Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadnál el pénzt "majdnem-rok...

Fogadnál el pénzt "majdnem-rokontól" ha átmenetileg napi szinten a segítségedre szorulna?

Figyelt kérdés

Az exem nagymamájáról van szó.

Én főzök rá, takarítok nála heti 1x, bevásárolok, felveszem a nyugdíját, befizetem a csekkeit. Lassan 2 hónapja volt balesete, legurult a lépcsőn. Még valószínűleg 6-8 hétig lesz szüksége rám.


Közel lakik, nekem ez nem megerőltető. Nagyon szeretem őt, kamaszkorom legszebb nyarait töltöttem(töltöttük) nála, ő tanított meg sütni-főzni, megszerettette velem az olvasást és a történelmet.


Felajánlotta, hogy fizetne nekem a segítségemért.


Mit tegyek? Lenne hova tenni a pénzt, de mégsincs szívem elfogadni.


2013. máj. 29. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
nem fogadnék el pénzt.
2013. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk ugyanez a helyzet, csak az én nagyim, és a szüleim elváltak. Anyukám, én és a húgom járunk hozzá, anyámnak ő az ex anyósa. A mama kicsit se hálás, kiállhatatlan személyiség, eszébe se jut, hogy adjon pénzt (azt hiszi, hogy egy halandó ott maradna vele egész nap 500 Ft-ért), stb. Én se mennék, ha anyám nem menne, de azt meg csak nem hagyhatom, hogy egyedül bénázzon vele. Apám alkoholista, rá nem lehet számítani.


Én amondó vagyok, hogy fogadd el, mert szívesen adja, az ő lelke is könnyebb így, nálad meg jó helye lesz a pénznek. Ráadásul meg is érdemled. 28N

2013. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Személyszerint én nem fogadnék el pénzért, mert nincs rá szükségem, de te fogadd el, ráadásul nem is rokon és amint írtad lenne hová tenni. :)
2013. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
66%

Ha szereted és szívből segíted, akkor ne fogadj el pénzt. Elhiszem, hogy lenne hová tenni, de hidd el, neked is jobb lesz a lelked, hogy szeretetből, önzetlenül segítettél. Sajnos ma már tényleg mindent áthat a valami-valamiért szelleme, próbálj nem belesodródni. Nagyon szép dolog amit teszel, ne rontsd el az ízét :)

Ha idegennek, vagy nemszeretem személynek dolgozol, az más, az munka, pénz jár érte, de most valaki olyannak segítesz, aki már előre "viszonozta" a segítségedet...:)))

2013. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem fogadnám el, nem vérrokonod de foglalkozott veled. Akkor a bajban illik segíteni.
2013. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én sem fogadnám el, mondanám neki, hogy ne adjon pénzt, majd egyszer-kétszer ott ebédeltek nála együtt. Így a kajádat "fizeti", ő is örül, te is örülsz :)
2013. máj. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!