Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod, csak mert...

Elhagynád a párod, csak mert nem tud bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Nem egyszer volt, hogy azt mondta hogy befizetett vmi számlát, annak az árát kajára költöttük, aztán jött a felszólító levél, hogy tartozik a párom x ezerrrel...


A legutóbb 40 ezret "szórtunk el". Azt mondta minden be van fizetve, ez pluszpénz. Rá pár napra jött a levél hogy a telefonszámlát nem fizette be, ami 32 ezer (ebből asszem 11 ezer csak az, hogy múltkor visszakapcsolták).

Amikor a kezembe adta a fizetését, minden be volt fizetve, és ha maradt, akkor megvettük a nem fontos dolgokat is. (pl falióra)

Valamelyik haverja tanácsára már nem adja a kezembe a pénzt, hanem ő fizet ki bizonyos dolgokat.

Én suliba járok, amit diákmunkával keresek, az a bérleteimet fedezi és a reggelimet ami napi 200 ft-ra jön ki.


Félek kinyitni a postaládát, hogy milyen "meglepetésre" számítsak.


Sokszor a tudtom nélkül szórja a pénzt, fölösleges dolgokra.. A tartozás (ami azelőtt keletkezett hogy mi összejöttünk) meg hol ki van fizetve hol nincs...

Vagy csinál újat.


Ha febr.ban végzek a sulival, és lesz rendes munkám és mondjuk minimálbérrel számolok, akkor is minimum 3 vagy 4 év, mire minden adósságát kifizetjük. És akkor még csak nullán vagyunk, 5 ft-t nem tettünk félre mondjuk olyanra hogy gyerekvállalás.

Külföldre nem akar menni, mert az előző kapcsolatából van egy fia.

Szüleim támogatnak de nekik is van adósságuk. Párom szülei nem élnek.

Az utóbbi időben sokat fogytam a stressz miatt.

Használt farmert sem merek venni, holott szükséges lenne mert ami van az leesik rólam, mert nem tudom mikor jön el az az idő, hogy kenyérre se lesz pénzünk.

A nagyszüleim néha segítenek, ebből fedezem a fog.gátlómat.


Hiába ülök le a párommal beszélni, már ott tartok, hogy ebből nincs kiút. Diákhitelt is vettem volna fel, de arra a szakra nem lehet amire járok... :(


2013. jún. 1. 20:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%

Micsoda hozzászólások, micsoda hozzászólások! Büszke vagyok, honfitársaim! Csak azt mondja meg valaki, néha hova hányjak.


Hölgyem, a helyedben dobbantanék. Nem azért, mert rosszul bánik a pénzzel, hazudik is neked - viszont tudom, hogy ezzel a hozzáállással nem lehet megélni. Nálunk az az alapvető, hogy ha van pénzed a tartozásokon, kiadásokon felül - akkor van luxus. Ha nincs pénzed, nincsen luxus. Mert az adósság aljas dolog ám, halmozódik, behajtják, az idegeskedés és pénztelenség pedig tönkreteszi az életet.


Amíg hagyta, hogy te kezeld a pénzét, rendben voltatok (és nem értem, miért ne hagyná akárki, hogy a barátnője kezelje a pénzét, ha egyszer ő nyilvánvalóan nem ért hozzá), de úgy néz ki, megunta, hogy nem keres annyit, hogy luxusra teljen neki. Vannak ilyen emberek, valami máshogy van a fejükben. Egyrészt nem tisztelik azokat, akiknek tartoznak, másrészt a törvényt sem tisztelik (mert akkor kifizetnék a számlákat), harmadrészt pedig a saját környezetükre sincsenek tekintettel (így persze veszélybe sodorják őket). Ez elég veszélyes, egy ilyen ember mellett nem érdemes megmaradni, mert hiányzik belőle a józan gondolkodás.


Egyébként pedig úgy látom, hogy a te jelenléted karcsúsítja a kiadásait. Egyrészt kajára sem kell költenie a családod miatt, másrészt a te kiadásaid is minimálisak, úgyhogy nem értem, mit húzzák egyesek a szájukat. Sokkal többet érdemelnél, mint 200 forint kajapénz és heti 3 hajmosás.


Lépj le és keress olyan pasast, aki biztonságos életet tud nyújtani. Vagy, az országban lévő lehetőségeket is figyelembe véve, a jelenleginél biztonságosabb életet.

2013. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező!

Te priviben írtál, Én mégis itt válaszolok neked!


Nos, akkor vigyük végig! :)


"Amikor arra a helyre költöztünk, ahol most lakunk, nem akarták bekötni a UPC-sek a dolgokat, mert az előző lakó 300 000 forint tartozást csinált azzal, hogy olyan szolgáltatásra fizetett elő, amihez drága felszerelés jár, és amikor kiköltözött, nem vitte vissza. Lehet, hogy elromlott a felszerelés, de az a tartozás akárhogyan keletkezhetett."



Már ne haragudj, de ha albérletben laktok akkor mi közötök van az elöző lakó tartozásához?

És most már 300 000 lett az imént 200 -es tartozás? :) :)

Upc-nél? Érdekes. :)


"Esetleg felújítási hitel, még a kamatozás is borsos összeg lehet."


Felújítási hitel albérletre? :)

Hitelkeret? Tudod mi az a hitelkeret? Egy "keret" amit felvehetsz, vagy felveszed, vagy nem.



"Még mindig nem válaszoltál, hogy mennyi idősek vagytok, és mennyi a bevételetek! "


+ Milyen iskolába jársz?

2013. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
53%

Megnyugtatlak, nem zavaros a történeted, csak úgy látszik, belelendültek a b.ogatásodba, és ilyenkor még a leírtakat is képesek kiforgatni, figyelmen kívül hagyni néhány kommentet, csak hogy megállja a helyét a kritika, amit írni akarnak.


Tehát...nem lesz jobb a helyzet szerintem. ha most így bánik a pénzzel, hogy még akkor sem fogja vissza a költekezést, mikor már hatalmas adósság van felhalmozva, akkor később sem fogja. Én nem maradnék ilyen ember mellett. Hosszú távra, komoly kapcsolatot tuti nem terveznék vele. Nem hiányozna, hogy az adósságok felhalmozásáról, ide-oda tologatásáról szóljon az életünk.

2013. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
27%

"Már ne haragudj, de ha albérletben laktok akkor mi közötök van az elöző lakó tartozásához?

És most már 300 000 lett az imént 200 -es tartozás? :) :)

Upc-nél? Érdekes. :)"


Amikor tisztázódott a félreértés, persze bekötötték a netet és a kábeltévét. Csak azt akartam kifejezni, hogy igenis lehet az UPC-nél is, több százezres tartozást csinálni.


"Felújítási hitel albérletre? :)

Hitelkeret? Tudod mi az a hitelkeret? Egy "keret" amit felvehetsz, vagy felveszed, vagy nem."


Felújítási hitelt anyám házára sikerült felvenni, ami nyilvánvalóan nem albérlet. Most persze albérletben lakunk, de azt hiszem, ehhez a részéhez semmi közöd. A bank pedig nem véletlenül ad ki nagyobb, egyre bővíthető hitelkeretet a kártyára, tudod, mivel a fizetés elmaradása esetén a kamat 40%-ra is rúg. De biztos igazad van, egyetlen bank sem ad ki hitelt hitelképtelen embernek, a sok devizahiteles is csak kitalálta a tartozását.

2013. jún. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, valami haverja tanácsára nem te kezeled a pénzt. Holott eddig jól bevált a rendszer. Mit mondhatott a haver? "Na ne röhögtess már, hogy a kis fiatal barátnőd, aki alig keres valamit a diákmunkával, kezeli a pénzed?"

Te gondolod, hogy aki egy haver tanácsára hallgat egy párkapcsolati kérdésben, az téged egyenlő súlyú partnernek tekint? Már rég a haverjával kéne járnia, nem veled.

Te meg sajnos nem vagy olyan okos, mint amilyennek tűnsz, ha az utolsó pénzedet, amit a nagyszüleid adnak, fogamzásgátlóra költöd... Bár inkább erre, az is igaz... Anyám...

2013. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

nekem tuti nem lenne kedvem egy ilyen élhetetlen emberrel balettozni, amikor a világban egy halom tehetségesebb, talpraesettebb ember mászkál.


volt egy pasim aki képtelen volt bánni a pénzzel, szerencsére nem éltünk együtt. amikor ott tartott, h 1 milla tartozása volt, de semmi látszatja a pénz ellenértékének, akkor mondtam, h na köszi, lépek. egy ilyen emberrel nem életbiztosítás családot alapítani.


feltűnt, h magadat hozod méltatlan helyzetbe egy másik ember felelőtlensége miatt? olyan jó ez neked?

2013. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Költözz el 2 hétre, gondolkodni. Ha nagyon hiányzik és szereted, akkor visszamész hozzá, ha nem szereted akkor meg keresel mást.
2013. jún. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Elnézést, csak jelzem, hogy a moderátorok törölték azt a hozzászólásomat, amiben közöltem, hogy a privát üzenetet én írtam a 60%-os hozzászólónak. Amit ő egyébként teljesen etikátlan módon nyilvánosan közzétett, és megvádolta a kérdezőt hazugsággal, mert én más adatokat közöltem, mint a kérdező. Csak az érthetőség kedvéért.


Kérdező, a barátoddal továbbra is szakítanék a helyedben. Én nem tudnék ilyen bizonytalanságban élni.

2013. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Amit leírtál kérdező elsősorban nem azért hagynám el mert nem tud bánni a pénzzel, hanem mert hazudik.

Én nem látom sok jövőjét ennek a kapcsolatnak, ha mellette maradsz készülj fel, hogy sok idegeskedésben lesz részed, mert kitudja mikor jönnek újra és újra a fizetési felszólítások.

Egy ilyen férfi mellé nem szülnék gyereket, de még össze sem házasodnék vele!

Az ilyen mellett holt biztos, hogy havi szinten anyagi nehézségek lesznek!

2013. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!