Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok a bunkó, vagy...

Most én vagyok a bunkó, vagy nekik van igazuk?

Figyelt kérdés

Munkatársaim közül ketten összedugták a fejüket, és kész tényként eldöntötték, hogy látogassuk meg hétfőn egyik munkatársunk férjét, akit nemrég engedtek ki a kórházból...


Eddig nem lenne semmi baj, de ezt úgy közölték, mintha kötelező program lenne, nemet mondani nem tudok, mert akkor meg én vagyok a paraszt, hogy ennyi illem nem szorult belém...


A probléma ott kezdődik, hogy nem ismerem azt az embert, és szerintem ismeretlenül elég bunkó dolog beállítani, még akkor is, ha a felesége a munkatársam. Pluszban, ha beteg lennék, és feküdnöm kellene, nem repesnék az örömtől, hogy 12 ember váratlanul beállít (meglepetésnek szánják, a felesége se tudna róla), akik közül 7-et, 8-at egyáltalán nem ismerek. Ráadásul, ha az én párom lenne beteg, és meglepnének ilyesmivel, nagyon nem örülnék a dolognak. Kisebb bajom is nagyobb lenne annál, hogy 12 embert megkínáljak, főleg akkor, ha sejtelmem sincs arról, hogy jönnek.


Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy pár munkatársammal nem jövök ki túl jól, mivel nem tolerálom azt a stílust, amit megengednek maguknak. A fő probléma, hogy van két ember, és úgy kell ugrálni, ahogy ők fütyülnek, egyedül én lógok ki a sorból, hogy nem értek egyet velük.


Nemet mondani nem tudok, mert heteken keresztül szívatni fognak, a munka meg sajnos kell:(


Főnöknek nem tudok szólni, nem a munkához tartozik a dolog, és neki semmi köze az egészhez.


Szerintem az lenne a legjobb, hogy ha két ember elmenne, akik ismerik, és ajándékot vinnének neki. Abban benne lennék, hogy pénzt adjak az ajándékba, de 12 ember látogatását hülyeségnek tartom.

Felhoztam nekik a dolgot, de általában meg se hallgatnak, egyből én lettem a bunkó, akiben nincs semmi empátia...


Mit tegyek?


2013. máj. 24. 17:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hat, nem irigyellek, jo szar munkahelyen vagy kenytelen dolgozni. A fonok hozzaallasa erdekes... :(

Akkor beszeljetek a feleseggel, mondd el neki, h mit talaltak ki az agyoniskolazottak, majd o lerendezi.

2013. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Abból, hogy nem jövök ki velük, volt már ügy, persze akkor az lett, hogy próbáljak meg alkalmazkodni hozzájuk. Másik csoportba pont ezért nem tettek még át.


Ma nagyon csúnyán kinyitottam a számat, úgyhogy ennek nyilván lesz foganatja. Az egész úgy kezdődött, hogy rákérdeztem, mit terveznek, rávágták, hogy semmi közöm hozzá. Megmondtam nekik, hogy oké, de akkor ne az legyen, hogy hétfőn lesz valami kötelező magánjellegű program (mostanában sok volt). Erre kijelentették, hogy MINDENKI megy, MINDENKI ad rá pénzt. Ellenvetést nem fogadtak el. Felment bennem a pumpa, és szépen kiosztottam őket, talán kissé hangosabban a kelleténél:$ Szóval védem az igazamat, csak mindig hülyén jövök ki a dolgokból, akármennyire is érvelek a magam igaza mellett, azt mindig a visszájára fordítják...

2013. máj. 24. 18:38
 13/21 anonim ***** válasza:
Ezt a hülyeséget. A beteg valószínűleg pihenni akar, a felesége meg biztos nem vágyik most vendégekre, mert nem az a legfontosabb, hogy ragyogjon a lakás. Én be se engedném őket, pofátlanok.
2013. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hat ez egyszeruen rohej! Meg igy is elontott a mereg, h semmi kozom az egeszhez. :)

Fel nem foghatom, milyen emberek vannak.

Akkor tenyleg nem marad mas, avasd be a feleseget, h mire keszulnek!

2013. máj. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs hogy "el kell menned". Ki kotelez ra?
2013. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A főnököm hozzáállása teljesen jogos, beleszólni nem szólhat, mert nem munkaidőben történik a dolog. Ez attól független.


Engem is műtöttek már munka közben, 3 hét táppénzen voltam, egyiknek se jutottam eszébe, min. hogy neten rákérdezzen, mi van velem. Aláírom, nem volt ekkora műtét, de műtét volt. Nem ez a fő indokom, de nem értem, miért kellene kivételt tenni másokkal?

2013. máj. 24. 18:49
 17/21 A kérdező kommentje:

15-ös:


Eddig egyikre se mentem el, tegnap is kitalálták, hogy nézzük meg munkaidő után az iskolások műsorát (sokaknak iskolás korú a gyereke, ők is felléptek). Nem mentem el. Engem ilyesmikre csak szeretnének kötelezni. Magamnak való vagyok, az lehet, de nekem eszembe se jutna mások életét szervezni munka után.


Sajnos a feleséggel se vagyok olyan húdejó viszonyban, ezért se megyek, mit bájologjak ott neki, ha nem kedvel? Nem szólok neki, járassák le magukat, ha akarják, én ebben nem veszek részt.

2013. máj. 24. 18:54
 18/21 anonim ***** válasza:
Igazad van, ne járasd le magad. Olyan nincs, hogy kötelező. Ha kérik a pénzt az ajándékra, odaadhatod, de a helyedben egyenesen megmondanám, hogy modortalanság valakihez váratlanul beállítani.
2013. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Menj velük, vagy nekik lesz igazuk, akkor semmi gond, ha neked, az sem a te kudarcod lesz.
2013. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19-es:


Szerintem marad az orvoshoz kell mennem mondat. Mint mondtam, a feleségével se jövök ki, kellemetlenül érezném magam, hogy jópofiznom kell, miközben tudom, miket gondol rólam.


Természetesen az ajándékba adok, az rendes ötlet, szívem szerint két embert küldenék, akik mindkettővel jóban vannak, de ez nem az én ötletem. Hülyeségekben nem veszek részt, vállalom továbbra is a fekete bárány szerepét.

2013. máj. 24. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!