Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem (16) nagyon szófogadat...

Nővérem (16) nagyon szófogadatlan, neveletlen és éretlen. Mit tanácsoltok, mit csináljunk vele? Legyünk keményebbek?

Figyelt kérdés
A szüleim már nem hisznek abban, hogy normálisan fel tudnák nevelni őt.Ha ő egyszer akar valamit annak úgy kell lennie,különben ha nem akkor elkezd ordítani,mint egy kisgyerek..
2009. szept. 30. 17:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

18:19 gondolom most lelkileg kielégültél, hogy lepontozhatsz, még ha igazam is van, úgyhogy írok még egyszer, hogy legyen egy szuper napod :)

A témához kapcsolódóan még annyit, hogy mindenki kapott egy.egy pofont életében, nem halt bele, régebben határozottabbak voltak a szülők és keményen is fogták a gyerekeket, nem hogy egy lány még visszapofázzon randa hangnemben a szüleinek, ráadásul lány, szóval engem úgy neveltek, hogy egy lánynak tisztelettudónak, illedelmesnek és nem nagypofájúnak kell lennie, egy fiú gyereknek sem, de egy nő az nő :) az vesse rám az első követ, aki nem gondolt még olyat mikor ott toporzékolt valaki gyereke mellette és az érezte volna, hogy egy fenékre csapás vagy netán egy pofon nem tenne jót. Csak ezek a reform szülők, akikben semmi határozottság és dominancia nincs gyakorlatilag eltapossa őket a saját gyerekük. Később ők milyen felnőtté válnak? vagy ez a 16 éves lány, ha nem fogják meg időben?

na ennyit egy ártalmatlan pofonról, és köszi, hogy kommentelted azt is, hogy miért pontoztál le.

2009. szept. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a szüleidnek, hogy álljanak már a sarkukra!

Mondd, hogy ne neked kelljen már szólnod!

Mondd, hogy semmi értelme neked jónak lenned, ha a neveletlenség semmiféle következményekkel nem jár! És hogy legyenek szívesek észrevenni és díjazni a te csendes szófogadásodat, ne a nővéred feltűnősködésére reagáljanak csak! Mond meg neki is és a szüleidnek is, hogy a hormonok nem elég indok, hogy semmibe vegyük a környezetünket! Te is bakfisféle vagy, (legalább prepubertás, vagy pubertás?) mégse ordítassz, mint a szamár! Csak azt nem tudod, mi értelme van értelmesen viselkedni egy ILYEN családban??

(Ez egyszer túlozz kicsit, hogy felfigyeljenek!)

2009. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%

"Ha ordít le kell neki kenni egyet, vagy leönteni vízzel, ha eddig nem tették meg a szülők."


így van!

Ez nem erőszakra való felbujtás!


Nem lesz semmi baja! De ha tizenhat évesen nem veszi észre magát, akkor meg kell egy kicsit lepni, mert másképp nem is fogja! Ettől talán felfigyel!

2009. szept. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

ha találtak volna megoldást és ha már türelmesek is voltak akkor most mikor már 16 éves, mire várjanak?

Következetesség? miről beszélsz? ez a lány leüvölti a szülei fejét? ez neked következetesség?

Egy pofon testi sértés? meg a tehetetlen ember üt? nem arról beszélek te nagyon okos, hogy összeverik a szülők ököllel a gyereküket rendszeresen meg vérbe teszik. Ne csinálj már ekkora jelenetet egy pofonból. uramisten.

Majd még én leszek a rossz, ha majd a gyerekem kezére rácsapok, mert mondjuk rám csap, vagy rosszalkodik, és majd a hozzád hasonlók még jól fel is jelentenek...

Érezd már a különbséget egy pofon, meg egy összeverés közt. Drámázol itt.

2009. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyobb bűnt követ el a gyerekével szemben, aki kellő pillanatban nem osztja ki azt a pofont, és egy neveletlen tiszteletlen hólyaggá neveli esetleg, mint aki esetleg pofon vágja édes magzatját, de megmenti attól, hogy

felnőjjön nevelés nélkül! Melyik a nagyobb baj? Lehet , persze a nélkül is! Csak ha az ember elmulaszt rászólni három évesen, meg öt évesen, akkor lehet hogy tizenévesen hiába tépi a száját! Ez a szülő hibája, de kettejük vesztesége! Még mindig jobb kamaszkorban bármilyen kellemetlenül, de korrigálni, mint levenni a kezünket a gyerekünkről!

Pofon, szobafogság, alapszintű ellátás - mindegy mi a módszer: ha a szülők "elengedték" a gyereküket, meg kell "fogni" akkor 16 évesen, ahogy lehet! Ha erőszakkal, akkor úgy! Felelős a szülő a gyermekért, és a gyerek alapvető érdeke, hogy normális serdülő és később felnőtt legyen! Normális: aki tud kommunkálni, tud együttműködni, le tud akár mondani a vágyairól a család javára..ha nem neveli meg a szülő, a legnagyobb bűnt pont ez ellen a gyerek ellen követi el! A gyerek lesz később boldogtalan, személyiségzavaros, rosszul kommunikáló, önző vagy stb.

Te nem tudod őt megnevelni, de felnyithatod a szüleid szemét! És megérdemled ezért a dicséretet! Neked se lehet kellemes ez a helyzet...ezt magyarázd el a szülőknek.

Ha már ilyen bizonytalanok, a kedvedért talán "bekeményítenek" egy kicsit.


Amikor az én (édes-aranyos amúgy) lánykámmal elszállt kicsit a ló, mindössze annyit tettem, hogy levettem alapszintre az ellátást: Étel, ruha köszönés, szükséges infók , slussz. Nem volt jópofizás, meg dunnyogás, meg futkosás utána a kedvenc uzsijával., meg mosolygós könyörgések. A szükségesen túl levegőnek néztem, nem vigyorogtam, és elfoglaltam magam jóízűen! nap alatt észbe kapott! Csak nem kell azért egy perc alatt elolvadni, hadd pitizzen egyszer a kis hercegkisasszony is egy kicsit! Egyből tudja merre hány méter!



Legközelebb visszabeszél, s ráhaggyák, jegyezd meg lesúlytóan: - Na megint a nyúl viszi a puskát!

Ennyi elég lesz a szüleidnek!

2009. szept. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

18:51 a szívemből szólt!

A gyermeket nevelni kell!

S ha lehet, kiskorától!

Úgy látszik, Kedves, nálad már tapasztaltabbak voltak :)

Nem a Te dolgod, de azért megmondhatod te is neki, hogy nem kell a szülőkkel butának lenni! Higgadtan, okosan, s hagyd ott!

2009. szept. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
65%

* ráhagyják **lesújtóan

bocs

2009. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
18:51 Nem pontoztalak semerre. Engem is lepontoztak mégsem hisztizem. Fogadd el mások véleményét is, én sem kérem rajtad számon, lepontoztál-e, pedig emlékeim szerint nálam alacsnyabb is a százalék. Ha lepontoztalak volna, meglenne hozzá a jogom, nem tudom milyen alapon teszed ilyen stílusban szóvá. Most mondhatnám, hogy Téged nyilván ez a stílus "elégít ki lelkileg". Effajta nevelés nem járt a pofonjaiddal?
2009. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
67%
18:55 Ne haragudj, de Te vagy az, aki drámázol. Másodszor reagálod túl amit írok, és forgatod ki a szavaim. Olvasd újra, és gyakorold a szövegértelmezést. Megmondtam, hogy nem azt mondom, hogy soha nem csattanhat el egy pofon, hanem hogy nem ez kell hogy legyen az első eszköz, amihez nyúlnak. A fegyelemnek nem ez az egyetlen módja, engem is megfegyelmeztek pofon nélkül, én ezt írtam. Semmi többet, úgyhogy ne pattogj olyasmin, ami nem igaz.
2009. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert még gyerek és nem is kell 16 évesen felnőttként viselkednie. Biztos így adja ki a feszültséget, majd kinövi. Van még rá ideje.
2009. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!