíteni, hogy ezek nagyon tömegmunkák, rengeteg van belőlük, gyakran feleslegesek (ne pontozzatok le, mert lehet nem mindenhol így van, ez az ÉN meglátásom).

Ha van egy álmod, amit mindenképp szeretnél elérni, azt teljesítsd, ne pedig olyat válassz, amelyhez a legkevesebbet kell tanulni és a legkevesebb fáradság kell hozzá. Lehet hogy egy magasabb szintűhöz sok tanulás és verejték kell, de hosszabb távon több értelme lesz, hidd el!

És igen, érettségi és nyelvvizsga(nyelvvizsgák) nélkül roppant nehéz elhelyezkedni a mai világban sajnos.

Ezért húzz bele, és bizonyíts, tanulj jól! :))

Utolsó 16.L voltam.:)

2013. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na még mindig én. Mielőtt jönnek az idősebbek, hogy "hú de okos vagyok már fiatal létemre" meg satöbbi, meg ne én próbáljalak "oktatni az élet nagy dolgaira" :D, biztos valami rossz tanuló vagyok...--> eddig mindig kitűnő voltam, kivéve mikor tesiből nem adják meg.:/ (ill. a matek ingadozik a 4-5 körül)
2013. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16-17 igazad van sok mindenben!

Viszont amit cukrászként fájlaltam az az hogy "nem kell sokat tanulni"

A manikűr-pedikűr és cukrász nem csak kézügyesség, hanem kőkemény seggelés.

A körömről iszonyú sokat lehet mondani. A manikűrösök alapfokú bőrgyógyászatot is tanulnak, fle kell ismerniük a betegségeket ect.

A cukrászatban a legkeményebb a receptjegyzés. Adagok vannak, amiket kopsiból kell tudni.

Viszont az összes szakmához elengedhetetlen az ízlés és a szépérzék. A kézügyesség pedig alapfeltétel.

2013. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!