Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod, csak mert...

Elhagynád a párod, csak mert nem tud bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Nem egyszer volt, hogy azt mondta hogy befizetett vmi számlát, annak az árát kajára költöttük, aztán jött a felszólító levél, hogy tartozik a párom x ezerrrel...


A legutóbb 40 ezret "szórtunk el". Azt mondta minden be van fizetve, ez pluszpénz. Rá pár napra jött a levél hogy a telefonszámlát nem fizette be, ami 32 ezer (ebből asszem 11 ezer csak az, hogy múltkor visszakapcsolták).

Amikor a kezembe adta a fizetését, minden be volt fizetve, és ha maradt, akkor megvettük a nem fontos dolgokat is. (pl falióra)

Valamelyik haverja tanácsára már nem adja a kezembe a pénzt, hanem ő fizet ki bizonyos dolgokat.

Én suliba járok, amit diákmunkával keresek, az a bérleteimet fedezi és a reggelimet ami napi 200 ft-ra jön ki.


Félek kinyitni a postaládát, hogy milyen "meglepetésre" számítsak.


Sokszor a tudtom nélkül szórja a pénzt, fölösleges dolgokra.. A tartozás (ami azelőtt keletkezett hogy mi összejöttünk) meg hol ki van fizetve hol nincs...

Vagy csinál újat.


Ha febr.ban végzek a sulival, és lesz rendes munkám és mondjuk minimálbérrel számolok, akkor is minimum 3 vagy 4 év, mire minden adósságát kifizetjük. És akkor még csak nullán vagyunk, 5 ft-t nem tettünk félre mondjuk olyanra hogy gyerekvállalás.

Külföldre nem akar menni, mert az előző kapcsolatából van egy fia.

Szüleim támogatnak de nekik is van adósságuk. Párom szülei nem élnek.

Az utóbbi időben sokat fogytam a stressz miatt.

Használt farmert sem merek venni, holott szükséges lenne mert ami van az leesik rólam, mert nem tudom mikor jön el az az idő, hogy kenyérre se lesz pénzünk.

A nagyszüleim néha segítenek, ebből fedezem a fog.gátlómat.


Hiába ülök le a párommal beszélni, már ott tartok, hogy ebből nincs kiút. Diákhitelt is vettem volna fel, de arra a szakra nem lehet amire járok... :(


2013. jún. 1. 20:35
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

A rezsi max azzal az 0,5 köbméter melegvízzel lenne kevesebb amit én használok fürdésre meg hajmosásra.


Nem milliomos pasira vágyom. De ha valakinek adóssága, tartozása van, akkor az legyen az első (hogy mondjuk ne vigye el minden értékét az adósságbehajtó), ne az, hogy 2naponta pizzát kell enni, vagy máshonnan kaját rendelni mert nem jó ami van. (havonta legalább 15 ezret megpórolnánk ha nem rendelne állandóan kaját)...

Mire hazaér, már megrendelte, így megakadályozni sem tudom.


Azért lett 32 e a telefonszámla (ez kettőnké vagyis 2 számla, de én nem az előfizus kártyát használom), mert nem lett időben befizetve és kikapcsolták. A visszakapcsolási díjat meg hozzácsapták a kövi számlához.

2013. jún. 1. 21:01
 12/29 A kérdező kommentje:

Sajnos iskola mellett "csak" diákmunkát tudok vállalni.

Nappali tagozatos vagyok, nem vesznek fel 8 vagy 12 órás munkára. Éjjeles műszakokat sem adnak, pedig azt tudnám vállalni.


És épp azért tanulok, hogy utána dolgozhassak, és ne valaki tartson el.

2013. jún. 1. 21:03
 13/29 anonim ***** válasza:
37%

Tényleg hűha! :)


Napi 200 reggelire az 6000, ha a hétvégéket is beleszámoljuk. Bérlet 67,5% kedvezmény, az iskola és a lakóhely között 90 % ! Mondjuk a fővárosi b. 3500 körül van.

Az aztán hatalmas kiadás. :) Diákmunkával 2-3 nap munka.


Ösztöndíj?

És egyébként is plusz 15000 -el mit érnétek ketten?

Ha meglenne akkor nem hagynád el, Na ne!!!



Egyébként ez nem Te voltál?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



(Mert elég hasonló szemléletű a hölgyemény ) Érdemes beleolvasni!!!

2013. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
20%

"akkor is minimum 3 vagy 4 év, mire minden adósságát kifizetjük"


Mit vazze .......a 32000 telószámlát????


Meg ilyen hozzáállással szerintem örül, ha a saját költségeidet kifizeted.


Ha nem kerül semmibe ,csak egy kis vizdíjba , hogy ottlaksz akkor ennyi erővel van egy munkanélküli haver aki szívesen odaköltözne, és még fizetne mondjuk napi 100 Ft lakbért is. :)

2013. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Mivel a suli nem abban a városban van ahol lakom, 3 bérlet kell.

A 3 bérlet együtt 7300 ft, a reggelim kb 4000 ft

Diákmunka nem minden nap van, amikor szólnak megyek, bruttó 560 ft-os órabérért.


Mondjuk az egyik szolgáltató felé 18 ezres tartozásunk van, ha abból 15 ezret befizetnénk már is kevesebb lenne a tartozás.

Az iskolában nincs ösztöndíj, mivel nem egyetemre járok. Ha lenne, már igényeltem volna. Az önkormányzatnál sem vagyok jogosult semmilyen támogatásra.

Amikor az embernek havi 140 e ft a kiadása, akkor az a 15 e ft is jól jön.

De örülök, hogy egyikőtök sem tudja milyen helyzetben vagyok, mert mindenki milliomos :)

2013. jún. 1. 21:23
 16/29 A kérdező kommentje:

Nem a 32 ezres telefonszámlára gondolok.

Hanem arra a majdnem 2 millióra ami még azelőtt keletkezett hogy megismertem. (1,4 millió az egyik helyre, 200 e ft upc-s tartozás, 200 e ft-tal a főnökének tartozik, plusz még vagy 4-5 embernek tartozik 10-20 vagy 40 ezerrel)

2013. jún. 1. 21:25
 17/29 A kérdező kommentje:

Mindenkire ment a zöld kéz! ;)

A választól függetlenül.

2013. jún. 1. 21:26
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Vicces ez az oldal (ország) az már egyszer biztos. A topikok jórésze állandóan tele van nyavajgással, meg egymásra licitálással hogy ki él kevesebb pénzből. Ha valaki véletlenül spórolni próbál, vagy 1 napnál távolabbi időpontra tervezni, akkor rögtön jönnek az oltások. Az a gyanum hogy elég nagy a korreláció azok között aki az egyik helyen verik a nyálukat, hogy nincs pénze semmire, a másikon meg még a spórolás szó olvasatán is felháborodik...
2013. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"Ha nem kerül semmibe ,csak egy kis vizdíjba , hogy ottlaksz akkor ennyi erővel van egy munkanélküli haver aki szívesen odaköltözne, és még fizetne mondjuk napi 100 Ft lakbért is. :)"


Főzni nem főzök, mert anyuéktól kapjuk a kaját. Heti 1x mosunk, mosogatni is minimálisat kell. Áramot akkor használok, ha együtt tv-zünk, vagy ha heti 1x a gép elé tévedek, pl ma :)

A közösköltség fix, az előfizetéses kártya helyett vettem feltöltőset, szóval ott sem csinálok számlát.

Mi van még? Az albérleti díj sem függ attól hogy itt vagyok e vagy sem. Csak a víz, mert heti 2-3 alkalommal mosok hajat, és ha úgy van, napi 2x zuhanyzok.

Egyéb kérdés :)

2013. jún. 1. 21:29
 20/29 anonim ***** válasza:
34%

Még mindig nem válaszoltál, hogy mennyi idősek vagytok, és mennyi a bevételetek!


"(1,4 millió az egyik helyre, 200 e ft upc-s tartozás, 200 e ft-tal "


Aha! Szóval már ez is lett? :) Mi az a 1,4 M?


200- Upc? Az meg, hogy, mikor azt rögtön kikötik a legkisebb tartozásnál.

A kábeltv a legnagyobb csomag is 8-10 000 körül van.

Internet meg a teló még annyi sincs.


+ Még a 21 000 telószámla is rengeteg.


Meg mi közöd van a másiknak a tartozásához?

15000 problémázol, de ha te is keresel mondjuk 100-120 000 akkor az semmi! Akkor majd jogod lesz beleszólni a dolgokba.


Egyre zavarosabbá kanyaritod a történetet egyébként. :) :)

2013. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!