Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim megkeserítik az...

Szüleim megkeserítik az életem, mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt kiköltöztünk vidékre egy hitelre vett házba egy olyan környezetbe,ahol nem dolgozik nem tanul senki a családból,közbe én leérettségiztem.Aztán szerettem volna továbbtanulni,közbe átvertek a tandíj körül.6 év után jelentkeztem közgazdász szakra,ami csak önköltségesen indult,de amikor jöttek a vizsgák,nem fizették be a tandíjam.Egy érettségivel nehéz,de nem is az a baj,hanem,hogy szétverték a szociális gyökereimet.Ami azért sok segítség lenne az életben.A nővérem,amikor teheti keresztbe tesz nekem,több alkalommal is lefizették már a rendőröket és a háziorvost,hogy elvigyenek.Nagyon nehezen teltek az elmúlt évek.Állandó ingázással pestre,de sose volt szinte rendes lakhatásom,állami kollégiumokban,meg itt-ott,ahol tudtam.Tudom,hogy amiatt van az egész,hogy ne legyen üres fészek.Mert Anya régóta külön szobába van apától,a nővérem meg asszisztál az egészhez.Nem egyszerű.Ti mit tennétek?
2013. máj. 11. 00:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekek, ez egy pszichiátriai gondozott kérdése. Ne várjatok tőle logikát.
2013. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
89%

Nagy bajok vannak nalad es en nagyon sajnallak :(

Megcsak nem is vagy tisztaban a betegsedeggel... A nyakamat ra, hogy a szuleid szeretnek teged, nem fizettek le senkit, de te sajnos nem tudod ezeket megerteni, felmerni.


Komoly pszichiatriai betegseged lehet, mindenkepp menj orvoshoz... :(

2013. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Szeded rendesen a gyógyszereket, amiket abban a "kényszermunkatáborban" írtak fel? Lehet, hogy nem véletlenül voltál 3 hónapig bezárva....(?)
2013. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Szegény szüleid, te tényleg megkeseríted az életüket....
2013. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:

Kezdjük ott, hogy egyik szociális intézménybe sem olyan klienst, akit kényszerítenek. Aki visszaüt a szüleinek, lefejeli őket, az valószínűleg oda is való! Ha tényleg lefizettek a szüleid mindenkit, erőszakkal vittek oda és ott is a hátad mögött intéztek mindent, akkor miért nem tettél feljelentést?

Nem kötelező önköltséges egyetemi szakra jelentkezni. Igaz, most már nem sok, de néhány évvel ezelőtt nagy eséllyel be lehetett jutni államilag finanszírozott képzésekre - persze, ha olyan volt valakinek a tanulmányi eredménye. Egyetem mellett pedig lehet dolgozni (Budapesten pláne!), a hátrányos helyzetűeket pedig mindegyik intézmény támogatja. Aki a saját lábára akar állni, az megtesz ennek érdekében mindent!

Ezekhez még jön, hogy anyukád klimaxot kapott az autópályán. Hát, eléggé sántít a sztori...

2013. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:

Kezdjük ott, hogy egyik szociális intézménybe sem vesznek fel olyan klienst, akit kényszerítenek. Aki visszaüt a szüleinek, lefejeli őket, az valószínűleg oda is való! Ha tényleg lefizettek a szüleid mindenkit, erőszakkal vittek oda és ott is a hátad mögött intéztek mindent, akkor miért nem tettél feljelentést?

Nem kötelező önköltséges egyetemi szakra jelentkezni. Igaz, most már nem sok, de néhány évvel ezelőtt nagy eséllyel be lehetett jutni államilag finanszírozott képzésekre - persze, ha olyan volt valakinek a tanulmányi eredménye. Egyetem mellett pedig lehet dolgozni (Budapesten pláne!), a hátrányos helyzetűeket pedig mindegyik intézmény támogatja. Aki a saját lábára akar állni, az megtesz ennek érdekében mindent!

Ezekhez még jön, hogy anyukád klimaxot kapott az autópályán. Hát, eléggé sántít a sztori...

2013. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Klimaxot kapott az autópályán? :):):) Nem inkább defektet?
2013. máj. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Soha nem fordult meg a fejemben,hogy feljelentsem őket,nincs hozzá gyomrom.Pedig mostoha nővérem,bírói levelet küldött fateromnak,mikor nem támogatta a felsőoktatásban.És az abból kicsikart anyagi támogatással diplomázott le.

Igen tudom,hogy vannak állami képzések,de nem a közgazdász szakon.Engem csak az érdekel,az állam sajnos csak önköltséges formában indította.A diákhitel értelmetlen,ha úgy is el akarok menni nyugatra.

A klimaxot pedig értsétek úgy,ahogy akarjátok.Ok nélküli hisztis roham volt,mert előtte dél-amerikai recepteket olvastam fel receptkönyvből muteromnak és nevettünk,hogy milyen különleges ételek vannak.Aztán beszálltunk a kocsiba és hirtelen megváltozott muterom hangulata,hisztis rohamot kapott.Meg kellett állnunk,egy buszsofőr ránkszólt,hogy álljunk arrébb,erre muterom kiabálta neki,hogy vigyen el.Rámnézett a sofőr,látta,hogy semmi bajom,rámkacsintott és mondta,hogy engem biztos nem visz el.Aztán kihívta anyám nővéremet,hogy nem bírja,kijött nővérem.El kezdett kiabálni velem,hogy jön a mentő jobb,ha elmegyek.Kijött a mentő,beszállt anyum,természetesen nem vitte el,adtak neki egy nyugtatót.És akkor este nővérem felhívta apámat,hogy ellenem hangolja.Milyen érdekes,hogy amióta nővérem elment soha nem történt baj...

De szerintem is egyszerűbb,ha kimegyek a nagy semmibe az USA-ba és kezdem a 0-ról.Csak szerettem volna tovább tanulni.Imádom a könyveket a filozófiát,a marketinget, Kahlil Gibrant,Márquezt,Dumast,Dosztojevszkijt,Nietzschet,Machiavellit,Dantet,Pasolinit,motivációs könyveket,taoista könyveket,Szun Cet,Robin Sharmat...Amikor felvettek marketingre 4-szer olvastam ki a csoportvezető könyvét,a Marketing a gyakorlatbant,de vizsgázni sajnos nem engedtek belőle,mert tartozásom lett a tandíjban.Pont kapóra jönne,hogy angol nyelven tanulhatnám.

De valószínű elhúzok az USA-ba idén,legalább nem pazarlom az éveimet tovább,mert az ottani nyugdíjhoz is 40 év munkaviszony kell.

2013. máj. 11. 14:40
 29/31 anonim ***** válasza:
Menj.
2013. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Kár veled beszélgetni, kérdező!!!
2013. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!