Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most szerintetek jó vagy...

Ez most szerintetek jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, ebből 2,5 éve együtt is élünk. Soha semmi probléma nem volt sem az együttéléssel, sem a kapcsolattal, mindig nagyon jól megvoltunk, és szerettük egymást. Az utóbbi pár hétben kezdtem el gondolkodni azon, hogy már jó ideje nem úgy vagyok belé szerelmes, mint az elején. Imádom, ő a mindenem a társam, a szex is tökéletes, és nem akarnék senki mással lenni, csak a szerelem, átalakult valami másféle szeretetté, megszokássá, összetartozássá. És nyomasztott, hogy azt hittem, ő még mindig azzal a szerelemmel szeret, mint a legelején. De pár napja volt egy beszélgetésünk (teljesen spontán jött fel a téma egyik barátunk kapcsolatáról beszélgettünk), és eljutottunk odáig, hogy ő is már ugyanazt érzi, amit én. Kicsit megnyugodtam, hogy ő is így van vele, és "nem szeret jobban, mint én őt".

Szerintetek ez baj, hogy így érzünk, vagy ennek így kell lennie?



2013. máj. 23. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó így szerintem. A szerelem elmúlik, a szeretet megmarad. Aki nem találja a boldogságot, talán azért van mert folyamatosan a szerelem érzését kergeti.
2013. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, a szerelem egyszer átalakul szeretetté.
2013. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon egyetértek elsővel...annyit fűznék hozzá én nem tudok lángoló szerelem és szenvedély nélkül élni,és sajnos ezért tényleg tönkremennek a kapcsolataim...sok boldogságot nektek
2013. máj. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Néhány év párkapcsolat után a rózsaszín felhő feloszlik az ember körül,a hormonok lecsillapodnak,és a tomboló szerelem szeretetté és kötődéssé alakul át.Változó,kinél mikor jön el ez az időszak,de törvényszerűen bekövetkezik,és ez így van rendjén.Természetesen fontos,hogy továbbra is tudjátok egymást és egymás közelségét kívánni,hogy a vonzalom és a tisztelet megmaradjon.Sajnos nálam hat év után már a testi vonzalom szikrája sem maradt meg,abszolút elhidegültünk egymástól,és ez a kapcsolat vesztét okozta.Időben próbálj tenni ez ellen,ápold a kapcsolatot,amíg még lehet.Sajnos nálunk már túl késő volt az én passzivitásom miatt.
2013. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így nagyon jó. A kezdeti szerelmi fellángolás átalakult szeretetté. Nagyon szerencsések vagytok, hogy egymásra találtatok. Sok boldogságot. :)
2013. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem meg ez egyáltalán nem jó..ha csak 3év után azt mondjátok,hogy átalakult a szerelem magyarul mondva már nem vagytok szerelmesek...akkor az gáz..3év nem sok idő..mi lenne 5-10-15 vagy 30év múlva? én 7éve vagyok a barátommal,együtt is élünk és ugyanúgy szeretem mint az elején.


25N

2013. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így volt. Szerintem hamarosan új lépcsőfokot kellene lépnetek, mondjuk házasság vagy baba.
2013. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3 év után mi még annyira szerelmesek voltunk:) Most 35 év után már szeretetté alakult.
2013. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez természetes. A szerelem nem marad meg örökké. Átalakul mély szeretetté. Viszont a "megszokás" az zavar a felsorolásban. Annak nem lenne szabad ott lennie. Amíg odáig el nem jutottam a kérdésedben, addig gondoltam úgy, hogy ez a normális, ez a természetes, de a megszokásnak nem szabad még sokkal több év elteltével sem jelen lennie. Szeretet, imádat, tökéletes szex, tökéletes társ...mind rendben van, de ha a megszokás is jelen van, félő, hogy egy idő után már csak az lesz. Mi 12 éve vagyunk együtt a férjemmel, mindet érzem, amit felsoroltál, de a megszokást nem. Nem megszokásból nem tudnám elképzelni nélküle a holnapomat, hanem mert nélküle, mással el sem tudnám képzelni a jövőmet, az életemet.
2013. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!