Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vethetnék véget ennek...

Hogyan vethetnék véget ennek az egésznek?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom utálok emberek közé menni valamiért. Már óvodás koromban is volt bennem valamilyen érdekes érzés, azt hittem és hiszem a mai napig is, hogy néznek az emberek és folyton azon jár az eszem, hogy vajon mit gondolnak rólam. Nagyon félek attól, hogy valaki elkezd csúfolni sok ember előtt, pedig emlékszem, hogy nagyon ritkán csúfoltak. Oviban egyáltalán nem, általánosban alsós koromban pedig nagyon ritkán fordult elő, pedig lett volna miért. Az a kevés pedig annyira megmaradt, hogy még mindig kristály tisztán emlékszem rá és sokszor eszembe jut, pedig semmi különös esemény nem történt akkor, tehát nem röhögött rajtam a fél iskola, csak 1-2 gyerek mondott rám egy sértő szót. Van amikor még mostanában is bekönnyezek vagy elsírom magam az akkori szavak miatt. Már rég el kellett volna felejtenem, hiszen 6-8 éve történtek.


Ötödiktől hetedikes koromig a lányok között voltak kisebb-nagyobb veszekedések, de mindig én voltam az akit kiközösítettek és minden szünetben (néha órán is) hallgattam ahogyan beszélnek rólam és csúfolódnak, szidnak. És én minden alkalommal hagytam magam. Nem mertem megvédeni magam, mert tudtam, hogy ők többen vannak, őket többen ismerik és csak én jönnék ki belőle rosszul, mert akkor már nem csak az osztálytársaim piszkálnának, hanem mások is. Ezért mindig úgy csináltam mintha nem hallanám, közben minden este sírtam miattuk és reggel gyomorgörccsel mentem iskolába. Nyolcadikra megoldódott a probléma és barátok lettünk.


Most kilencedikes vagyok és elhatároztam még nyáron, hogy változtatok az életemen, mostantól kiállok magamért ha már eddig nem tettem. Nem akartam egy gyenge senki lenni, akin bárki csak úgy átmehet de nem sikerült. Szerencsére nem ért semmilyen komolyabb konfliktus de minden reggel félek suliba menni. Úgy van, hogy amikor felmegyek a lépcsőn, pont ott vannak a tizedikesek és mindig néznek. Annyira rosszul érzem magam miattuk, az a 10mp ameddig elmegyek mellettük egy örökkévalóságnak tűnik. Amikor látom, hogy nevetnek meg beszélnek mindig azt képzelem, hogy most biztos rólam mondanak valamit. Lehet, hogy észre se vesznek.


Erről ennyi.


A másik dolog az, hogy amikor nem vagyok az egyetlen, egyben legjobb barátnőmmel akkor mindig szomorú vagyok és csak úgy, ok nélkül olyan érzésem van, hogy sírnom kell de nem jön könny a szememből. Amikor egyedül nézek valamilyen filmet sokszor elsírnám magam de nem teszem. Mások előtt nem lelkizek, mindenki azt hiszi, hogy lelketlen vagyok. A saját testvérem alig tud erről valamit, nem tudja, hogy mennyire érzékeny vagyok. Azt mondta, hogy olyan a lelkem mint egy fatörzs, pedig ha tudná...


Soha nem voltak (igaz) barátaim (csak egy), szeretnék egy társat is aki fiúból van és megért. Egyáltalán nincsenek elvárásaim de akkor sincs senki. Tudom, ráérek még de félek, hogy ha így, ebben az állapotban maradok akkor soha nem is lesz.


Szeretnék végre boldog lenni, boldogan élni az életemet, hiszen semmilyen eget rengető rossz dolog nem történt velem ami miatt okom lenne erre. Nem is értem, hogy mi bajom van de olyan mintha valami nem engedné, hogy boldog legyek. Fiatal vagyok, vidámnak kéne lennem, nem pedig olyannak mint egy 80 éves özvegy vénasszony, aki éjjel-nappal otthon ül és a múltján gondolkozik. Valahogy el kellene felejtenem mindent ami a múlttal kapcsolatos de nem tudom hogyan.


Azt hiszem mindent leírtam.

Kérlek normális választ adjatok, ne olyat, hogy "majd kinövöd" lehet, hogy ki fogom de lehet, hogy nem .Oviban nem hiszem, hogy csak kamaszkori hülyeség lett volna, hiszen csak 3-4 éves voltam.

16/L


2013. máj. 26. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Az iskolában milyenek a jegyeid, melyik tantárgyakat szereted? (NEM hülyeségböl kérdezem)
2013. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Próbálj meg a jövőbe nézni,mondogasd magadban hogy nem akarsz a múltra visszaemlékezni,esetleg beszélgess valamelyik barátoddal a jövőről.Csak ilyen lelki dolgok segíthetnek,semmilyen más módszer nem.
2013. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked annyival könnyebb,hogy téged nem vertek.Engem vertek is,meg sokat csúfoltak.Egészen ovis koromtól kezdve mostanáig szekálnak,kibeszélnek..stb.Mindig voltak mellettem emberek,voltak és vannak igaz barátaim.Rájöttem,hogy az életben nem azaz érték,ha 1000 haverod van a fészbukon,hanem azaz érték,ha 1-2 igaz barátod van.

Nekem pontosan 3 igaz barátom van,nekik akarok csak megfelelni,de nekik sem mindig,csak magamnak.Elengedtem magam,laza vagyok,kevesebb az elvárásom és nem görcsölök annyit.Ha valaki kiröhög azért,aki vagyok,akkor én kiröhögöm azért,mert neki ez a legjobb szórakozása.:)


Arra kell gondolnod,hogy egyszer,ha teszel érte,akkor lehet nagyon jó életed,lehet egypár igazi barátod és nagyon jól érezheted magad.Arra is gondolj,hogy nem attól lesz boldog az ember,ha eléri a célját,hanem attól,ha minden vágyát teljesítette,ami teljesíthető.Nem mindig a célokat kell kergetni meg hajszolni,mint ahogy sokan teszik.Például én egy érettségire,nyelvvizsgára,okj-s szakmára vágyok a tanulásban.A magánéletemben pedig férjre(vagy hosszú élettársi kapcsolatra),gyerekre vágyok.:)

Tarts ki a vágyaid meg a céljaid mellett,de törekedj arra,hogy legyél nyitott és független!:)..ne hajszold túl magad.

Az élet akkor szép,ha nyugodt vagy,és csodálod a világot..ha nem úgy mész az utcán,hogy fúj,már megint pöcegödörszag van..hanem azt kell észrevenni,hogy de ott az a fa..stb.

17/L

2013. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
önbizalomhiányod van. Gondolj arra hogy ami volt már elmúlt és hogy a múlton nem tudsz változtatni. foglalkozz a jelennel , illetve jövővel !!!! Amúgy meg azt akartad elérni hogy ne nézzenek téged gyengének, és végül is sikerült. Ha a tizedikesek néznek téged és röhögnek akkor meg nevess vissza rájuk .Esetleg nem vagy megelégedve magaddal , ha azt hiszed mindenki rajtad röhög.Legyen önbizalmad!
2013. máj. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. máj. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az irodalom és a nyelvtan volt a kedvencem, eddig mindig jó voltam belőle de a mostani tanáromnál bármennyire is tanulok, nem tudok jó eredményt elérni. Szeretem az angolt is csak a tanár keveset foglalkozik velünk, így négyes vagyok belőle. Ha foglalkozna velünk simán lehetnék jobb is. A nyelv az erősségem, szeretnék is külföldre menni de sose érem el azt amit szeretnék.


A jövőre sokat gondolok. Elképzelek dolgokat de ez csak álmodozás, nem hsiezm, hogy ezekből lesz valami mert nem tudok tervezni. Amit eltervezek mindig máshogy alakul és nincs b tervem.


Tudom, hogy egy igaz barát többet ér bármennyi havernál de én szeretnék egy kisebb haveri kört mert akkor tudnék szórakozni, lenne életem.


Azt is tudom, hogy nagyon önbizalomhiányos vagyok de eze ellen végképp nem tudom, hogy mit lehet tenni. Félek az emberektől. Ha valaki beszól most már vissza szólok néha de mindig félek, hogy mi lesz belőle. Egyedül felnőtteknek merek igazán vissza szólni mert tudom, hogy általában érettebbek és nem égetnek be annyira.


A titkot és Nick Vujicict is ismerem meg láttam már sok ilyet de nem segít. Elgondolkodok rajta egy kicsit de addig tart. A titkot nem tudom használni és igazából nem is hiszek benne.

2013. máj. 26. 21:19
 7/7 dani900 ***** válasza:

Annyira sokrétű a problémád, hogy itt nem tudunk mindenre választ adni, akármennyire szeretnénk, ezért csak azt tudom felajánlani, ha érdekel nézd végig ezt az előadást, sokat segíthet: http://www.youtube.com/watch?v=vh3zNMTSPy4


Az 5-ösnek: tudom, nem kérted a véleményem, de amit belinkeltél, az szerintem mese. De, ez az én véleményem, ne sértődj meg, de nem bírtam magamban tartani, egyszerűen annyira agymosásnak tűnik, pedig próbáltam értelmet belevinni a dologba, de nem találtam benne.

2013. máj. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!