Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg kitagadhatnak a...

Ezért tényleg kitagadhatnak a szüleim?

Figyelt kérdés

A barátom roma származású és már 3éve együtt vagyunk, anyámék eddig abban reménykedtek, hogy majd szakítunk és hogy ez csak egy tiniszerelem lesz, de mi nagyon komolyan gondoljuk és szeretjük egymást. Szóba jött az eljegyzés is, de anyámék azt mondták, ha összekötöm vele a sorsom akkor kitagadnak. Meg hogy ha innen elköltözöm akkor örökre és nem is akarnak rólam hallani, nem vagyok a lányuk.

A kérdésem az lenne, hogy ezért tényleg kitagadhatnak?

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!


2013. máj. 30. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
jogilag nem ... van testvéred? mert akkor még időben odaajándékoznak neki papíron mindent amijük van ... és meg is érdemled
2013. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Dönthet a szülő úgy, hogy nem tartja a gyerekével a kapcsolatot, vagyis kitagad, bár ez nem jogi kérdés. Az már más kérdés, hogy milyen szülő az ilyen...
2013. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért nem tagadhatnak ki, de majd találnak olyan indokot, ami alapján megtehetik. A kitagadásnak megvannak a pontos kritériumai. Ha a fiuddal egyszer elfajul a helyzet /értsd: megromlik a kapcsolat/, bármi előfordulhat.
2013. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag vagy a családból?

Anyagilag nem tagadhatnak ki emiatt. Persze lehet, hogy rád nem hagynak semmit, végrendelkeznek, és akkor csak a köteles részt kapod meg.


Gondolom arra irányult a kérdésed, hogy a családból kitagadhatnak-e. Jogukban áll majd, hogy veled ne találkozzanak, párodra ne legyenek kíváncsiak, és hogy ne engedjenek be a saját házukba. Tehát jogukban áll majd veled minden kapcsolatot megszakítani.


Hány évesek vagytok?

2013. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 év alatt a srác nem tudta megkedveltetni magát? nem hiszem el, hogy mindent, amit felajánlott (segítség, kisebb ajándékok, figyelmesség), azt a család elutasította. tett egyáltalán valamit, hogy a szüleid más szemmel nézzenek rá?
2013. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Van egy testvérem, ők is azt mondták, hogy akkor ráhagyják mindenüket.

A barátom mindig segítőkész volt velük szemben(és ő igazából úgy tudja, hogy kedvelik, mivel elég kétszínűek a szüleim)... mindenben segített nekünk, a ház körül is csomó mindent ő csinált, dolgozik is tisztességesen tehát nem lehetne rá egy szavuk se... dehát azzal jönnek, hogy én egy polgári családból származó lány vagyok és hogy ők ezt sose lesznek képesek nekem megbocsátani stb... meg folyamatosan azzal jönnek, hogy vajon itt a környékünkön lakó sznob lakók hogy nézhetnek rájuk, h egy c..nyt beengednek a házukba.... :(

2013. máj. 30. 15:15
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és a vicc az egészben az, hogy csak félig az és nem is látszik rajta szembetűnően. De a szüleim zsigerből utálják ... úgyhogy nem tudok mit tenni ez ellen.
2013. máj. 30. 15:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ő pénzük, az ő házuk, annak adják, akinek szeretnék.

Jogilag nem tagadhatnak ki. Maximum végrendeletileg meghatározzák, hogy nem hagynak rád semmit, és akkor csak a köteles részt kapod.

Vagy odaajándékoznak mindent a testvérednek.


De addig még sok víz lefolyik a Dunán. Sok minden változhat. Lehet, hogy az unokák majd megváltoztatják a gondolkozásuk.

2013. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha így gondolkodnak nem fogod tudni meggyőzni őket. Egyik unokatesóm férje is cigány származású, de ritka a rendesebb pasi. Pedig alapból rasszista vagyok velük szemben:) Nagynénémék mégis lenézik, a gyerekekkel sem úgy bánnak mint a másik lányuk gyerekeivel. Pedig az ő férje az az igazi idióta ember... Őt mégis elfogadják. Nem is értem mit eszik rajta unokatesóm, míg a másikat igen.
2013. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igazából megtehetik,hogy nem engednek be a házba és az életükbe,hogy a végrendeletükből kihagynak,és hogy abszolút elfordulnak tőled és a párodtól.
2013. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!