Velem van-e a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves lány vagyok, félárva, főiskolára járok. Anyukám nem tud támogatni, egyedül az árvasági ellátást kapom meg tőle havonta, meg hétvégente főz. Ezt köszönöm neki. Viszont mindig panaszkodik, hogy mennyire nincs pénzünk, de dohányzik, mióta az eszemet tudom, nem a legolcsóbbat, középkategória. Sokszor veszekedtünk emiatt, könyörögtem neki, hogy hagyja abba, sokba kerül, rák, büdös, stb. Általában én húzom a rövidebbet, mondván, hogy semmi közöm hozzá. Értem én, hogy a gyereke vagyok, de szerintem éppen ezért van engem is érint (akár a jövőt tekintve). Nem tudok rá hatni, és tényleg elég vacakul állunk. Suli mellett dolgozom, a nyári munkáimért kapott összegek nagy részét beadtam a közösbe, spórolok ahogy tudok, de a dohányzása nagyon fel tud bosszantani. Ez kihat a kapcsolatunkra is, nincs mindig jó kedvem, és nem szeretem megölelni, mert ugyan rossz kimondani, de büdös. Próbálok megértő lenni, tudom, hogy ez függőség, de szándékot sem látok, hogy szeretné abbahagyni. Nem tudom vele megbeszélni, mert ideges lesz, és nekem ebből már elegem van.
2013. máj. 12. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem veled van a baj, de ennél többet nem tehetsz. Amíg nem ismeri fel valaki, hogy le kell szoknia, addig fejen is állhatsz, lesz@rja. Egy ismerősöm anyukája tüdőrákosan se szokott le. Otthon halt meg, a férje karjában, a gyerekei szeme láttára - összeesett a tüdeje és a mentősök már hiába próbálták megmenteni. És ami a legdurvább: a családból ennek hatására csak a lánya szokott le, a férje és a fia továbbra is eszi a cigarettát.
2013. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha már a cigiről nem tudod leszoktatni, akkor vegyél neki egy cigitöltőt, kb 1000ft, és utána vehetne magának dohányt. sokkal de sokkal olcsóbb mint a dobozos, és abból is nagy a választék.

én is dohányzom, de legalább nem költök rá vagyonokat.

2013. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!