Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynád a párod, csak mert...

Elhagynád a párod, csak mert nem tud bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Nem egyszer volt, hogy azt mondta hogy befizetett vmi számlát, annak az árát kajára költöttük, aztán jött a felszólító levél, hogy tartozik a párom x ezerrrel...


A legutóbb 40 ezret "szórtunk el". Azt mondta minden be van fizetve, ez pluszpénz. Rá pár napra jött a levél hogy a telefonszámlát nem fizette be, ami 32 ezer (ebből asszem 11 ezer csak az, hogy múltkor visszakapcsolták).

Amikor a kezembe adta a fizetését, minden be volt fizetve, és ha maradt, akkor megvettük a nem fontos dolgokat is. (pl falióra)

Valamelyik haverja tanácsára már nem adja a kezembe a pénzt, hanem ő fizet ki bizonyos dolgokat.

Én suliba járok, amit diákmunkával keresek, az a bérleteimet fedezi és a reggelimet ami napi 200 ft-ra jön ki.


Félek kinyitni a postaládát, hogy milyen "meglepetésre" számítsak.


Sokszor a tudtom nélkül szórja a pénzt, fölösleges dolgokra.. A tartozás (ami azelőtt keletkezett hogy mi összejöttünk) meg hol ki van fizetve hol nincs...

Vagy csinál újat.


Ha febr.ban végzek a sulival, és lesz rendes munkám és mondjuk minimálbérrel számolok, akkor is minimum 3 vagy 4 év, mire minden adósságát kifizetjük. És akkor még csak nullán vagyunk, 5 ft-t nem tettünk félre mondjuk olyanra hogy gyerekvállalás.

Külföldre nem akar menni, mert az előző kapcsolatából van egy fia.

Szüleim támogatnak de nekik is van adósságuk. Párom szülei nem élnek.

Az utóbbi időben sokat fogytam a stressz miatt.

Használt farmert sem merek venni, holott szükséges lenne mert ami van az leesik rólam, mert nem tudom mikor jön el az az idő, hogy kenyérre se lesz pénzünk.

A nagyszüleim néha segítenek, ebből fedezem a fog.gátlómat.


Hiába ülök le a párommal beszélni, már ott tartok, hogy ebből nincs kiút. Diákhitelt is vettem volna fel, de arra a szakra nem lehet amire járok... :(


2013. jún. 1. 20:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
El, bizony. Inkább ez, minthogy végigveszekedjek, végigidegeskedjek mellette még egypár évet, miközben a vége úgyis az lesz, hogy egyszercsak tele lesz a hócipőm a töketlenkedésével, a felelőtlen hazardírozásával.
2013. jún. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Nemcsak nem tud bánni a pénzzel, de konkrétan az arcodba hazudik. Ezért hagynám el nem a pénz miatt.
2013. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
62%

Édes fiam, ha jól értelmezem, jelenleg a párod tart el, mégis te szeretnéd kezelni a pénzét. Kicsit abszurd elképzelés, nem gondolod? :)

Az már más kérdés, hogy pályakezdőként, hacsak nem vagyok fülig szerelmes, egészen biztosan nem kötném hozzá magam egy gyerekes nőhöz, aki tele van adósságokkal, és ráadásul ész nélkül szórja a pénzt.

2013. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nem én kértem, hogy tartson el.

Ha én nem lennék, neki anyagilag nem lenne könnyebb.

2013. jún. 1. 20:50
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

El, mert tudom milyen amikor sumákol a másik, nálunk Apám csinálja ezt, azt hazudja nem kell fizetni a másik házra semmit, közbe meg küldik néha a csekket, utána meg nem ad haza csak 130ból mondjuk 95öt, és a többi maradék pénzről meg hallgat, de elvárja hogy legyen neki bőséges kaja, cigi pénz, nálunk sem jó a helyzet, de nyílván mi már család vagyunk ezért nem bontunk fel egy családot

De nálatok még nincs gyerek csak ketten vagytok, Te nyugodtan elmehetsz hisz Ő csinálja a marhaságokat

20/F

2013. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, hogy nem kérted, hogy tartson el, de eltart. A saját pénzét költi, szerintem majd csak akkor szólhatsz bele, ha neked is lesz rendszeres jövedelmed. Hol éltek?
2013. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Én nem akarom kezelni a pénzét, de amíg én kezeltem, minden csekk be volt fizetve.

Egyébként, mint olvashattad sem a bérletemet, sem a gyógyszeremet, sem a reggelimet nem ő fedezi. A kaják 80%-át anyuéktól kapjuk, ők így támogatnak minket.

Szóval szerintem kicsit erős, hogy ő eltart engem :)


Ja, fizeti a vizet amiben lefürdök. :) Hűűű :)

2013. jún. 1. 20:54
 8/29 anonim ***** válasza:
32%
Meg a villanyt, meg a gázt.
2013. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem itt ne az a fő gond, hanem az, hogy nincs pénze, és nincs aki akár alap szinten is eltartson.


Azt kéne megérteni, hogy egy fizetésből nehéz kijönni.

Szerintem ezt az "elhagyást Te már eldöntötted , és csak "megerősítést" vársz.


Meg mi az, hogy Te osztod be a pénzét mikor gyakorlatilag nem is dolgozol?

Hogy lehet 32 000 telószámlát csinálni?


Egy szónak is száz a vége keress magadnak valami milliómos férfit, és az majd finansziroz.


Amúgy mennyi idősek vagytok? Mennyi a bevételetek?

2013. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

A saját pénzét a saját adósságára költhetné. Persze, ne szóljak bele, de ha nem próbálok segíteni akkor szemét vagyok.

Ha elhagyom, mert nem bírom idegileg amit művel, szintén szemét vagyok.

De ha te ilyen okos vagy, hallgatom, mit kéne tennem :)


Albérletben élünk. (mellesleg a régi albérletből eljöttünk egy olcsóbba, ahol az alb. dij is 10 ezerrel több volt, meg a rezsi is 15 ezerrel, mint most.) Arra is én "kényszerítettem", hogy keressünk olcsóbb albérletet.

2013. jún. 1. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!