Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tényleg én vagyok...

Mit tegyek? Tényleg én vagyok a szívtelen?

Figyelt kérdés

Sokáig nem találtam állást, de végre jött egy jó ajánlat, olyan amilyet soha nem fogok kapni, ha ezt feladom. Egy hónapja kezdtem az új helyen, ami külföldön van.

A páromnak kb. fél éve drogproblémái vannak, az utóbbi egy hónapban, amit külön töltöttünk, a dolog súlyosabb lett.

Most megígérte, hogy abbahagyja és a 2 hetes pihenőmön tényleg nem is drogozott, bár elviseletlen volt.

Hétfőn vissza kell mennem dolgozni külföldre, most azt mondja mondjak fel és maradjak, akkor nem esik vissza.

Nem tudom mit tegyek... Már olyan sokszor hazudott a drog és az alkohol miatt... de nem akarom, hogy miattam essen vissza. Ti mit tennétek?



2013. máj. 11. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt esze belemászni, akkor tegyen meg mindet, hogy ki is másszon. Te menj vissza, ő megmenjen elvonóra, aztán majd újra beszéltek. Ha komolyan gondol téged, ennyi a minimum.
2013. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez zsarolás és felelősség hárítás. Így nem magát fogja hibáztatni, ha nem sikerül, hanem téged. Egyedül kell ezt megoldania. Vállalja a felelősséget.
2013. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"de nem akarom, hogy miattam essen vissza. "


Tipikus hozzá állás egy függőtől.. lelki zsarolás, ha elmész, te vagy a hibás, hogy vissza esem...

aztán ha maradsz, és tovább csinálja (mert tovább csinálja) akkor majd bánhatod a soha vissza nem térő lehetőséget egy drogos miatt....

2013. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is így érzem, már ismerem az összes kis játékát, de most én vagyok a szívtelen, aki nem bízik menne, és a akkor minek szokjon le, ha én úgysem hiszem, hogy sikerül neki, hiszen nem maradok itt...:(((

Olyan rossz hallgatni és nehéz erősnek maradni...:(

2013. máj. 11. 14:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

akkor ne hallgasd...

akit szeretünk, azt nem zsaroljuk semmivel, főleg nem ilyenekkel...

visszaél azzal, hogy bármit csinál, te kitartasz mellette, még a jövődet is beáldozná az ő függősége miatt...

2013. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza nyugodtan dolgozni,ő meg bizonyítson ez idő alatt.Ha nem tud,a kapcsolaton is gondolkozz el erősen hogy érdemes-e folytatni.
2013. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy jöjjön ki velem, akkor nem lesz egyedül, adja fel ő a munkáját, vagy menjen táppénzre, de azt nem.

Ebből gondolom, hogy inkább csak zsarol, ha komolyan a jelenlétem kellene, akkor velem jönne.

2013. máj. 11. 14:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha függő (drog-alkohol) arról egyedül nem tud leszokni. Szanatórium kell. Menjen fél éves fizetetlen szabadságra te támogasd és fél év múlva ha tiszta akkor beszélhettek. Nyugi, csak zsarol, mert függő. Egyedül nem tud lejönni róla. Milyen droggal él?
2013. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha feladod a munkád, itthon maradsz, és ugyanúgy folytatja tovább? Ér neked ennyit ez a kapcsolat? Eleve nem lennék olyan emberrel, aki már fiatalon függője valaminek. Mi lesz később?

Nem vagytok egy kategória szerintem, inkább legyen egy kis lelkiismeretfurdalásod, minthogy a te életed is tönkretegye a gyengeségével. Már az is baj, hogy elkezdte. Már akkor telibesz.rta a jövőtöket.

2013. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A te jelenléted is csak ideig-óráig lenne neki gyógyír, hidd el! Aztán sunyiban újra elkezdené.

Ha érted és saját magáért nem képes leállni, akkor sem fog, ha éjjel-nappal tartod benne a lelket. Menjen elvonóra!

2013. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!