Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi marad így nekem?

Mi marad így nekem?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt 4éve. Édesanyám 65 éves. Van egy két évvel idősebb bátyám, aki már a harmadik trombózisát szedte össze 37 évesen. És van egy 29 éves húgom aki féltestvérem, (apai ágról) de jobban szeretem mint a saját életem. Én egyedül vagyok, 35 évesen. A nőpróbálkozásaim, sorra mind kudarcba fulladtak. Bátyámhoz tegnap kellet kihívni ma mentőt, mert mát a tüdőtájékon jár(t) a vérrög. Édesanyám valószínűleg nem él túl. De ha az utolsó vérvonalbeli esélyemet is elvesztem, akkor magamra maradok; - egyedül. Én ezt nem fogom tudni feldolgozni: egyedül egy hazug, sz*r életben, ahol mindazok, akik soha nem veretek át, nincsenek többé. Mibe kapaszkodjak?
2013. máj. 13. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon-nagyon sajnállak, megertelek, de hidd el, mindíg lesz valaki, aki melletted lesz a nehéz időkben, amikor egyedül érzed magad, én együtt érzek veled! Tudom mit jelent igazán fontos embereket elveszíteni, de fel kell állnod, mert az élet nem áll meg! Hidd el, sosem leszel egyedül!:)

Kitartás! Szorítok neked!:)

2013. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
NYugodtan írj privátba, ha van kedved!:)
2013. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért. Csak hülye vagyok már lehet...
2013. máj. 13. 22:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnt fel, nem azokra figyeltem!:)
2013. máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit írhatnék. Semmit sem érzek. Csak csalódottságot. Húgom az egyetlen aki maradhat nekem. Még ha féltestvérem is. Eddig sem rajongtam az élet eddigi teljesítményéért. Semmi sem fogott meg igazán benne; csak a szerelemnek nevezett érzés. De ez nekem ismeretlen. Sajnos még sohasem éreztem mit jelent valakihez tartozni ilyen értelemben. Lehet kamunak hiszitek, hát tegyétek; - engem ez nem érdekel.
2013. máj. 13. 23:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Tehát összegezzük: van 3 közeli családtagod.

Ebből a bátyád egészsége ingatag. Félsz, hogy meghal.

Anyukád egészséges. De előbb-utóbb elhagy...

Húgod egészséges. Vélhetőleg nem hal meg előtted.


Te pedig azzal a szorongató gondolattal gyötröd magad, hogy ha mindhárman meghalnának(!), akkor Te egyedül maradnál egy ellenséges világban...


Gratulálok, Te rajtam is túlteszel! Én is szoktam ettől rettegni, de Neked több a családtagod...


(ffi vagy vagy nő?)


A gyógyulás útja: megtanulni a világot nem ellenségesnek érezni...


38n

2013. máj. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Barátok??

Pszihologuson gondolkoztál már?? Nem bántásképp irom de lehet tudna segiteni feldolgozni és elfogadni a dolgokat.

2013. máj. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban édesanyám, nem sokkal később, fiatalon édesapám ment el- és sok veszteség ért - van abban valami transzcendens, hogy semmim sincs, valami, ami arról szól: kezdenem kell, mert VAGYOK.


"De aki egyszer egy vad hajnalon arra ébred,

hogy minden összeomlott s elindul mint kisértet,

kis holmiját elhagyja s jóformán meztelen,

annak szép, könnyüléptű szivében megterem

az érett és tünődő kevésszavú alázat,

az másról szól, ha lázad, nem önnön érdekéről,

az már egy messzefénylő szabad jövő felé tör."


[link]

2013. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó tudom hogy hülyeségeket beszélek, de ilyenkor minden megfordul az ember fejében. Húgom sohasem lakott velünk sajnos, mivel más anyja volt. De ez érzelmileg semmit sem jelent, ugyanúgy szeretem, egy vérek vagyunk. Viszont anyai ágról csak én, és a bátyám vagyunk. És félek, bár nem szoktam; -de nem akarom azt érezni, hogy én vagyok az utolsó esélye ennek a vonalnak úgy, hogy senkim sincs (barátnő,társ,stb).
2013. máj. 13. 23:22
 10/14 anonim ***** válasza:
És miért nincs senkid? Ne haragudj, hogy ezt írom, de nem oldalági rokonokba (testvérek) és szülőkbe kellene kapaszkodnod, hanem saját családot alapítani, ez az élet rendje. A szülő előbb-utóbb elhagy, a testvérek is saját családot alapítanak, nem te leszel a legfontosabb számukra, hanem a társuk, gyermekük. Egyetlen helyen tudod magad legfontosabbá és nélkülözhetetlenné tenni: a saját kis családodban. Miért nincs senkid?
2013. máj. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!