Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze kell járnom a párom...

Össze kell járnom a párom barátival?

Figyelt kérdés

Sajnos nem nagyon érzem jól magam a társaságukban. Teljesen másfajta emberek, másfajta élettel, más problémákkal, más gondolkodással. Én mindig azt gondoltam, hogy szívesen ismerek meg új embereket, viszont valamiért mégis mindig kívülállóként érzem magam velük.


Persze nem éreztetem a párommal, hogy nem igazán jó nekem ebben a társaságban, de talán érthető, hogy nem szívesen megyek olyan emberek közé, ahol úgy érzem, hogy nincs helyem.


A páromat mindig bíztatom, hogy menjen el a barátaival szórakozni, ő meg persze unszol, hogy én is menjek vele. Keresem a kibúvókat, de már fáraszt a helyzet. Tényleg én vagyok kellemetlen ember, ha nem szeretnék összejárni a barátaival? Mi a véleményetek? Menjek el mégis, és tegyek úgy, mintha jól szórakoznék?


2013. jún. 1. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Főleg, ha fiatalok vagytok, akkor ez nem lesz egy hosszú életű kapcsolat. Ne legyen igazam.
2013. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el a párodnak az igazat,hogy nem érzed jól magad a barátaival,nem a te világod.De azt szerintem mond neki,hogy a kedvéért ha szeretné,eljársz vele és megpróbálod magad jól érezni.Remélem segítettem egy kicsikét neked.
2013. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az ex páromnál én is így voltam a helyzettel. A barátai abszolút nem akartak befogadni, mintha ott sem lennék, pedig én úgy érzem mindent megtettem. Végül az lett a megoldás, hogy csak ritkán jártam el velük. Én őszintén elmondtam a páromnak az érzéseimet, onnantól direkt figyelt rá, hogy igazam van-e és belátta, hogy tényleg van benne valami. Megpróbáltuk közös erővel megoldani, ő is próbált olyan témákat feldobni, amibe én is bele tudok szólni, én is próbálkoztam, ez sem vezetett eredményre. Én nem akartam ebből problémát, pedig a párom felajánlotta, hogy beszél velük. Inkább csak külön utakon jártunk és kész. Abszolút nem jelentett gondot ez a kapcsolatunkban, a végén teljesen más miatt váltak szét az útjaink.


A jelenlegi páromnak több haveri társasága is van. Az egyik társasággal nem jövök ki. Velük sem megyek sehova, ebből sincs gond. Megyek akkor, ha másik társasággal ülnek össze. :)

2013. jún. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A férjemnek is van egy-két olyan barátja, akikkel semmi bajom ugyan, de nagyon kilógok a társaságukból, nem az én világom. Ő is mindig hív, hogy menjek vele, sokszor el is kísérem és mindent megteszek, hogy jól érezzem magam, szerencsére akármennyire is más világ vagyunk a barátokkal, elfogadtuk egymást. Ha szórakozni megyünk a barátokkal, akkor például mindig megyek én is, de ha csak úgy be akar ugrani hozzájuk beszélgetni, előfordul, hogy inkább otthon maradok. De szerintem ez nem is baj, legyen néha egy kicsit egyedül is a barátokkal.
2013. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hiába pontoztok le nullával, de sajnos sokszor (nem mindig, így működik). Ha a baráti társaság összetartó, és régi, bizony ki tudja fúrni a jövevényeket. Ráadásul, ha elfogadjuk a mondás (barátot tolláról) , akkor a különbség (ami étékrendbeli), valszeg megvan a kérdező és párja között is.

Sajnos, ez ilyen.

2013. jún. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5-ös, attól, hogy különbözünk a baráti társaságtól, még nem biztos, hogy utáljuk egymást, meg valaki kitúr valakit. Sokszor egyszerűen csak az van, hogy nem érezzük otthon magunkat a társaságban, nincs igazán beszédtéma, közös érdeklődés, nem tudunk hozzászólni a beszélgetésekhez, csak úgy "vagyunk" ott, de kényelmetlenül érezzük magunkat. Nálunk is ez van (igaz csak a párom baráti körének egy kisebb részével kapcsolatban) és ez soha nem befolyásolta a házasságunkat és nem is okozott nagyobb gondot.

Kell egy kis tolerancia, elfogadás, megértés, meg nem is mindig muszáj együtt menni az ominózus barátokhoz. Megoldható.

De elismerem, igazad van, többször hallottam én is olyat, hogy a barátok és az új pár között komoly konfliktusok alakultak ki és még a kapcsolat is ráment (vagy a barátság). Mondjuk szerintem az ilyesminek igazából nem sok értelme van, nem is kéne így lenni, de mindegy.

2013. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-Szerintem ez úgy van, hogy a harmincas évek közepéig fontos ez a téma. Utána már úgyis csak a család számít. És lekopnak a barátoknak hitt haverok. Ezért volt ez az első kérdésem a kérdező felé.

Anno a mi baráti társaságunkban, ami egyben szövetség is volt, bizony, sok kapcsolat lelete végét. És nem is volt baj, így utólag visszatekintve.

2013. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell mindig vele menned, meg őszintén ez hosszútávon szerintem nem is "egészséges". Nem értem miért kell összenőve lenni. Szóval a párodat nem értem.
2013. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk már tinik, 30-as pár vagyunk.

Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy köztünk is vannak értékrendbeli különbségek a párommal, de mi ezt mindketten toleranciával fogadjuk, sőt, izgalmas is tud lenni egy ilyen kapcsolat. Már másfél éve együtt vagyunk, együtt élünk.

Inkább az zavar igazán, hogy ő szeretné ezt a barátokkal összejárósdit, de én NEM!

Megbeszélni nem igazán sikerült, úgy gondolta, az a fő problémám, hogy a barátai nem tartoznak az értelmiséghez, mint az én barátaim.

Nekem nem ez a fő gondom, hanem az, hogy én érzem magam kívülállónak közöttük. Az az érzésem, hogy ők rendben vannak úgy, ahogy vannak, én meg kilógok a sorból.

Persze, ha a válaszaitokból kiderülne, hogy társadalmi elvárás vele mennem "haverozni", akkor megtenném, még úgy is tennék, hogy nekem ez jó ....

2013. jún. 1. 21:39
 10/12 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján azt hihetné az ember, hogy kora huszonévesek vagytok...

Szerintem, ha ennyi idősen nem váltál individuummá, és nem tudod eldönteni, neked mi a jó (és ezáltal nektek), akkor ott problémák vannak.

Ha a gyakorira kell ezt 30 évesen kiírni, ahelyett, hogy érett szerelmeddel megbeszélnétek, az problémás. Ennyi idősen már egyáltalán nem ezek a problémák, sőt.

Lásd 1-es számú válaszomat és szorozd be ezerrel.

Szomorú.

2013. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!