Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik lehetnek a döntésem...

Mik lehetnek a döntésem következményei?

Figyelt kérdés
A Budapesti Műszaki Egyetemre járok. Egy papír hiánya miatt nem kaptam kollégiumot. Ideiglenesen befogadott egy középsuli kollégiuma, de az nekem nagyon nem tetszett, a zsivaj, az hogy hétvégére el kellett hagyni a kolit, hogy én vagyok az egyetlen egyetemista a koliban... Ezért fel kerestem apámat, akivel 5 éve nem beszéltem. Több zűr volt a családomban, apám meglőtte anyámat, zaklatta őt és a testvérét, anyámat sok dolog érte, sok minden jogtalanul, de kicsit én úgy érzem sok mindenbe belemagyarázza hogy apám keze van az ügyben. Vagy két éve nincs állandó munkája, mert " apám zaklatja, figyelteti". Anyámmal nem lehetett vitatkozni, csak veszekedni, mindig beleszólt abba kivel barátkozzak, hányszor mehetek el otthonról ( pedig otthonülős típus voltam), nem támogatta sosem terveimet. nem bírtam egyszerűen otthon, már húsz éves leszek, s még nem volt barátnőm, csak egy hétig. Az is csak egyszer. Nem bírtam tovább az otthoni légkört, ezért menekültem Pestre. eredetileg nem ez volt a terv, hanem az hogy melózok s fenntartom magam. De rá kellett ébrednem hogy nem vagyok zseni. Utóbbi időben diákhitelen gondolkoztam, de hogy így alakult nem kell felvennem. Anyám szerint apám csak azért segít, hogy legyen aki gondoskodik róla, ha megöregszik. Apámnak nincs vagyona, építőiparban dolgozik, de nincs fix állása. A kaja terén eléggé elengedik magukat, nem olcsó kajákat szeretnek enni, a felesége jól keres. kérdeztem hogy nem kell e valamit beleadnom a gépbe ( vettek most egy notebookot nekem, ami kell is mivel programozunk is, illetve minden szinte elektronikusan folyik az egyetemen). Erre meg azt mondta, hogy majd. Meg máskor elejtette hogy van aki 100 ezret megkeres ösztöndíjakból. De én nem fogok. A BME nem a legnagylelkűbb, s én nem vagyok zseni. Szakmából van két versenyeredményem, de a BME nekem is nagyon erős. Nem is vagyok biztos benne hogy el tudom végezni csúszás nélkül. Tanácstalan vagyok hogy jól döntöttem e. Anyám elárultam, s tönkre teszem az életem. Még majd kiegészítem a dolgokat, de mi a vélemyényetek?
2009. okt. 4. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én inkább a kérdezőt sajnálom...egy normális szülőnek többek között az is a célja az életben, hogy a gyerekét segítse a céljai elérésében, kitaníttassa (lehetőségeihez mérten persze).Szerintem örülj, hogy az apádék segítenek,és egyszer ülj le velük beszélgetni, hogy tiszták legyenek a viszonyok, hogy ők mit várnak el tőled (mibe adj bele),ne utólag érjen meglepi. Azt viszont nem értem, hogy anyukádnak mi a baja: a leveledből nem úgy tűnik, mintha rá számíthatnál a tanulmányaid segítésében, akkor legalább örülhetne, hogy apád (függetlenül attól, h mennyire utálja) legalább segít. Szerintem egy szülőnek a gyereke érdeke a legfontosabb,nem a saját sérelme...Egyébként az égvilágon semmilyen jogi kötelezettséget nem keletkeztet számodra az apád segítsége, ezt nem lehet hitelként felfogni(hacsak nem így állapodtatok meg), ha meg úgyis hálás leszel neki a segítségért,akkor nyilván te is igyekszel majd hasonló helyzetben, ha egyszer valami miatt rászorul, segíteni. Általában így működik egy családi kapcsolat, meg a baráti is..:D De ha ennyire félsz, hogy majd ezzel téged zsarolhatnak, vagy hasonló..( amiket anyud beléd plántált,nem is csodálom, hogy ennyire negatív vagy) akkor vedd fel a diákhitelt. Nem jársz vele rosszabbul, legalább senkinek nem vagy kiszolgáltatva, elmondhatod, hogy saját erőből érsz el vmit....És amíg hallgatói jogviszonyod van, nem kell elkezdeni a törlesztést sem, utána meg a minimálbér asszem 8 %-ával kell kezdeni, és majd nemtom pontosan mennyi idő elteltével (talán 1 évente vizsgálják,meg persze önbevallásos a dolog), az aktuális fizetésed arányában számolják ki, h mennyivel lógsz:) Nyilván senki sem szeretné az életét egy adósságcsomaggal kezdeni, de nem mindenki teheti meg,h csak ül és tanul, és otthonról meg jön a manna...Ami még eszembe jutott, a mi egyetemünkön is vannak gyakornoki programok, amiket az egyetem szervez, ilyenkor egyéni tanrendet kapnak a hallgatók,és mellette dolgoznak, garantáltan pénzt is kapnak. Nyilván nehézsége is van, de egyetemi kereten belül lehet gyakortatot is szerezni, pénzt keresni, és még a tanulmányaidat is folytathatod. Sokan aztán nyáron is visszamentek,sőt, volt akinek a végzés után már volt hova mennie, mert várták...

Sok lehetőség van, a BME meg jó hely,biztos ott is vannak ilyenek, csak fel kell térképezni a lehetőségeket. Sok sikert:)

2009. okt. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Én igen is szeretem apámat, anyámat. Pont amiatt jöttem el Pestre, mert anyámmal rengeteget veszekedtünk, már nem bírtam tovább, rá voltam szorulva, s ezt már nem folytathattam tovább. S reméltem, az hogy kevesebbszer találkozunk, megszépíti a múltat, s megerősíti a kettőnk között lévő köteléket. Apámat nagyon szerettem kiskoromban. S épp azért nem akarom, hogy amiatt tartson el, mert hasznot remél, hanem azt szeretném hogy ezt miattam tegye meg. Nem vagyok olyan ember, aki végig tudná nézni, hogy ő egy putriban nyomorog, ha lenne lehetőségem - s például nem oda jutok mint anyám, hogy egyedül kell minimálbérből meg a családipótlékból, meg a nem rendszeresen jövő 10ezer Ft gyerektartásból eltartani a két gyerekem - akkor biztos vagyok benne hogy segíteni fogok rajta. Épp a szeretetet hiányolom mindenkét részről....
2009. okt. 10. 09:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Elég rég írtál, de azért válaszolok én is. Egyet értek az utolsó pár válaszolóval.

Apukádat pedig meg tudom érteni és részéről jóindulatot érzek (szerintem próbál segíteni), anyukád részéről viszont csak rosszat. Ezért nem is értem miért írod h 'anyád elárultad'.. 5 évig te nem is láttad apukád, ezalatt anyukád azon munkálkodott, hogy próbált ellene fordítani, am nem értem miért akarsz erősebb köteléket ilyen szülőkkel..

A sulis dologhoz: a lényeg hogy ne hagyd ott, megbánnád, ha nincs más megoldás válassz egy könnyebb sulit és diákhitelt, bár az tényleg csak végső esetben, én melóra szavazok.. nem egyszerű a te helyzeted sem, azóta gondolom azért van vmi változás, remélem meg tudtad oldani úgy hogy nem kell otthagyni a sulit.

2010. febr. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!