Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hozza el a párom a...

Miért hozza el a párom a gyerekét hétvégére, ha nem foglalkozik vele?

Figyelt kérdés

Csak az elmúlt 6 hónapot nézve, egyszerűen nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Elhozza, talán azért hogy az exe ne veszekedjen vele.

Vesz a gyereknek valami kacatot, leülteti a tv elé, és ezzel megy el a hétvége. Nem akar vele játszani, nem viszi sehova mozogni, pl labdázni.

Ha a gyerek átjön, és szól az apjának, akkor pár percig figyel rá, és ennyi.

Sokszor akad olyan program hétvégén, amit szerintem néha lemondhatna, hogy a gyerekével legyen.

Nem, ő elmegy itthonról, én meg vigyázzak a gyerekre.

Ha nekem programom van, mondjam le én, mert ő nem teszi, de a gyereket nem tudja hova tenni.

Mikor rászólok a gyerekre, hogy tegyen rendet a szobájába, akkor meg én vagyok a házisárkány!

Télen az volt a kifogás, hogy hideg van, nincs a gyereknek overálja, nem lehet kivinni szánkózni vagy hógolyózni.

Tavasszal esett az eső, most meg túl meleg van.

Keresi a kifogásokat és a programokat, hogy ne kelljen a gyerekkel lennie. :(

Ugyanakkor ha elmegyünk vásárolni, az az első, hogy körülnéz hogy a gyerek minek örülne...


2013. jún. 19. 11:11
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem találj ki te valami közös programot, és ha tetszik ha nem a párodnak, igenis menjetek el. Meleg van? Hétvégén 1 napra ugorjatok le a Balatonra. Kíváló családi program, a gyerek is el van, el tud játszani, együtt bementek a vízbe labdázni, esztek-isztok, estefele hazaindulás előtt meg sétáltok egyet. Ha máshogy nem megy, akkor állítsd kész tények elé, akár előre 1 héttel szólj neki, hogy ne tervezzen más programot, mert mentek ide vagy oda.

A leírásod alapján szereti a gyerekét, és mindent megadna neki, de ha már foglalkozni kell vele, esetleg olyan dolgot csinálni együtt, ami az ő idejéből vesz el, az már nem tetszik neki. Mindenképpen találj/találjatok erre megoldást, mert ez így senkinek nem jó...(ahogy írtad is.)

2013. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
61%

Télen vehetett volna neki akkor egy overalt...

Beszéld meg vele, hogy akkor ne is tartsa a gyerekkel a kapcsolatot, mert a gyerek érzi, hogy csak púp a hátatokon.

2013. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha kerek perec megmondom a páromnak, hogy ide megyünk szombaton X időre mert a gyereknek kell a levegő és a mozgás, először beleegyezik, majd utolsó pillanatban "közbejön valami", a gyerek meg sír, mert megígértem neki.


Az elmúlt 3 hónapban csak én vittem a gyereket ide-oda, mert sajnálom szegényt hogy csak ül a szobájába egész nap.

2013. jún. 19. 11:26
 4/31 A kérdező kommentje:

Egyszer volt, hogy nem hozta el a gyereket, mert nekem programom volt és nem voltam hajlandó lemondani, arra számítottam, hogy ő lemondja és a gyerekkel lesz...

Inkább nem hozta el, hanem felment az exéhez, adott a gyereknek valami ajándékot és eljött.

2013. jún. 19. 11:28
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele beszélgetni erről. Én mondjuk mindenképp elmondanám, hogy ha ez így marad nem hiszem, hogy van közös jövőnk mert én sem magamnak akarok szülni.
2013. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
Akkor pl. egyik hétvégére te is lelépsz utolsó pillanatban és oldja meg.
2013. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pedig megmondanám neki, hogy csak akkor hozza el a gyereket, ha valóban foglalkozik vele, és csináltok közös programot. Ha nagyon nem érti a dolgot, és nem változik semmi, akkor talán még a gyerek anyjával is beszélnék (főleg, hogy írtad, hogy megesik hogy a gyerek sír mert unatkozik és mert nem mentek sehova), hogy vagy megbeszéli ezt a pároddal, vagy inkább ne is küldje/engedje el, mert felesleges..aztán talán az agyához kap a párod..
2013. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az a magánvéleményem, hogy ez a hozzáállás rengeteget elmond a párodról, és én nem lennék ilyen emberrel. A saját gyerekét elhanyagolja? Nem semmi. Majd ha úgy hozza érdeke, téged is félredob.
2013. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Szerintem képes lenne arra, hogyha lelépnék hétvégére, hogy visszaviszi a gyereket az exéhez valamilyen indokkal.

Volt, hogy a gyerek annyira hisztizett, hogy az exet autóba ültette a párom hogy jöjjön érte és vigye el.

2013. jún. 19. 11:33
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Hát gondolom nem véletlenül váltak el...


Ilyen apa mellett nem maradnék, akkor sem, ha a világ legjobb férje. Illetve az nem is lehetne, hiszen a világ legjobb férje attól az, hogy apaként is használható.

2013. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!