Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy élsz ma, mondjuk 5-10 év...

Hogy élsz ma, mondjuk 5-10 év ezelőtthöz képest?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A recesszio ugy hatott ram (rank) hogy ha akkor koltozok kulfoldre akkor most nem itt tartok hanem sokkal elorebb. Azota kulfoldon is felhigultak a lehetosegek, korabban jobb volt itt is.
2013. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Jobban, sokkal jobban.


Három tagú a család, én, s a szüleim. 5-10 évvel ezelőtt még csak tanuló voltam, s csak édesapám volt a kenyérkereső, ezért sokkal kevesebb jutott mindenre. Évente egyszer, vagy kétszer elmentem moziba, s nyáron egyszer kijutottunk a strandra. Ennyire tellett.

Most nekem is van munkám, igaz minimálbéres, de bele tudok szállni a rezsibe, s sok mindent meg tudok venni magamnak.


Pozitívnak mondható ez. Viszont, ha alapul veszem azt, hogy együtt élve a szülőkkel viszonylag elfogadhatóan élünk akkor ez így rendjén is van. De azért sokszor eszembe jut, hogy nem lesz mindig így, s egyedül ilyen fizetés mellett sajnos nehéz lesz boldogulni.


De egyelőre igyekszem a dolgok pozitív oldalát nézni, s kicsit élni, s nem csak létezni.

2013. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
5 évvel ezelőtt iszanyat depressziós voltam, nem láttam kiutat a problémáimból, és hála isten, már sokat haladtam, tök jól vagyok. Nehéz volt de látom a végét. És tudom hogy jó lesz, úgy hogy sokkal jobban vagyok, de még mindig nem elég jól, de azt is el fogom érni :D
2013. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Sokkal-sokkal jobban, minden tekintetben.
2013. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Külföldön élek, és összehasonlíthatatlanul jobb.
2013. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Tíz éve gimnazista voltam, élveztem az életet. Akkor költöztem kollégiumba, szabad voltam, nem voltak gondjaim.

Öt éve egyetemista voltam, párkapcsolatban, viszonylag biztos volt az életem.

Ma munkanélküli vagyok, a régi párkapcsolatomnak öt év után vég lett, most van egy viszonylag új. Remélem, legalább ez tartós lesz.

2013. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nálam nem mérvadó: 5 éve apukámékkal éltem, aki jól keresett, most pedig ketten boldogulunk férjemmel, sokkal szerényebb körülmények között. De: 3 éve jobban éltünk vele, mint most. nem kellett a boltban számolgatni a pénzt, amikor elmentem élelmiszert venni.
2013. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak több pénzt kapnánk a munkánkért,és nem lenne ennyi adó,meg élelmiszer adó.Akkor biztos boldogabb lennék mint most.
2013. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mások voltak akkor és most az igények, de összességében jobban élek most!
2013. máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Rosszabbul. Akkor egy fizuból is ment a gyereknevelés, házfelújítás, még nyaralás is volt minden évben. Most meg kettőből épp hogy megvagyunk.
2013. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!