Érvek és ellenérvek a házassággal kapcsolatban?
Ki hogyan viszonyul a házasság intézményéhez?
Lehet még bízni a nőkben, hogy nem csak a pénzre hajtanak?
Vannak még olyan tisztességes férfiak, akik nem félnek az elköteleződéstől?
Befolyásolja a döntést a "becsúszott" baba? Ront, vagy javít a helyzeten?
1. Nekem van jelentősége, nagyobb felelősségvállalást jelent egymás iránt, minden téren összetartozást, nemcsak érzelmileg, hivatalosan is egymás hozzátartozói leszünk.
De nem vagyunk egyformák, vannak, akiknek semmit nem jelent.
2. Vannak, akikben lehet.
3. Vannak.
4. Ez is ember és kapcsolatfüggő. Én azt mondom, nem befolyásolja.
Szerintem a házasság csak formalitás, a törvények miatt (vagyon, tulajdonjog, öröklés, hivatalos szülők a gyereknek...).
A lényeg viszont, hogy két ember (természetesen egy férfi és egy nő) olyan közel érezze egymást magukhoz, hogy ne is tekintsék egymást, mint férj-feleség, hanem mint vér szerint összetartozók!
El is itélem magát az esküvőt, szerintem elég lenne csak elmenni a polgármesteribe, aláírni a papírokat, a két tanúval, vendégek és vacsora nélkül! Éljen az egyszerűség!
1. Házasság ellenes vagyok, abszolút felesleges dolognak tartom. Akit szeretek, azt szeretem papír nélkül is.
2. Nagyon ki kell fogni a megfelelő hölgyet, ugyanis nagy számban bizony a pénz az elsődleges nekik, bármit is állítanak álszent módon.
3. A házasságnak és az elköteleződéshez semmi köze, hiszen minden macera, papír nélkül el tudom kötelezni magam a másik mellett. Aki a házasságban látja az elköteleződést, az már régen rossz. A legjobb az, mikor nők szerint ha nincs házasság, akkor nem halad a kapcsolat. Ez nem egy busz hogy mennie kell.
4. A baba becsúszása nem befolyásol, bár magam részéről gyereket sem akarok, nem akarom lekötni magam évtizedekre. Illetve nem a gyerekre akarom a megkeresett pénzem költeni, hanem magamra.
Elnézést 3-as, de ennél jobban nem tudnám megfogalmazni:
1: "Nekem van jelentősége, nagyobb felelősségvállalást jelent egymás iránt, minden téren összetartozást, nemcsak érzelmileg, hivatalosan is egymás hozzátartozói leszünk."
2:Igen, pl. én is és sokan mások. :)
3:Igen, a vőlegényem és szintén sokan mások is.
4:Nem feltétlenül változtat. Mi egy évvel a házasságkötésünk napja előtt elkezdtünk szervezni, ha közben jött volna a baba, lehet, hogy előre hoztuk volna az esküvőt, de lehet, hogy csak az aláírást és megtartottuk volna rendes időben a vacsorát.
Ideálisabb, ha az esküvő után jön a baba és nem kell a "becsúszása" miatt tologatni az időpontot, de a babó az első minden szempontból.
Ezek a személyes véleményeim.
Meg az, hogy akik szeretnének elköteleződni, házasságot kötni, azok minden körülmény közt megteszik.
24N
1. nekem egyáltalán nem fontos, hogy legyen papírom a kapcsolatunkról. a magánéletembe miért vonnám be az államot? semmilyen pluszt nem adna, így csak macerának tartom az egészet.
2. igen, vannak normális nők, de hogy megtaláld azt akivel összeillesz, ismerned kell önmagadat és az embereket is.
3. nagyjából hasonló az előzőhöz, nekem sikerült találnom egy olyan férfit aki nem fél a komoly párkapcsolattól, együttéléstől, és gyermeket is lehet vele tervezni.
4. nem házasodnék csak azért, mert babánk lesz. nálam nem feltétele a gyerekvállalásnak a házasság. a stabil kapcsolat és az egzisztenciális háttér sokkal fontosabb.
nem szoktam kampányolni a házasság ellen, de mellette sem. ez mindenkinek a magánügye, és mindenkinek lehet róla véleménye. azt viszont nehezen tolerálom mikor egyesek veszik a bátorságot és degradálják a kapcsolatunkat csak mert nincs róla papírunk. fogalmuk nincs arról, h hogyan élünk a mindennapokban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!