Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj, hogy szeretem...

Velem van a baj, hogy szeretem a csendet?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok, új szobába kellett költöznöm, van itt még két csaj egy magnó és egy rohadt hangos óra. Az mindig is idegesített, de ezt nem csak éjszaka amikor aludni akarok veszem észre hanem folyamatosan idegesít olyan hangos, hogy nem lehet nem rá figyelni (olyan érzés hogy "katt" há végre vége csend lesz de a következő másodpercben megint "katt" és végig fut rajtam az ideg minden egyes kattnál). Az egyik csaj amint belép a szobába első dolga bekapcsolni a rádiót az se érdekli, hogy én éppen tanulni akarok vagy hogy nem esik le neki, hogy nem mindenki a zajra tud koncentrálni vagy passz hogy nála ez hogy van. De azért már nem is mertem szólni. Mondtam a szobatársának aki magától nem kapcsolta be, hogy engem még a kedvenc zenéim is idegesítenek egymás után. Ma reggel már korán kipattantak az ágyból (érettségi felkészülés szünet van) és csapkodtak csoszogtak hangosan beszéltek nem is értem hogy hihették azt, hogy én ezek után az édes álmaim között maradok és még ki is beszéltek. Én nem érzem úgy, hogy én lennék a hibás, mert szeretem a csendet én mindig is ezt tartottam természetesnek. Barátom is ilyen, éjjel is mennie kell valami sorozatnak, különben hisztizik, nappal meg állandóan megy a zene. Eléggé idegesít, hogy folyton mindenkihez nekem kell alkalmazkodnom vagy mindenki másnak már a zajszeretet a természetes?
2013. jún. 14. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem nem veled van a baj. Én is nagyon szeretem a csendet és rühellem az önző, durva embereket, akik folyton bőgetnek valami zenét, csak hogy a fejükben kongó ürességgel ne kelljen szembenézni.


Nem kell alkalmazkodnod, csak annyira, amennyire nekik hozzád.


1. Kérd meg, hogy kapcsolja ki a rádiuóját, mert zavar.

2. Ha nem megy, tedd meg magad, szó nélkül.

3. Ha durvul vagy hisztizik, kérj segítséget a nevelőtől.

4. Mivel június van, negyedévesként sírva is kibírod a maradék időt velük, ha kevesebb, akkor jövőre ne lakj velük egy szobában! Midig vannak hasonló emberek - őket kell megkeresni, akik hasonlóan hozzád a csöndet szeretik.

2013. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak másképpen élő emberek sajnos. úgy vannak vele, vagy még ez sem jut eszükbe, hogy fizetik a kolit, joguk van, vagy csak mivel eddig évekig senki nem szólt nekik, észre sem veszik. Nem gondolnak arra, hogy áthallatszik esetleg, stb. Az a baj, hogy tapasztaltam én is, hogy hiába van a koliszabőályzatba jópár oladlon leírva, hogy mi a joga és kötelezetssége a diáknak, az nincs is ellenőrizve, mert a szintfelelős is vagy olyan mint a zajongók és azok meg a haverjai, vagy nem is merne szólni senkinek.
2013. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére már csak csütörtökig vagy péntekig leszek itt jövőre meg már vagy saját lakásom lesz vagy otthon fogok lakni. Egyébként az óra után a magnót már meg se mertem kérni el tudom képzelni mit hitt volna rólam, "bepofátlankodik a szobába és még a szokásaimat is leakarja rombolni"...sajnos kénytelen voltam elköltözni az eredeti szobámból :( Elég konfliktus kerülő vagyok ezért is alkalmazkodok inkább én de belül nagyon idegesít, hogy mindig nekem kell. Barátom is nem egyszerűen hisztizett amikor mindig kikapcsoltam a gépét még másnap is egész végig az ment, hogy így mennyire nem tudott aludni
2013. jún. 14. 08:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk igen az ember nem akar mindenért szólni, mert érzi, hogy lehet az már kötekedésnek számít, viszont ideget enni is xar. Ismerős a helyzet.
2013. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Miért ők alkalmazkodjanak hozzád? Őket meg valószínűleg a csend idegesíti! Kössetek kompromisszumot. Valakinek az a természetes, ha folyton szól a zene (pl. az én szüleim nagyon szeretik a zenét, ők folyton hallgatják/hallgatják a mai napig - a tesóimmal együtt ebben nőttünk fel,ezért szinte mindig szól nálunk a zene, ha nem olvasunk vagy alszunk. Persze van, hogy nem hallgatjuk, és csak csöndben gépezünk, de azért nem ez a jellemző).

Este én sem tudok zajban aludni, barátom viszont folyton éjfélig-1ig sorozatot néz, játszik. Reggel pedig ő nem tud zajban aludni, de én viszont nem bírok csöndben megülni. Este én hallgatom az ő cuccait, cserébe ő sem szólhat, ha 7kor már zenét hallgatok.

Persze ha valamelyikünknek nagyon nincs idegzete más zörejét hallgatni, szólunk és figyelembe is vesszük a másik igényét.


Amúgy én pont azért nem mentem koleszba, mert nehezen tudok alkalmazkodni, és én sem várhatom el, hogy mások alkalmazkodjanak hozzám!

21l

2013. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezért is csak az óráért szóltam azt is csak este hogy legalább aludni tudjak. Nem várom, hogy ők alkalmazkodjanak, de azért arra szerintem figyelemmel lehetne lenni, hogyha valaki tanul, akkor pl füllhalgatóval hallgat zenét én is leveszem a hangot a szgépes játékról, ha valaki aludni készül vagy tanulna. Barátomnál meg sajnos csak én alkalmazkodom és beszélni se tudok vele erről :/ bár ahhoz már kisebb nagyobb sikerrel sikerült hozzászoknom azt kitudom zárni de itt pl nem tudtam :/
2013. jún. 14. 08:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
bolondokházában zajosak a bentlakók
2013. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%

"Nem nem veled van a baj. Én is nagyon szeretem a csendet és rühellem az önző, durva embereket, akik folyton bőgetnek valami zenét, csak hogy a fejükben kongó ürességgel ne kelljen szembenézni. "


Attól még, mert valaki szeret zenét hallgatni, nem kong a feje az ürességtől!


Mindenki máshogy él. Nekik így jó, neked úgy. Őket nem zavarod, így neked kell lépni (másik szobát keresni) vagy bejárósnak lenni, ha megteheted. Sajnos másokkal együtt élni, főleg kollégiumban lemondásokkal jár, pl. a személyes tér, a csend stb. illetve alkalmazkodni kell másokhoz. Őket is megkérheted, de nem mindenki rendes. Egy hangosabb egyén (pl. én) ha olyan, rávehető, hogy kicsit fogja vissza magát.


Le lehet pontozni..

2013. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából én eléggé magamból indulok ki és ha tudom hogy valaki nem szeret valamit, akkor nem kapcsolom be azelőtt, hogy elmennék (óra) és amikor megérkezem nem kapcsolok be zenét vagy bármit ami szól, mikor látom, hogy épp tanul. Annyira ellenszenvesek nekem az ilyen dolgok. Lehet úgy is zenét hallgatni, hogy más ne hallja és az óra se kell főleg ha jelen sincs az illető. Épp azon gondolkozok, hogy a folyosóra költözzek-e vagy a tanuló szobába ahol ágy sincs
2013. jún. 14. 09:30
 10/13 anonim ***** válasza:
A tanuló szoba egy nagy terem, vagy minden szobához tartozik egy kicsi? Mert ha az utóbbi, akkor vidd át az ágyad :) Nálunk egyetemi koleszban 1 felsőbb éves és 3 alsóbb éves lakik együtt, és a felsőbb évesek általában megkapják a tanulószobát mint saját szobát.
2013. jún. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!