Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg az én...

Hogyan mondjam meg az én nagyon jóindulatú férjemnek, hogy amiről Ő azt gondolja segítség, az nekem inkább dupla munka?

Figyelt kérdés

Néha itthon marad a férjem egy-egy napra, mondván hogy segít nekem a gyerekek körül.Ami abból áll, hogy úgy fölpörgeti Őket az állandó játékkal meg hancúrozással, hogy délutánra már nagyon nyűgösek, aludni sem akarnak, és ilyenkor persze én vagyok az aki félrenevelte Őket.

Ha szólok érte, megsértődik.

A lényeg, hogy feleannyira sem haladok ilyenkor a dolgommal.


2008. jún. 18. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Sokan irigyelnek,mert nem sok apuka van aki így ráér a gyerekekkel játszani.Nálunk és a baráti körünkben miden az anyukára szakad,az apák dolgoznak,majd mikor hazaérnek hulla fáradtan,tv,számítógép,kaja,alvás...

Nincs erejük sem idejük a gyerekre.

Vigye el a gyerekeket min.fél napra,ha fárasztani akarja őket akkor annyira,hogy otthon már csak egyenek,fürödjenek és alvás.Zavard ki őket a szabadba!

2008. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is örülj neki: jó a változatosság a gyerekeknek is.

Zavard el őket valahova. Menjenek el kirándulni.

2008. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Nekem van egy ismerosom, 4 gyerekkel. Ha a ferje otthon van - es mazlista, mert a ferje imad neki segiteni - mindig elzavarja oket otthonrol. Kifele. Hadd faradjanak este mar csak vacsi, furdes, alvas.

Nagyon igaza van az elottem szoloknak.

Vigye el oket bringazni, focizni akarmi es nem eszik az eletedet otthon.

2008. jún. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni!
2008. jún. 19. 07:00
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem akarom bántani a férjeket, gondoltam ezt előrebocsájtom, de akarnak ők segíteni, csak nem tudják sokszor, hogy kéne. Tapasztalatból mondom(írom), nálunk is annyira segítene...3 gyermekünk van. Én úgy csinálom, hogy nem kritizálom, hogy "miért így..., miért ezt...", hanem alternatívákat javaslok, hogy mit csináljanak a gyerekekkel együtt! Ha elmondod az ötleteidet neki(de ne a gyerekeknek, mert ők leginkább a vad ötleteket választanák), biztos talál valamit, amihez van kedve(kedvük). Mert bennük van a jó szándék, de nem olyan kreatívak, mint a feleségek. Tisztelet a kivételeknek!
2008. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Mi lenne,ha ilyenkor megbeszélnétek,hogy ha Ő itthon van Te elmennél egy kicsit sétálni,moziba,barátnőzni,fodrász...stb.Viszont az este is legyen az Ővé.Vacsi,fűrdés,mese,altatás.Észre fogja venni,hogy mennyire kifárasztotta a gyerekaket.Utána beszéljétek meg.
2008. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!