Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kuncsorogjak aputol penzt?

Hogy kuncsorogjak aputol penzt?

Figyelt kérdés

Apu anyu szetmentek mikor 3 eves voltam

Apu verte anyut ezert anyuval elszoktunk

Apu 14 eve egy forint gyerektartast nem fizet nem is lattam es valoszinuleg ugyanolyan munkanelkuli reszeges mint akkor. Nem is keres..

Viszont a gyereke vagyok akit o csinalt igy kotelessege lenne anyagilag tamogatni (minimum gyerektartas) mert anyu fizetese nem eleg.

Hova kell fordulni ilyenkor?

17/L


2013. máj. 18. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
bírósághoz kellett volna fordulni 14 éve, visszamenőleg fél évre kaphatod meg az elmaradt gyerektartást
2013. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bírságra de nem neked hanem anyukádnak. Ebben anyukád ugyan olyan hibás, hogy hagyta, hogy ne fizessen.
2013. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kuncsorogni kell, hanem anyukádnak kellett volna ez ügyben lépni. Ha apukád nem tud fizetni, az állam megelőlegezi és behajtja rajta.
2013. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Behajtja rajta..

Szoval lecsukjak?

Mert azt azert nem akarom

2013. máj. 18. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Bíróságra kell menni ezzel, és behajtják rajta de tudtommal visszamenőleg maximum 1-2 évre kérhetik tőle. Ha meg nem tud fizetni akkor börtön, vagy kötelező közmunka sz@rér hugyér, és levonják a fizetéséből.

Még akkor kellett volna kérni amikor leléptetek mert akkor vonták volna a jövedelméből vagy behajtották volna rajta.

Most nem értem miért nem akarod hogy lecsukják, lehet így lenne a legjobb, mert ugye vert titeket.

2013. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nincs igazad max 6. hónapra lehet visszamenőleg követelni. Lecsukni nem fogják, hanem minden jövedelmééről automatikusan vonni fogja az állam utótag, vagy ha van tulajdona elárvereztetik, de az a legvégső megoldás.
2013. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
A legjobb ha elmegy anyud a helyi városi humánszolgáltató központban, ami van majdnem minden városban és ott minden segítséget megkapsz és minden választ erre az ügyre. És ezeknek a szolgálatoknak kötelesége ingyen segíteni és igyen jogi tanácsadást is adnak. És nem kell félni, szívesen segítenek ezekben az ügyekben, ezért vannak és ehhez értenek. És mondom ők amjd kiderítik mit hogyan kellene csinálnotok. :)
2013. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

7-es vagyok


ja és ott a központban meg is írják a kérvényeket, vagy bármit amit kértek ingyen és ők elindítanak bármilyen ügyet és segítenek kivizsgálni, meg tényleg mindent. meg tudod ők tudják is mi a teendő és nem kell otthon írni a feljelentéseket, vagy akármit, hanem ők profin megcsinálják...

2013. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Le is csukhatják, bár inkább felfüggesztett lesz belőle..


1. panasznap, per megindítása

2. megítélik, aztán ha apa nem fizet, megy a behajtó

3. ha nincs min behajtani, akkor lehet szó állami megelőlegezésről, 3 évre adják, de ezzel együtt apukából gyanúsított, majd vádlott lesz a bíróság előtt, mert nem tesz eleget a bíróság által kiszabott fizetési kötelezettségnek, ennek tartás elmulasztása a neve.


Ezeken én is végig mentem.

2013. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!