Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik majd le a per...

Hogyan zajlik majd le a per amit a párom szülei indítottak az unoka láthatása miatt?

Figyelt kérdés

A párom szülei bepereltek minket, mert nem akarjuk hozzájuk vinni az unokát. Ők akkor jöhetnének mikor akarnak, de erre nem hajlandóak, én pedig olyan körülmények közé nem fogok vinni egy kisgyereket.

Ilyen esetben miket vizsgál majd a bíróság?



2013. máj. 15. 07:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

"A gyermeknek joga, hogy nagyszüleivel is személyes kapcsolatot tartson fenn. A nagyszülőknek szintén joguk, hogy az unokával kapcsolatot tartsanak fenn, vele rendszeresen érintkezzenek (ez a kapcsolattartás joga, másnéven nagyszülői láthatás).


A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt. A gyámhatóság a felróható magatartást tanúsító nagyszülő kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja, illetőleg e jog gyakorlásának szünetelését rendelheti el. A kapcsolattartásra vonatkozó határozat végrehajtásáról a gyámhatóság gondoskodik.


A gyermekkel való kapcsolattartásra a nagyszülőkön kívül jogosult a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások kizárólag gyámhivatali hatáskörbe tartoznak.


Fontos tudni, hogy ha a különélő szülő részére már szabályozva van a kapcsolattartás, akkor főszabály szerint az Ő szülei ebben az időszakban jogosultak kapcsolatot tartani a gyermekkel. Ha a nagyszülők és a különélő szülő nincsenek jó viszonyban, akkor a gyámhivatal ebből az időkeretből "lecsípve" állapít meg egy időszakot a nagyszülők részére.


Amennyiben a különélő szülő nem tud élni a kapcsolattartási jogával a bírói gyakorlatnak megfelelő mértékben, abban az esetben is lehetőség van rá, hogy a plusz időtartam a nagyszülők részére kerüljön megállapításra."

2013. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez állítólag ennek az alapja :149/1997. (IX. 10.) Korm. rendelet
2013. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

IV. Fejezet

28 paragrafus.

2013. máj. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
87%

ha 1997 akkor az ügyvéd mentesitve van általam mert ő ekkoriban mondta hogy ilyen nincs.


kérdező: a nagyszülő azzal fog támadni hogy korlátozod a láthatását. szerezd meg a törvényrészletet amely kimondja hogy 3 év alatt a láthatás csak nálad lehet s egyértelműen jelezd a birónak hogy nálad bármikor lehet láthatás.

esetleg ajánlott levélben tájékoztatsd is a nagyszülőket erről vagy valami egyébb bizonyitható módón de ennek a pontos menetéhez ügyvéd jobb tanácsot tud adni.

2013. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!