Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem (16) nagyon szófogadat...

Nővérem (16) nagyon szófogadatlan, neveletlen és éretlen. Mit tanácsoltok, mit csináljunk vele? Legyünk keményebbek?

Figyelt kérdés
A szüleim már nem hisznek abban, hogy normálisan fel tudnák nevelni őt.Ha ő egyszer akar valamit annak úgy kell lennie,különben ha nem akkor elkezd ordítani,mint egy kisgyerek..
2009. szept. 30. 17:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
"legyünk"?:-D A kistestvére fogja megnevelni? Amugy leszel még te is szofogadatlan neveletlen és értelne kamasz,nemtudom most hány éves vagy.
2009. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Első válaszoló!!!!

Nem minden lány lesz engedelmetlen! Nem minden tini olyan. Én 17 éves vagyok és én sosem mondtam ellen a szüleimnek. Még most sem.

A kérdező se biztos h olyan lesz, mint gondolod!


Kérdező!

Legyetek keményebbek, majd lehiggad.

2009. szept. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Ordítani kezd, mint egy kisgyerek? Akkor ordítson, ne érje el vele, amit akar. Az lehetett a gond, hogy korábban mindent elért a hisztivel - megmaradt egy kb. 2-3 éves gyerek szintjén. Szerintem le lehet erről szokatni. Egyrészt leülni vele, hogy ahhoz már elég nagy, hogy megértse, nem lehet minden úgy, ahogy azt ő szeretné. Másrészt utána ahhoz tartani magatokat, hogy ha valami nem, akkor hiszti miatt is nem.

Esetleg nem lehet, hogy enyhén autista, csak eddig senkinek nem tűnt fel?

2009. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A többesszámon én is jót mosolyogtam...:) De ettől még a problémára is válaszolni kell. Szóval: a legtöbb kamaszt jellemzik az általad leírtak, mivel semmi konkrétumot nem írtál, nem tudom pontsan mennyire kirívó eset a Tiétek. Mindenesetre, anni szent, hogy a nővéred elkényeztetett és hisztis, ez pedig azt jelenti valami már rég el lett rontva, Na de tegyük hozzá, ez általános. A szüleid tudnak ezen jó eséllyel változtatni, idővel, ha megpróbálják - kicsit megkésve - fegyelmezni Őt. Szabjanak korlátokat, amihez alkalmazkodnia kell. Nyilván sok minden meg lett Neki engedve ezidáig, ezért is nincs fegyelmhez és tisztelethez szokva. De ezzel Te nem tudsz mit kezdeni, ez a szüleid dolga. Te nem fogod tudni megfegyelmezni a nővéred, nem is a Te feladatod.
2009. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

Szerény véleményem szerint nem 16 évesen kell elkezdeni nevelni egy gyereket. Addigra már olyan egy ember amilyenné nevelik, később még fejlődhet a személyisége, de az alaptermészet örök és állandó.

Ha ordít le kell neki kenni egyet, vagy leönteni vízzel, ha eddig nem tették meg a szülők.

2009. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%

Ha problémád van rögtön ütéshez folyamodsz? Szép.


Egyébként mókás lenne, ha még mndig olyan lennék, mint 16 évesen...:) Én is lázadoztam, aztán pár év alatt lehiggadtam, és beláttam a marhaságaimat. Igazad van abban, hogy a nevelést nem iylenkor kell kezdeni, de a semminél még mindig többet ér, igenis, változik még eleget. Mindenesetre nem az ütés és a megfélemlítés a helyes út.

2009. szept. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
80%

Én hisztiztem kicsinek, nagymamám ( ő nevelt) lekent egyet, mindjárt nem hisztiztem többet...vagy kétszer meggondoltam.

Nem tudom mit kell ennyire a pofonok ellen lenni, mindenki már testi sértésnek fogja fel, holott néha , mint ebben az esetben is elkéne, hogy egy majdnem felnőtt 16 éves lány a szüleivel üvöltözik, meg hisztizik. Persze, hagyjunk mindent rájuk. Azért ilyenek a mai gyerekek is, visítanak, vonyítanak, hisztiznek, ezek a neveltetlen gyerekek. És jobb későn mint soha, három pofonba senki nem halt még bele. Nem arról beszéltem, hogy lánccal véresre kell verni, nem kell túldramatizálni.

2009. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
60%

18:23!

Teljesen igazad van! Én sosem kaptam pofont, én szófogadó tini voltam vagyok. Egy 16 évesnek nem hisztizni kellene, hanem higgadtan beszélni ha vmit akar. Én 17 éves vagyok.

Hideg víz is hatásos.


Én voltam a második válaszoló is.

2009. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem keményebbnek kell lenni, hanem türelmesebbnek. Meg következetesebbnek, de azt jóval korábban kellett volna már...

Rendes dolog tőled, hogy próbálsz megoldást keresni, de rád biztos nem fog hallgatni a nővéred. Ha végképp kifogytak az ötletekből a szüleid, kérdezzenek meg egy nevelési tanácsadót.

2009. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%
18:23, Meglepődsz azon hogy testi sértésnek fogják fel a pofon osztást? Talán azért van így, mert az. Nem azt mondtam, hogy soha nem csattanhat el, megfelelő indokkal, de képzeld, engem ütések nélkül is fel tudtak nevelni. Véleményem szerint ez a probléma máshogy is kezelhető, nem kell azonnal csapkodni, ha más megoldás is van. a nevelés ne ütésben nyilvánuljon meg, és ne félelemkeltéssel érjen célt. Itt nevelési hiányosságok vannak, amire nem ez a megoldás. A tehetetlen ember üt, értelmesebb gondolkodni, és megoldást keresni.
2009. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!