Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most jöttem le a falvédőről?

Most jöttem le a falvédőről?

Figyelt kérdés
Régen voltak bizonyos dolgok, amik nagy szégyennek számítottak. A régi világban, amikor még anyáink, meg apáink éltek. Elmagyarázza valaki ezeket a társadalmi szabályokat? Miért volt minden nagy szégyen, ami ma már nem? Pl ha valaki nem házasodott, meg hasonlók. nem értem, miért volt szégyen.

2013. jún. 18. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem az volt a szégyen, hogy nem házasodott, hanem, ha úgy esett meg hogy még nem volt az pl. De amúgy sok ment fű alatt. Akkor is voltak könnyűvérű nők amúgy, csak mivel kisebb közösségek, falvak voltak, jobban féltek hogy kitudódik főleg mint mondtam vidéken és akkor nagyobb szégyen a családnak. De ma mivan? Elmész pár tíz km-re lakni onnan oszt xarsz rá ki mit mond. De amúgy az, hogy a csapból is a szex folyik egy idő után unalmas és frusztáló is tud lenni szerintem.
2013. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy lánynak házasságon kívül született gyereke, ez nagy szégyennek számított. Vagy ha egy nő 25-30 éves koráig nem ment férjhez.
2013. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Mert akkor még létezett pl. a család szentsége és az emberek nem vették ilyen lazára a figurát. Odafigyeltek egymásra, rendelkeztek erkölcsi normákkal. Ezek nem feltétlenül társadalmi szabályok voltak, hanem az egyén normális igényrendszere... Ma minden szére-szóra elválunk, félrek.runk, nem tiszteljük a másikat...

Ma már az a nem normális, ha valaki egy életre hűséget fogad!

A lényegtől megfosztott lények nyüzsgő tömegében élünk...

2013. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Na igen kettes. Éppen ezért mentek hozzá a végén nekik udvarló alkoholistához, és elmondhatták, hogy férjezettek. gyereket szültek, a gyerek élete is romokban. Hát gratttulálok.
2013. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
a 3. válaszolóval értek tökéletesen egyet. Nyilván nem volt helyes az az élet sem, túlságosan külvilág központú volt, viszont ma meg túlságosan a tojok a másikra, kit érdekel ki mit mond elv érvényesül. Ez sem jobb.
2013. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

"Most jöttem le a falvédőről?" Igen.

Házasságrol: Régebben meghatározobb volt a valláserkölcsi megitélés. A szent házasságon kivüli nemi kapcsolat = bün. Bün=szégyen. Azt pedig feltételezték a nem szent házasságban élökrök is, hogy valamilyen formában szexelnek, tehát szégyenben élnek.

Konkrét kérdésre lehet választ adni, de, hogy még mire vagy kiváncsi, azt már ne nekem kelljen kitalálni!!

2013. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen jóval kötöttebbek voltak a társadalmi elvárások, az emberek szorosabb közösségekben, egymásra sokkal inkább ráutalva éltek, mint manapság, és ha valaki nem úgy viselkedett, ahogyan azt a közösség megfelelőnek tartotta, hamar kirekesztették. Ma sokkal liberálisabb és toleránsabb társadalomban élünk, lényegében annyit várunk el csak egymástól, amennyi törvényben is le van fektetve. A házasságon kívüli szex stb. pedig azért voltak elítélendők, mert az emberek értékrendjét elsősorban az egyház formálta.
2013. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Regen szigorubb volt az erkolcs es fontosabb a becsulet, az ereny. Ma sok mindenkinek csak az szamit, hogy o maga minel jobban jojjon ki a dolgokbol. Ez van :(
2013. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Minden ilyen dolgot a hit szült...
2013. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan korszak is,hogy nőnek szülni-kötélleség lánynak szülni-dicsőség,ez volt a hírhedt Ratkó. De a lopás az bizony nagy szégyen volt.
2013. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!