Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik majd le a per...

Hogyan zajlik majd le a per amit a párom szülei indítottak az unoka láthatása miatt?

Figyelt kérdés

A párom szülei bepereltek minket, mert nem akarjuk hozzájuk vinni az unokát. Ők akkor jöhetnének mikor akarnak, de erre nem hajlandóak, én pedig olyan körülmények közé nem fogok vinni egy kisgyereket.

Ilyen esetben miket vizsgál majd a bíróság?



2013. máj. 15. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Szép is a jó család...

Évekig fog tartani, biztos, hogy nézik a körülményeket is. Ha a gyerek elég nagy őt is meghallgatják.

Aztán lesz egy ítélet és utána minden marad a régiben... majd esetleg újabb per és szép lassan felnő a gyerek.

2013. máj. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kicsi 1 éves, eddig még nem is látták.
2013. máj. 15. 08:04
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

A bíróság - gondolom - hasonló láthatási jogokat ad a nagyszülőknek, mint válás estén a szülőnek.

Tehát a láthatás jogát megkapják, lehetőséget kell biztosítanod, hogy találkozhassanak. Magyarán ha az ajtóban állnak a megállapított napokon és csengetnek, hogy jöttek unokázni, köteles vagy őket beengedni és ezt lehetővé tenni.

Viszont kétlem, hogy kötelezhet a bíróság arra, hogy nem megfelelő körülmények közé vidd el a gyereket, főleg úgy, hogy te viszed el, saját költség, saját idő, stb. terhére.

Magyarán pont annyit fognak elérni, ami most adott: jöhetnek meglátogatni az unokát (csak nem akkor, amikor akarnak, hanem láthatási napokon), de nem vihetik magukkal.


Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy mit értesz nem megfelelő körülmények alatt.

2013. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, max annyira fognak jutni, hogy felügyelt lathatast engedélyez nekik a biróság. Ezt vagy a te lakásokban, vagy a váró sorokban a gyamhivatal, vagy a nevelesi tanácsadó erre kijelölt helyiségében fogjak megoldani,m
2013. máj. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

én ugy tudom 3 éves kor alatt az elvált apa se viheti el, max mehet láthatásra. nem hinném hogy ez alól a nagyszülők kivételek lesznek.

amugy ugy tudom a jog nem ismer nagyszülő láthatást s erre törvény sincs igy a biró megállapitani se tud ez ugyben semmit.

kimennek hozzád környezettanulmányra, mer kötelességük az ügyel foglalkozni, de ez inkább egyedül levő apánál rizikós, egyedül levő anyánál már nem, szülőpárnál meg végkép nem.

ha perre kerül sor hangsulyozd hogy bármikor mehettek hozzád eddig is s a biró lehet megállapitja hogy ez legyen igy ezután is, bár valószinübb hogy ha mégis megállapithat valamit, fix időpontot fog megállapitani, de 3 éves koráig akkor is nekik kell majd menni, amivel most sincs gond.


sajnos szerintem inkább arra számithatsz hogy valótlant fognak állitani.


olyasmire vigyázz hogy mindig legyen a hűtőben főtt étel, nem elég a felvágott. aránylag rend, tisztaság stb. játékok, a gyereknek külön sarka.

kijönnek - mert ez a kötelességük - ezeket felirják hogy ok, s elmennek.

2013. máj. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Utolsóa válaszod egyik része helyes, a másik nem egészen..

A jog ismeri a nagyszülő, sőt a testvér láthatását is....

2013. máj. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

akkor engem annó félretájékoztattak, 15 éve.

vagy azóta lett ez a törvény?

2013. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

fasza mert olyan ügyvéd mondta aki egy kalap pénzt akart rólam lehuzzni de végül más miatt otthagytam.

ha ez a törvény 15 éve is élt hát mit mondjak...

2013. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ismeri - valas eseten.
2013. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező szempontjából ez érdekes mert itt nincs válás.

De mesélj mik azok a körülmények?

2013. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!