Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha megtartom a lánynevemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megtartom a lánynevemet, akkor is végig kell járnom a bürokrácia útvesztőjét?

Figyelt kérdés

Ha nem veszem fel leendő férjem vezetéknevét, akkor is el kell mennem új személyi igazolványt, meg lakcímkártyát, meg a satöbbit átirtani?

Nehezen viselem az ügyintézéseket, és ezzel együtt totál feleslegesnek tarom.


2010. szept. 11. 01:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne, ha nem változik a neved? Nincs rajta a személyin, hogy házas vagy.
2010. szept. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a neved semmiben sem változik, akkor gondolom nem kell tenned semmit se, hiszen minden marad a régiben. Nem sok értelme lenne az X.Y. névről kiállított igazolványokat lecserélni X.Y.-ra.
2010. szept. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A lakcímkártyát akkor, ha elköltözöl. Ha már ott laksz, ahol majd lakni fogsz a férjeddel, akkor elvileg már van lakcímkártyád, ha most költöztök össze, akkor az kb egy max félórás procedúra. Névváltozást meg akkor, ha változott a neved. Az is kb félórás procedúra, intézhető a lakcímmel egyidejűleg.


Ha a lakcímed változott, akkor azt be kell jelentened egy halom helyen, ebből a szempontból nem spórolsz túl sokat azzal, ha nem változtatsz nevet. A jogsi, a TB- és adókártya az, amit megspórolsz.

2010. szept. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

most belehalsz pár igazolvány átírásba?

Ez így meg minden házasságnál.

Nem tudom most emiatt nem akarod a neved elé rakni a párod nevének ragozott változatát? nálunk ez a szokás a családban "X.-né Y Z".

Másrészt a bürokráciát úgyse kerülöd ki egy pár igazolványt ígyis-úgyis meg kell újítani...

2010. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy előttem írták, ha a lakcímed változik, akkor lakcímkártyát kell újat csináltatni (ha kártyás személyid van már), és útlevelet is.

Ha a neved nem változik, akkor mást nem kell.

Nekem változott a nevem, de én csak személyit csináltattam újat, jogsit majd ha lejár, csak akkor, gondolom a rendőrnek meg tudom magyarázni. Az adókártya és TB kártya száma úgysem változik, még azt sem csináltattam meg, majd ha már nagyon zavar...

2010. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tenned semmit, én is így viselem.
2010. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom most emiatt nem akarod a neved elé rakni a párod nevének ragozott változatát? nálunk ez a szokás a családban "X.-né Y Z"."


Kedves Hozzászóló!


Én biztos belehaltam volna, mivel szeretem a nevemet és nem olyan helyen dolgozom, ahol mutogatnom kellene, hogy házas vagyok még a nevemmel is.

Felesleges procedúra, ráadásul mi 9 év után házasodtunk össze, nagy huzakodás árán, így nem volt kedvem a párom nevét felvenni, nem érdemelte meg, azon kívül, hogy a saját nevem így tetszik.

A gyerekeink neve a saját családneveink kötőjeles változata lett, és az én családnevem került az első helyre.

Ha a törvény megengedi, akkor nem tudom, hogy neked miért fáj.

2010. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"...mi 9 év után házasodtunk össze, nagy huzakodás árán, így nem volt kedvem a párom nevét felvenni, nem érdemelte meg, azon kívül, hogy a saját nevem így tetszik." --> akkor minek mentél hozzá?


Ha nem változik a név, nem kell rohangálni új iratokért, de ha valami változik, akkor ugye értelemszerű, hogy azt bejelented és új okmányokat csináltatsz az úja adattal/adatokkal! :D

2010. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amik nagyon hasznosak voltak.


08:55-nek üzenem, hogy ilyen és hasonló dolgokba nem szoktam belehalni. Azért annál egy kicsit masszívabb vagyok.


Igazából csak azért érdekelt a dolog, mert - gondolom - a hatóságoknál nyilván vannak tartva az állampolgárok családi állapota. Azt gondoltam, hogy nem csak a név-, vagy egy lakcímváltozás miatt szoktak az emberek új személyi igazolvány csináltatni

2010. szept. 11. 23:55
 10/10 anonim ***** válasza:
én sem vettem fel a férjem nevét,mert meg akartam tartani a régit.semmit nem kellett kicserélnem.
2010. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!