Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tisztazhatnank a dolgot? Mit...

Tisztazhatnank a dolgot? Mit lehet es mit nem ennie egy szoptatos anyanak!?

Figyelt kérdés

Beirtam a keresöbe, az enni szocskat, kidobott rengeteg kerdest, egy-egy etelre (pl.bifsztek,maj), gyümölcsre(pl.körte,barack,banan), zöldsegre(pl.nyers zeller) vagy pl.dio,makra vonatkozoan! Ugy latom sokan nincsennek ezzel tisztaban, en se! Akkor vegül is, melyek azok a zöldsegek, gyümölcsök, husetelek, tejtermekek stb. amik a babanal hasfajast vagy allergiat valthatnak ki? Tudom, mindenkinek sajat maga kell kitapasztalnia, de megis melyek azok amelyek a leggyakoribb "bünösök"? Tapasztalatokat is varok.

Köszönöm!

A példakat, a kerdesekböl ideztem!


2010. júl. 31. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ami puffaszt: K betűs és hüvelyesek

Magos gyümölcsök : eper,szamóca ilyesmi

Tejtermékek


Őszintén szólva én mindent ettem,mert kell a vitamin, annyi,hogy nem dögivel zabáltam be ezeket, hanem óvatosan.

2010. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem erre azt mondta a gyerekorvos, hogy a legújabb vélemény szerint mindent lehet enni, mértékkel. DE ne igyál hideg tejet, illetve tilos a mogyoró: mert az életre szóló allergiát okozhat (pl.tojásallergia 1 év alatt megszűntethető, mogyoróallergia nem).
2010. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát igen, a K betűs ételek... Amikor szültem, minden nap jött egy szoptatási tanácsadó, rengeteget segített. Erre azt mondta, HÜLYESÉG! Mindent lehet enni. Gondolj csak bele. Szerinted nagyanyáink nem ettek babot, karalábét meg mit tudom én, mit? Dehogynem. Csak manapság van túlmisztifikálva néhány dolog. Amit viszont nem igazán ajánlott a szénsavas üdítők és amikor látta, hogy mindenkinek ott sorakozik mindenféle ivólé, akkor sem lettünk megdícsérve.
2010. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyermekorvosom is azt mondta,hogy mindent lehet enni.A hasfájás nem attól lesz egy babánál, amit te megeszel.Én ettem mindent,hasfájós volt a babám három hónapos koráig, de akkor is az lett volna,ha kenyéren és vizen élek.Amit kerülni kell az a nyers hús,tojás (tatár bifsztek),de azt is csak magad miatt,nehogy szalmonellás legyél, vagy más fertőzésed legyen.Nekem a tatár a kedvenc kajám, 10,5 hónapja szoptatok, azóta egyszer ettem egy hónapja,nem merek enni.
2010. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi lanyok!. :-)

Szoval ajanlott kerülni: apro magvas gyümölcsök, k betüs zöldsegek es a hüvelyesek (ki tapasztalhato), tejtermék (mind?), mogyoro, tojas, nyershus.

Eddig! Varom a következö valaszokat! :-)

2010. júl. 31. 13:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, magát a tejet nem lehet literszám inni, nekem a védőnő napi fél litert mondott, hogy ihatok maximum. én világ életemben utáltam a tejet, nem iszom meg egyáltalán, viszont mindenféle tejterméket eszek: sajtok (penészes is), joghurt, tejföl, kefír, vaj, túró stb.

a káposzta, bab, karfiol, brokkoli, paradicsom általában kerülendők, nálunk semmi bajt nem okoz egyik sem.

szénsavas üdítő és víz szintén kerülendő, én napi 1-2 pohárral szoktam inni, nincs belőle gond.

rostos üdítő is okozhat a babánál hasfáját, nekem az őszilé a legjobb tejszaporító, úgyhogy nálunk ez sem jött be...

próbáld ki, hogy eszel egy-egy tiltólistás dologból egy keveset, és figyeled a hatást, így hamar kiderül, mi a bűnös.

viszont a nyers ételek, mosatlan gyümölcsök, tenger gyümölcsei tényleg veszélyesek, de nem emésztési szempontból, hanem a bennük lévő bacik miatt.

2010. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez volt az első, amit megkérdeztem a gyerekorvostól, amikor hazajöttünk a kórházból.


Azt mondta, hogy BÁRMIT megehetek, amit a babám hasa bír.


Így is tettem.


Az én babám nem bírja a körtét és a babot, és 3 hónapos koráig fájt a hasa a tejtől. Semmi baja a K betűs ételektől. A kevés epret jól bírta, a sok epertől kipattogzott, úgyhogy epret csak mértékkel szabad ennem. Málna, gyümölcsök jöhetnek minden mennyiségben. A szójától mindketten iszonyú büdöseket pukiztunk, úgyhogy a szójatej is tiltólistára került.


De ezek mi vagyunk, én és a fiam. Hogy nektek mi jó, azt nektek magatoknak kell kikísérleteznetek.

2010. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tenger gyümölcsei? Ne idegelj mar, tenger mellett elek. Most meg terhes vagyok, de a magas toxo eredmeny miatt, el vagyok tiltva a macskaktol, nyershustol. Tojas,sajt, tengeri halat, herkentyüt lehet. Szoptataskor meg nem? Osztriga ok, azt amugyse enném meg, de a többi milyen fertözést okozhat, föleg ha föve, sütve eszem?
2010. júl. 31. 14:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ettem mindent.Nem bebizonyított dolog, hogy a számodra puffasztó dolgoktól fáj a baba hasa.Inkább azt mondják, hogy kicsit még fejletlen az emésztőrendszere, és amíg nem mozog többet, kb 3 hós koráig adig ez fenn áll.
2010. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan úgy ettem mindent mint előtte és soha nem volt hasfájós a lányom.
2010. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!