Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék végre optimista...

Hogy tudnék végre optimista lenni?

Figyelt kérdés
Mostanság jöttem rá,hogy az élet szép,próbálok a jelenben élni,mert csak abban tudom a legjobban meghatározni az életemet.A legnagyobb problémám,hogy valamiért szeretek szomorú lenni meg erős öngyülölet is van bennem,tudom nem normális dolog ,volt már olyan is hogy cigit nyomtam el magamon vagy szándékos elvágtam a kezem,ha megsérültem valamiért élveztem ,azt ha sántítok ,de inkább a felépülés folyamata amit nagyon birok,szoktam magamban beszélgetni meg sokszor van idegrángásom valamint alaptalan dühkitörésem meg síró görcsöm.Sokat gondolkodom azon,hogy mi lehet ennek az oka,nem igazán értem vannak barátaim jól elvagyok velük,szeretek sportolni ,szórakozni,de amikor ezen az idöszakon megyek keresztül az élettől is elmegy a kedvem.
2013. jún. 1. 10:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést kérek!
2013. jún. 1. 10:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves lehetsz, de szerintem kezeltesd magad, mert ez amit csinálsz, abnormális.
2013. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
19
2013. jún. 1. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdeztem, mert tizenévekre jellemző az ilyesmi, én is harapdáltam a kezemet, gyűlöltem magam...de roszzul fogalmazok...nem múlt el a tizenéveimmel.

Közel a 30-hoz kezdtem el a lelkemmel foglalkozni, eltelt 10 év, és sokat tanultam, sokat változtam.

Beszélni most is szoktam :-), az nem baj, magammal, másokkal (magamban vagy hangosan), inkább az öngyűlölet érdekel, hogy honnan fakad. De ezt mi nem tudjuk megválaszolni.

Tudom, unalmas, a gyerekkorban szoktak kotorászni, de így van: talán valaki nem éreztette veled eléggé, hogy szeret vagy...nem is írom tovább. Szóval érdemes utána járni.

2013. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

bipoláris depresszió?

csak tipp.

2013. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki a fájdalmat élvezi az nem feltétlenül beteges.

Baj az ha valami a hétköznapi élet rovására megy.

AZ optimizmus azt jelenti hogy a mult hibáiból igyekszünk tanulni kijavitani s amit nem lehet kijavitani azt inkább lezárjuk s olyasmivel foglalkozunk amihez értünk.

Amiket leirsz (dühkitörés, sirógörcs stb.) az lehet vitamin vagy egyéb hiánya is a szervezetedben javaslok egy ilyen irányú vizsgálatot kezdésként. Mikor volt utoljára teljes vérképed?

Nem kell egyből pszichómókushoz menni, lehetséges hogy csak nem megfelelően táplálkozol s nem a gyerekkori sérelmek miatt van ez hanem valami anyagnak a hiánya miatt.

Ha pedig ezek rendben vannak akkor nyugodtan lehet élvezni a cigi perzselését vagy ha elfagy a labujjunk a himaláján, kinek mi jön be.

2013. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tavaly volt vérkép vizsgálatom,semmi aggasztott nem mondtak.
2013. jún. 1. 11:23
 9/11 A kérdező kommentje:
Vissza gondolva szüleim nagyon sokat veszekedtek ,nem szeretem amikor apa haza jött munkából,mert tudtam,hogy már este veszekedni fognak,ha pont ilyen válós filmet néztem,mindig elsírtam magam.
2013. jún. 1. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:

„Ha találok egy növényt, és azt akarom, hogy viruljon, akkor nem pszichiáterhez viszem, hanem olyan környezetet teremtek neki, ahol jól érzi magát” - Feldmár András


A pszichológus szerint az emberek nem azért kerülnek kórházba, mert zavartak, hanem mert zavaróak. Szerinte azért lesz valaki „szkizofrén” vagy őrült, mert a körülményei őrültek, de nem az erőszaktól fog meggyógyulni.

Nem úgy élsz, ahogy szeretnél, nem olyan viszonyok közt. Felnőtt vagy már, neked kell lassan változtatnod, és csak Te tudhatod, hogy hogyan, mi lenne a legjobb.

2013. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!