Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság után mi a helyzet a...

Házasság után mi a helyzet a pénzügyekkel?

Figyelt kérdés

Nálunk az a helyzet most, hogy egy hónapja házasodtunk össze a párommal. De nem is ez a lényeg. Eddig külön kasszán voltunk, megvolt, hogy ki mit fizet (rezsi, kaja, ilyesmi). A lakáshitelt ő fizeti, mivel ez már előtte is az ő lakása volt. Én keresek 100 ezret, ő mindig is kicsit többet, de több is volt a kiadása. Most viszont (pár hónapja) 6-7-szeresét keresi, mint én... Jó, még csak egy hónapja vagyunk házasok, de még mindig külön kasszán vagyunk. Én fizetem amit megbeszéltünk, és ő is. Viszont most bejelentette, hogy gyűjt és valószínűleg megveszi a tesójának a lakást, mert már csak minimális hitel van rajta és ne kelljen neki fizetnie...holott a mi lakásunkon, ahol élünk, sokkal több hitel van.

Szerintetek ez normális? Úgy értem, hogy nem arra gondol, h visszafizeti inkább a saját lakását, h ne kelljen havonta hitelt fizetni, vagy h tegyünk el pénzt, mert lassan gyereket szeretnénk.. nem értem. De nem mondom neki, mert hiába a férjem, az ő pénze.Vagy már közös? Nem tudom mit csináljak.


2009. okt. 5. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenesetre alapvető, hogy tisztázzátok ezeket a dolgokat. Sokféleképp lehet csinálni, de meg kell állapodni, hogy nem legyen gond belőle.

Mi több mint 20 év házasság után is külön kasszán vagyunk, van egy közös, amire minden hónapban mindkettenm átrakunk egy megállapodás szerinti összeget, abból fizetjük a rezsit.

Én nem szólok bele a férjem pénzébe és ő sem az enyémbe. Amikor beteg gyerek volt a nagycsaládban, és mindenki adott össze pénzt a gyógykezelésre, akkor ő is adott bele a magáéból nem is keveset. Magától. De vett autót is a keresztlányának. Nekünk ez így jó.

De minden párnak magának kell kialakítani, de meg kell állapodni.

2009. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen munkaterületen dolgoztok hogy ilyen jól kerestek? Ne sértésnek vedd, csak azért kérdezem mert kíváncsi vagyok rá.
2009. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Itt az ideje,hogy leüljetek megbeszélni ezt a dolgot. Mi is csak nemrég óta vagyunk házasok,de előtte is már egy kasszán voltunk. Szerintem az a normális,hogy közösen osszátok be a pénzt és nincs olyan,hogy enyém vagy tiéd. Mert lehet,hogy ő többet keres,de gondolom a háztartást meg te vezeted. Az meg természetes,hogy a saját hitelt kellene törleszteni és nem a tesónak lakást venni. Giondolj bele,hogy mi lesz ha baba lesz? Akkor magadra szinte alig fogsz tudni bármit költeni. Mond el neki,hogy mit szólna,ha ezentúl közös kasszán lennétek? Mond el az érveket,bár szerintem ha csak szólsz már rögtön rá kellene bólintania. Tudom,hogy ebben a modern világban nagy divat a külön kassza,de nem egészséges. Az én férejm is többet keres nálam,de ő büszke rá,hogy ő megteremti az anyagi részét én meg beosztom és munka mellett vezetem a háztartást,amit már többszőr mondott,hogy ő nem tudna ilyen ügyesen,amit én keresek,azt meg szépen tesszük félre.

26/N

2009. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez nagyon kényes téma, nem irigyellek. Igen, az a pénz elvileg már közös (jogilag is), gyakorlatilag minden megegyezés kérdése. Az lenne mindig a legjobb, ha mindenki azonos feltételekkel kerülne vagyonközösségbe a másikkal, és minden közös kiadást felezve fedeznének, de maradna a saját hóbortokra is. Szerintem ebből az egészből az lenne a legkevésbé irritáló kérdés, ha azt tudakolnád meg, hogy miért nem a saját hitelébe törleszt be, hogy nektek is könnyebb legyen.

A másik dolog pedig, hogy írtad, hogy JELENLEG jóval többet keres, mint Te. Ez akkor is így lesz majd, ha babátok születik és gyeden vagy gyesen leszel. És mi van, ha ez a jó kereset csak ideiglenes? Akkor majd a testvére az ő hitelébe bele fog majd segíteni? A mai világban elég ingatag lábon állnak a munkahelyek, nem azt mondom, hogy ha tud, akkor ne segítsen a tesójának, sőt, ez nagyon szép gesztus. De elsősorban szerintem most már az új családjára kellene koncentrálnia.

Még egyszer mondom, nagyon kényes dolog az anyagi ügyek tisztázása, de mindenképp érdemes mindent letisztázni még esküvő előtt. Azt is jó tudni pl. hogy okés, hogy a ház az ő nevén van, de a házasság után szerzett minden jövedelmetek közös, tehát a hitelt továbbra már a közös pénzből fedezitek. Persze van olyan is, hogy a másiknak is van valami fizetni valója, mondjuk egy autó, elvileg ugye azt is közösen fizetik, bár, az ingatlan értéke általában sokkal tartósabb, mint egy autóé, ami folyamatosan veszít csak az értékéből, viszont a mindennapokhoz mégis nagy szükség van rá.

Más megoldás nincs, szerintem, a konkrét ügy kapcsán mondd meg a férjednek, hogy jó lenne, ha az anyagi kérdéseket megbeszélnétek. A jövő tekintetében is.

2009. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog. Szerintem azzal nincs is semmi probléma, hogy a tesóján szeretne segíteni, az viszont, hogy külön kasszán vagytok..... Ha gyerek lesz, akkor az egyik pelust te veszed, a másikat ő?! Vagy te veszel 1 zoknit, ő meg megveszi a párját?! Szerintem házasságban, főleg ha előbb utóbb gyerkőc is lesz, akkor nem megoldható a külön kassza. A lakás/ ház törlesztője is érdekes, én inkább mondanám, hogy vegyünk egy közös lakást és fizessük közösen a törlesztőt, mert ha egyszer esetleg válásra kerül a sok, neked nem lesz semmid, nem lesz hol laknod a gyerekkel.
2009. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok még idős,de nem értem ezeket a kapcsolatokat.Az oké,ha a házasság kötés előtt nincs közös kasszán a fiatal pár,nade utána...nekem ez magas.Én nem tudnám elképzelni,hogy a férjemmel külön kasszán legyünk.Teljesen mindegy ki mennyit keres.Mindent nem lehet forintosítani.Mindenkinek megvan a dolga a helye a feladata a családban,vagy legalább is így kellene legyen.Ha én nem vagyok hajlandó lemondani a karrier lehetőségéről,akkor ki nevelné fel a gyerekeinket?Pedig én is kereshetnék annyit mint a férjem,de ahhoz a gyerekeket el kellene hanyagolnom,minden időm a munkámra fordítanom.De nem teszem,mert fontos a családom,és más feladataim vannak mint a pénzkeresés.Viszont ha jól akarunk élni,akkor a férjemnek kell jól keresnie,amit egyértelmű és természetes,hogy mindannyiunké, a családunké.Én ehhez biztosítok neki mindent,hogy tudja építgetni a karrierjét,hogy jól kereshessen.Viszont neki meg szüksége van ehhez erre a háttérre amit én biztosítok otthon.Nem ér kevesebbet egyikünk feladata sem,így egészítjük ki egymást,alkotunk CSALÁDOT.Mi így terveztük már a megismerkedésünkkor is,és szerencsére meg is tudtuk valósítani az álmainkat.3 gyönyörű gyerek szülei vagyunk,akiket békében szeretetben őszinteségben nevelünk.Elképzelhetetlennek tartanám,hogy ne legyen mindenünk közös amink csak van.

Különben miben nőnének fel a gyerekeink?Mindenki annyit ér amennyi pénzt keres?Egyszer anyu vesz csokit egyszer apu?Anyu szegényebb mint apu???

Egyébként meg aki megházasodik annak a társa a családja legyen mindig az első helyen.Ha nem így van,minek házasodni?Hiszen nem kötelező.

A férjed külön gyűjt?A testvérének akar lakást venni?Miért nem vele él?Én nem szülnék semmi képen egy ilyen embernek,de nem is élnék vele együtt.

2009. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyon összetartó a család,és a testvérek segítik egymást,és ez nagyon jó dolog.De senkinek nem jutna eszébe,hogy csak úgy lakást vegyen a testvérnek,amikor még neki is van hitele.

Ragaszkodj a közös kasszához,és a testvért csak akkor segítse a párod,ha arra feltétlen szükség van,mert anélkül a megélhetése vagy a lakása kerülne veszélybe.Most már nektek-neked kell az elsőnek lennie,nem a testvérnek.Ha ebbe nem megy bele a párod,akkor semmiképp ne legyen baba,mert ilyen hozzáállással még azt is megkaphatod,hogy az ő pénzéből élsz,és válás lesz a vége.Állj a sarkadra,esetleg mutasd meg a kapott válaszokat neki.

2009. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14:22-nek: a számból vetted ki a szót:) totálisan egyetértel veled. Sosem értettem mi a rációja a különkasszának...
2009. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek!!!Nálunk összeköltözés óta közös kassza van, holott először nem is volt saját keresetem. Most vagyunk 2 éves házasok, de mindig a közösbe rakjuk a fizetést, szerintünk ez igy normális!!!
2009. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Közben átgondoltam a dolgot és leültem az újdonsült férjemmel beszélgetni a dologról. (Ja volt egy olyan kérdés, hogy mit dolgozunk: én HR-es vagyok, neki vállalkozása van, ami ugye sosem egy "életbiztosítás"..egyszer így megy, egyszer úgy..)

Szóval megbeszéltük, hogy mindketten beadunk havonta egy összeget és mindent abból fizetünk, még a lakáshitelt is, mert ő tényleg úgy gondolja, hogy közös. (Végül is akkor vette amikor összejöttünk full hitelre és azóta fizeti mióta együtt vagyunk - két éve, de közben én már a háztartást vezettem, gondoskodtam a kajáról, stb. )

Ezzel a lakásdologgal meg az a helyzet, hogy ő annó 7.5 milliót vett fel lakásra, és most (úgy hogy már két éve fizeti) 9 milliót kellene visszatörleszteni. Azt mondja nem éri meg. A tesójának meg 2 milliót kellene még befizetni, azért akarja azt. De hogy az úgyis kettőjüké, nem veszik el az a pénz. Úgyhogy végül is abban maradtunk, hogy ha az egyik oldalnak segítünk, segítünk a másiknak is, szóval anyukámnak is besegítünk egy kicsit a gázszámlába, mert ő sem áll jól anyagilag.

Úgyhogy végül megoldódott a probléma, köszönöm a segítségeteket, úgy látszik tényleg beszélgetnünk kell előbb, mint problémáznom! :)

2009. okt. 6. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!