Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tettetek volna az én...

Ti mit tettetek volna az én helyemben? (kínos ebéd)

Figyelt kérdés
Szóval a barátommal pár hete vagyunk együtt, de készülök odaköltözni hozzá, mivel most albérletben lakom és Ő kért meg rá. Az anyukájával él. Másodszor mentem hozzájuk, ebéd is volt,anyukája borsó levest főzött, mert tudta, h azt nagyon szeretem. Viszont a kiszedett ételben egy hajszálat láttam meg, ami kicsit undorító volt, de nem akartam a barátom és az anyukája szeme láttára a levesbe nyúlkálni, így megpróbáltam kerülgetni a hajszálat. Mikor már alig volt a tányéromban, megpróbáltam arrébb húzni a hajszálat, h a maradékot is meg tudjam enni, akkor vettem észre,h a hajszál bele van főzve a nokedliba. Végül azt az 1 nokedlit ott hagytam, a tányérban, de nagyon nagyon kellemetlenül éreztem magam, mivel arra tanítottak, h mindent egyek meg a tányérból, főleg vendégségben. Rém cikinek éreztem az egészet, főleg mert az volt a téma, h miért eszek ilyen lassan. És eléggé elundorodtam egy életre a nokedlitől meg a borsó levestől. Ti mit tettetek volna a helyemben? Szólnom kellett volna? Vagy kivennem? Remélem nem vette észre a barátom anyukája amikor rakta el a tányérom, h benne volt egy hajszál, mert úgy tuti leesett neki, h miért ettem olyan lassan.
2013. máj. 28. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ez neked nem kell hogy kínos legyen!! (legközelebb maximum mindenképpen ebédlőbe menjetek :P :D)
2013. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem, hogy udvariasságból meg kellene enned a hajszálat. Én is félreraktam volna azt a szemet már az elején.


(Amúgy jól meggondoltad, hogy jó ötlet-e pár hét után összeköltözni nem csak a barátoddal, de főleg az anyjával?)

2013. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Akkor rosszul tanítottak, nem szégyen hagyni a tányérban, de legalábbis az az egy darab nokedli biztosan nem számít...
2013. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem is előfordult múltkor én is vendégségben voltam a barátnőmnél. Nagyon fincsi volt a kaja, de egyszercsak észrevettem hogy ott figyel a kaja alatt a hajszál.... Én se akartam nyúlkálni meg udvariatlan lenni, hát ettem a tányér másik végéről de a hajszál környékén meghagytam a kaját, köszöntem nem kértem többet... Hát ez van, hajat nem akartam enni. Annyira nem csináltam belőle lelki problémát, inkább örültem hogy időben észrevettem :)
2013. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól reagáltál, ebben a helyzetben nem tudtál volna jobbat csinálni.
2013. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kivettem volna, minden cirkusz nélkül aztán azt is mondtam volna hogy pl. a múltkor én meg a krumplipürébe főztem bele a hajam vagy valami hasonló.
2013. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Jól cselekedtél, az illemkönyv is azt mondja, a hajszálat nem illik észrevenni. Ez nem jelenti azt, hogy meg kell enni, úgy kell eltávolítani a tálból, hogy senki ne lássa, vagy ott kell hagyni.

Szóvá tenni illik a legkevésbé, modortalanság.

2013. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kiszedtem volna,már akkor amikor észreveszem. Szerintem nem ciki vagy illetlen, bárkivel előfordulhat, hogy olyasmi kerül az ételbe aminek nem kellene.
2013. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kihúztam volna a kanállal a tányér szélére, és kész.
2013. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Aha, az illemkönyv szerint meg nem is fingunk, csak kiizzadjuk. Nem szégyen, ha haj van a kajában, de szólni kell, mert lehet, hogy nem tudja, hogy hullik a haja. Ha szólsz neki, legközelebb odafigyel, feltűzi a haját. Legalábbis én illemkönyv nélkül ezt tenném.
2013. máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!