Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek ezzel...

Szerintetek mit tegyek ezzel a problémával?

Figyelt kérdés
A probléma lényege elég nagy. A párom haza szeretne költözni vidékre, én viszont nem tartom annyira jó ötletnek mert ugy érzem hogy nekem ott nincs nagy lehetőségem neki viszont igen. Beszéltünk már erről viszont ő nem akar itt élni tehát neki csak az az opció létezik. Félek hogy ha elmondom hogy továbbra is pesten akarok élni akkor elhagy. viszont nem szeretném elveszíteni mert nem tudom nélküle elképzelni az életem. Hogyan oldjam ezt meg szerintetek...
2013. jún. 11. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol ez a vidék? Ha fel lehet járni Pestre, akkor megoldható, hogy te továbbra is Pesten dolgozz.

Itt ketten kétfelé húztok. Ha egyikőtök sem enged a másikért, akkor nem tudom, milyen megoldás létezik.

2013. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom engedett, én sem tudom elképzelni vidéken az életem, legalábbis eddig nem tudtam. De ahogy idősödöm van egyre nagyobb elegem a nagyvárosból (én ráadásul még nagyobb városban élek, mondjuk ezek után már Pesten is jól érezné magát a másik felem.. :) ), szóval egyre inkább hajlok arra, hogy legyen vidék. Amúgy is jön a gyerek, mivel szabadúszó voltam eddig most egy darabig nekem tök 8 lesz hol élek.

Talán megtudnál vele egyezni, hogy még egy darabig maradjatok, aztán elkezdesz játszadozni a gondolatttal és az helyett, hogy miért nem lenne jó, azt néznéd mi lenne jó és megpróbálnád észrevenni a lehetőségeket is. Tudom, hogy nehéz, mert mondom, én detto úgy vagyok vele, mint te, de pár év alatt komolyan rá lehet jönni, hogy esetleg kisebb helyen is van élet és lehetőségek. :)

Mindenesetre meg kell egyeznetek mert hosszútávon nem fog működni a dolog.

2013. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pest melletti kisváros nem jöhet szóba?
2013. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a vidék nagyon messze van. Egy másik országban. Az anyukájáék ott élnek, és hogy oda kellene költözni én viszont nem szivesen akarnék a szüleivel együtt élni...
2013. jún. 11. 12:18
 5/12 A kérdező kommentje:
És szó szerint mindenki menekül onnan mert semmi lehetőség de viszont ő csak ott tudná elképzelni az életét...
2013. jún. 11. 12:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Hol ez a másik ország?
2013. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Románia
2013. jún. 11. 12:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nézd, én nem tartom jó ötletnek, hogy odamenj, az ország és a körülményei miatt. Egy ismerősöm oda nősült (Székelyföldre), két évig bírta, aztán hazamenekült. Pláne vidéken, egy zárt közösségben nehéz.
2013. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtok közös nevezőre jutni, lehet, hogy vége lesz a kapcsolatotoknak. Valakinek engednie kell, kérdés, hogy kinek.
2013. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Így ne menj bele, szerintem! Én vidék párti vagyok, de azért vidékre költözni, hogy együtt lakjatok a szüleivel, Romániában, ráadásul nem is nagyobb városban, vagy kapsz munkát, vagy sem, de inkább vagy sem, nem túl jó kilátások.

Ha csak a várossal van baja és megtehetitek, akkor valami olyan közeli településre esetleg elköltözhetnétek, ahonnan be tudsz járni dolgozni, ha egyáltalán van ilyen. De a szülőkhöz költözés már magában is sok konfliktust hozhat magával, hát még külföldön, főleg ha nem találsz normális állást sem.

2013. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!