Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam fel anyának ezt...

Hogyan hozzam fel anyának ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok és 9 hónapja vagyok együtt a barátommal. Távkapcsolatban élünk és elég ritkán tudunk találkozni, ám a nyáron szinte minden nap együtt szeretnénk lenni.

Szeretnék a nyáron fogamzásgátló tablettát szedni, de nem tudom erről mikor, hogyan és milyen körülmények között beszéljek anyával.

Szerintetek hogyan csináljam?

Egyébként a viszonyunk hol nagyon jó, hol nagyon rossz. Nem tudom mit szólna ehhez.


2013. máj. 11. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább beszéld meg az anyuddal mint,hogy terhes legyél.
2013. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy fontos a bizalom és az őszinteség, de ezt miért kellene vele megbeszélned? Elmész orvoshoz, ő felírja, te kiváltod, és szeded. Ennyi. Vannak olcsók is.
2013. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért kell megbeszélni, mert az anyja utolsó.


Ráadásul én a zsebpénzemből 17 évesen nem tudtam volna a legolcsóbbat sem fizetni.



Elmondod neki ezt, szerintem nyugodtabb lesz, ha azt látja, hogy fontos ennyire a védekezés nektek...

Ne görcsölj rajta, az én anyukámékkal simán lehetett erről beszélni... először nehéz csak

2013. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sőt, mivel még kiskorú a vizsgálaton kapott ambuláns lapot a gondviselőnek kell aláírni.
2013. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj vele, valószínűleg el fogja mondani, hogy nem a legjobb ötlet, mert úgy értem, te csak nyáron akarod szedni a gyógyszert. Ez viszont meg fogja zavarni a ciklusodat, a hormonháztartásodat, úgyhogy ha csak nyárra kellene, akkor válassz más megoldást.
2013. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én a helyedben biztos nem szednék, de te tudod. Elég fiatal vagy ahhoz, hogy tönkretedd ilyennel a szervezeted, főleg egy fiú miatt... Egyébként én így kezdenék hozz: Tudod anya, nyáron sokat szeretnék együttlenni a barátommal, és úgy gondolom a legbiztonságosabb az lenne, ha fogamzásgátlót szedhetnék. Remélem mellettem állsz, támogatsz, és tudsz segíteni megvenni a tablettát.
2013. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha csak nyáron akarod szedni, akkor hagyd a fenébe, húzzon gumit a pasid, nem fog belehalni.

Én nem is engedném ennyi idősnek, hogy mérgezze magát, ne legyen már a fiúja ilyen önző.

2013. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem értem miért gondoljátok, hogy ez egy méreg lenne..Inkább ez, mint egy kisbaba.
2013. máj. 11. 19:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Óvszer,ha elkezded szedni lehet soha nem lesz babád,ha nem akarsz szedjed csak...olvass utána hány embernek lett tőle baja,nem amikor szedte bár abból is van sok,hanem mikor abbahagyta..
2013. máj. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Én írtam, hogy felborítja a ciklusodat, ha csak pár hónapig szeded. Nem gondolom, hogy méreg, szedtem én is sokáig. Utána 3 évig nem sikerült a baba, amikor már akartuk.

Szedtem én is rövid ideig is, nem is olyan rég, télen, azóta sem rendszeres a ciklusom.

Tehát tapasztalatból tudom, hogy nem tesz jót. Ezt valószínűleg az orvos is el fogja mondani, de te tudod.

2013. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!