Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek nem félelmetes ahogy...

Nektek nem félelmetes ahogy vágtat az idő?

Figyelt kérdés

Brutális, ahogy nézem vissza a képeken a dátumot és 3-4 éve voltak, mikor olyan részletesen emlékszem rá mintha 1 hónapja lett volna.

És ahogy rohan az idő, próbálok minél több élményt, bulit, motorozást, dugást, utazást, állatságot belepréselni, hogy legyen majd mire emlékeznem. De ettől meg olyan mintha még gyorsabban telne minden. Néha komolyan rettegek!!!

Ti,hogy vagytok ezzel?


2013. máj. 20. 23:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"amit nekem adhatott az élet, azt meg is adta."

hm. De az számít, amit Te adtál.. Hiszen nem tudsz semmit átvinni, abból,amit kaptál.

- pont ma gondoltam arra, hogy mennyire felgyorsult az idő!

2013. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az idő se nem gyorsul se nem lassul. Ha igy érzed akkor ülj le egy kicsit és az adott pillanatnak élj.
2013. máj. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
"hm. De az számít, amit Te adtál.. " Remélem adtam is négy gyermekemnek, számtalan tanítványomnak, és talán a szerelmeim is őriznek ajándékokat a lelkükben tőlem.
2013. máj. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13 "Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam, végezetre eltétetett nekem az igazság koronája " - Kós Károly sírján is.
2013. máj. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is félelmetes.

Épp egyik nap gondolkodtam el rajta hogy olyan mintha kb egy éve hoztam volna el a kutyámat a sintértelepről. Akkor volt 4 hónapos, kis kajla kölyök, most meg már 10 éves, és jönnek elő a kisebb-nagyobb egészségügyi problémái :(

Az édesapámat is "most" temettük el, közben ha belegondolok, rá kell jönnöm hogy lassan 9 éve már...

A nővérem "most" szült, mintha csak pár hónapja lett volna hogy este bementem a kórházba, és először megláttam az unokaöcsémet, pedig már 4 éve.

És kifogyhatatlanul lehetne sorolni. Annyira megy az idő...

Édesanyámmal szoktunk róla beszélni, hogy amikor nem volt ilyen fejlett a technika, mikor nemhogy számítógépe, okostelefonja, tablete, de még tévéje sem volt az embereknek, akkor nem repült ennyire az idő, nem volt ami elrabolja. Előfordult hogy pár hétre önkéntesen száműztem magam a természetbe, és valóban nagyon lassan telt el az az időszak. Pedig nem éreztem magam rosszul.

Az a baj hogy körbe vagyunk véve mindenféle időrabló technikai cuccal, mert kénytelenek vagyunk körbevenni magunkat. Egyszerűen hozzá tartozik a mai világhoz, és ha ignoráljuk ezeket a dolgokat, az olyan mintha a homokba dugnánk a fejünket...pedig nem jó ez így.

2013. máj. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
jaj, vágtat- máris kedd van, nem hétfő
2013. máj. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#15 amit írsz az teljes mértékben igaz!! Én is egy vagyok a sok közül akit elrettent az idő múlása. De most elhatározom, hogy fogunk tartani "technikamentes" napokat, hogy egymással legyünk elfoglalva és ne legyen ami elrabolja az időnket!

Egy kétgyermekes apuka

2013. máj. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is így érzem, főleg, amióta leérettségiztem, 2 éve. Azóta ez az idő annyira gyorsan eltelt, szinte csak kapkodom a fejem. Jövőre pedig már ezt a sulit is befejezem, pedig csak most kezdtem, legalábbis úgy érzem. Hihetetlen...
2013. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Elsőre azt mondanám, hogy egyáltalán nem félelmetes.

Nyugis életet élek, már-már inkább az zavar, hogy semmi nem változik körülöttem, minden olyan mintha egy végtelenül lassú sodrású patak partján ücsörögnék. Egyedül a tükörképem jelzi, hogy öregszem.

Ennél jobban nem foglalkoztat a kérdés.

2013. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tűnt még fel, hogy minél több élményt próbálsz belezsúfolni az életedbe, annál gyorsabban röpül az idő, és még jobban rettegsz? Jó lenne leülnöd, és elgondolkozni, hogy mitől félsz? Tán attól, hogy nem is azt csinálod, amit szíved mélyén igazán szeretnél? Ha majd visszanézel az életedre a végén, nem látod azt, amiért érdemes volt élni? Én nem tudom, ezek költői kérdések, de az, hogy rettegsz, nem jó jel. Lassíts picit, és beszélgess magaddal, mi az ami igazán értékes számodra, amivel ha el is telik az idő, nem rémít meg.
2013. júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!