Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbocsájtanátok neki?

Ti megbocsájtanátok neki?

Figyelt kérdés

4 éves kapcsolatról van szó, mostanra már 20 hetes terhes vagyok, én már régóta szerettem volna babát, ő is, csak nem mostanában, de állítása szerint nem zárkózott el soha ettől a témától.

Van előző házasságából két gyereke, 7 és 5 évesek.

Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, teljesen kifordult magából, és olyanokat mondott, hogy emiatt a baba miatt az ő gyerekei semmiben sem szenvedhetnek hiányt, sem pénzben, sem időben, amit velük tölthetne.

(átlagban heti 2-3 napot van velük)

Annyira kiborított ez az egész, nem lehetett vele semmiről beszélni, egyszer sem kísért el vizsgálatokra, csak úgy voltunk a levegőben, együtt de mégis külön utakon.

a gyerekeivel a 4 év alatt kétszer találkozhattam, soha nem kaptam rá választ a nem tudom így alakult mondaton kívül, hogy miért.

Én úgy döntöttem 9 hetesen, hogy elhagyom, mert nagyon csúnya dolgokat mondott rám, nekem és azt kiabálta hogy ő ezt nem akarta mi lesz így az ő gyerekeivel meg az életükkel.

természetesen nem fogadta el, bejárt a munkahelyemre, hívogatott telefonon, minden nap veszekedtünk, azt mondogatta hogy nem nőhet fel még egy gyereke úgy, hogy csonka családban élnek.

tönkrementem, véreztem 4 hétig úgy hogy kórházban feküdtem és csak reménykedtem hogy a babával minden rendben legyen.

Amikor bejött hozzám akkoris rohant a gyerekeihez, úgy éreztem nem foglalkozik velem és nem érdekli mi van velem.

Félreértések elkerülése végett, 4 év alatt sosem mutatkozott meg, hogy ő ilyen lenne, akkor nem lettem volna vele.

Csak a baba felborította benne a dolgokat.

Megkeresett, hogy így meg úgy sajnálja és kér még egy esélyt, de bennem már csak az van, hogy a baba miatt akarja az egészet és nem is akar igazából velem lenni,holott a baba előtt nem lehetett elválasztani minket egy percre sem.

Nem tudom mit tegyek rámzúdította ezt az egészet ezt a békülést, minden más lesz szöveget, megismerem a gyerekeit, stb, ott alszanak nálunk.

mi van, ha én már nem akarom őket megismerni? mi van, ha én nem kérek belőlük ezek után?

4 éven keresztül minden héten felhoztam neki, nem csinálunk közös programot? állatkert, mozi, séta, játszótér, nálunk alvás, sütés főzés, és minden alkalommal azt kaptam hogy majd talán máskor, most hogy jön a baba, már hirtelen jöhetnek a gyerekek?

kis érdek szagot érzek ebben is, vagy már csak beképzelem?

szeretem és nem akarnám, hogy a gyerekem apa nélkül legyen, de van büszkeségem is és soha nem tudnám elfogadni, ha valaki nem szeret már úgy, és csak a baba köt össze minket.

ti mit gondoltok erről? tanácstalan vagyok, a legjobbat szeretném a babámnak és én tényleg szeretem, de úgy érzem el van rontva már ez az egész, úgy ahogy van.


2013. jún. 8. 01:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem szeret téged, akármit is mondott, gyereket meg végképp nem akar. Nem is felelősségteljes, akármit is gondolsz. Azt nem értem, ha heti 2-3 napot tölt a gyerekeivel, akkor hogy lehet, hogy te csak kétszer találkoztál velük 4 év alatt? nem éltek együtt? be sem vont téged ezekbe a dolgokba?


Szerettél volna babát, ő meg nem. Biztos, hogy rá is szükséged van? Szereted te őt egyáltalán?

2013. jún. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Együtt élünk de soha nem hozta őket oda, mindig a nagyszülőkhöz vitte őket, és ott voltak, vannak.

nem vont semmibe bele, nem tudom hogy miért.

Igen szeretem, de így semmiképp sem akarom.

úgy gondolom ha 4 év alatt nem ismerhettem meg a gyerekeit, ezután sem akarom.

szerintem inkább ő nem szeret engem, ès csak a baba miatt ilyen.

vagyis szeret, de már nem úgy.

Csak azt nem tudom megèrteni ha nem akart komoly kapcsolatot sem házasságot és gyereket, miért nem olyannal állt le akivel csak szexel?

Bőven találna erre jelentkezőket.

2013. jún. 8. 02:27
 3/34 A kérdező kommentje:
Egyébként ő 36 èn meg 26.
2013. jún. 8. 02:28
 4/34 Salx Narval ***** válasza:
24%
Nem.
2013. jún. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik nő olyan pasival kezd, akinek már vannak gyerekei, az előbb vagy utóbb rájön, hogy ő, és az esetleges közös gyerekek csak másodikok lehetnek a sorban. Te most jöttél rá, a terhességed apropóján. Ez egy szomorú, de egyben érthető dolog. Ilyenkor így próbál kompenzálni az értelmesebbje, hogy mindig őket tartja szem előtt, ha már nem élhetnek vele. A primitívebbje meg lesz.rja a saját gyerekeit, csak mert új családot alapít, ettől a belem fordul ki...

Egy pasinak a második családja csak úgy működhet, ha kifog egy nagyon megértő, intelligens nőt, aki el tudja fogadni a helyzetet, és az előző kapcsolatból született gyerekeket, akik ugye semmiről nem tehetnek.

Nekem van két féltesóm, édesapám első házasságából. Éreztem hogy minket -akik az új házasságból születtünk- is nagyon szeret, de azért a féltesóimmal mindig más volt a helyzet. Ha ők kiejtettek valamit a szájukon, hogy hova menjünk, azonnal mentünk (de ez persze nekünk is jó volt, nem csak nekik :)) viszont ha mi akartunk valahová menni, az csak akkor jöhetett létre, ha a féltesóimnak fűllött hozzá a foguk.

Meg voltak még hasonló dolgok, amikből érezni lehetett édesapám mély lelkiismeretfurdalását, amiért elvált az anyukájuktól.

Ennek ellenére annyira sok szeretetet kaptunk tőle mi is, hogy egy percig sem éreztük azt, hogy mi ne számítanánk.

Édesanyám pedig a világ legmegértőbb nője, mikor nálunk voltak a féltesóim, úgy bánt velük, mint a sajátjaival. Végtére is ők annak az embernek a gyerekei, aki az ő élete szerelme :)

Intelligencia kérdése az egész, mindkét fél irányából. Meg lehet oldani egy ilyen helyzetet simán hosszútávon.

A szeretet pedig egy végtelen részre osztható dolog, nem fogy ki az emberből. Mindenkinek jut, a szívben nincs teltház :)

2013. jún. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Megbizonyosodtál arról,hogy amikor a gyerekeit látogatja "átlagban 2-3 napot" akkor tényleg odamegy vagy csak elviszi a csemetéket a nagyszülőkhöz és otthagyja őket? A leírt eset azt feltételezteti velem,hogy a kedvesed szüleit sem ismered? Elgondolkodtató az is,ha előzőleg nem volt probléma ha bejön neki még egy gyerek és az szánalmas ahogy a helyzetből hátrálni akar. Felmerült bennem:az esetleges gyerektartás miatt vált ilyen arculatúvá? Nem ártana ha meggyőződnél az élettársad 4 éven keresztül igazat mondott neked? Ha ténylegesen törődött az előző kapcsolatából született két gyermekével akkor veled és a te gyerekeddel is foglalkozni fog,de ha csak mentség volt arra,hogy legyen neki szabadideje akkor nagyon át kell gondolnod megtartsd-e a gyereket?!!!!
2013. jún. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem estem volna teherbe, amíg nincs a helyén minden. Majd ha már jól kijövök a gyerekeivel, feleségül vett, minden oké, akkor jöhet közös gyerek, nem így kellett volna megfogni őt, mert ez most visszaütött, s végül legjobban megint a gyerek szívja meg. :(
2013. jún. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, de nagyon sajnállak. Én most 36 hetes terhes vagyok és ha a férjem ezt csinálná velem én is totál ki lennék idegileg. Ha előtte nem volt ilyen, akkor lehet a baba születése után megint változik egyet a személyisége, de én lehet nem tudnám kivárni, hogy végülis mi lesz, viszont a hátadra venni a nagy világot egy kisbabával az sem könnyű. Remélem rendbe jön minden az életedben! Akárhogy is döntesz sok szerencsét kívánok és jó egészséget a babának is meg neked is!
2013. jún. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

20 hetes a terhesseg tehat ezen nincs mit gondolkodni. Azt gondolom ez a kapcsolat mar nem lesz a regi meg ha fojtatjatok is. A tuske benned marad. En azt hiszem nem tartanek ra igenyt nekem a nyugalmam tobbet er.

Az meg teljesen ellent mond a jozan esznek hogy tok jol megvagytok 4 evig es o heti 3x a gyerekeivel van de a keresed ellenere sem szervez veled kozos programot a csemeteknek. Valami santit. Nem bocsajtanek meg nem teljesen kerek valami.

2013. jún. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben valami nagyon sántít, mi az hogy 4 éve együtt vagytok, és nem ismered a gyerekeit? És te ebbe belementél, elfogadtad ezt a helyzetet? Ezek szerint nem ismersz senkit sem a családjából?

Hú, hát én ezen a helyzeten már rég elgondolkodtam volna...és nem hogy gyereket nem szülnék neki, de nem is kéne ilyen pasi!

2013. jún. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!