Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim megkeserítik az...

Szüleim megkeserítik az életem, mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt kiköltöztünk vidékre egy hitelre vett házba egy olyan környezetbe,ahol nem dolgozik nem tanul senki a családból,közbe én leérettségiztem.Aztán szerettem volna továbbtanulni,közbe átvertek a tandíj körül.6 év után jelentkeztem közgazdász szakra,ami csak önköltségesen indult,de amikor jöttek a vizsgák,nem fizették be a tandíjam.Egy érettségivel nehéz,de nem is az a baj,hanem,hogy szétverték a szociális gyökereimet.Ami azért sok segítség lenne az életben.A nővérem,amikor teheti keresztbe tesz nekem,több alkalommal is lefizették már a rendőröket és a háziorvost,hogy elvigyenek.Nagyon nehezen teltek az elmúlt évek.Állandó ingázással pestre,de sose volt szinte rendes lakhatásom,állami kollégiumokban,meg itt-ott,ahol tudtam.Tudom,hogy amiatt van az egész,hogy ne legyen üres fészek.Mert Anya régóta külön szobába van apától,a nővérem meg asszisztál az egészhez.Nem egyszerű.Ti mit tennétek?
2013. máj. 11. 00:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%

Ez már nekem is sok, és nem nagyon tudom elhinni. De tegyük fel, hogy igaz. Akkor számoljunk egy kicsit. Írtad: Leérettségiztél. akkor 18 éves voltál. Írtad: 6 évre rá jelentkeztél az egyetemre. Akkor 24 éves vagy.. Nem tudom a többi történet mikor játszódik le, de tegyük fel hogy csak 2 év telt el. Akkor olyan 26 éves lehetsz..

Már bocsika, de én sima szakmunkás végzettséggel már elköltöztem, és éltem az életem. Én 30 évesen estin érettségiztem le. 42 évesen lediplomáztam. Most vagyok 44 éves. Ezek után ha valaki 26 évesen ennyit nyavalyog, és mindenki mást hibásnak tart az elcseszett élete miatt, az számomra egy értéktelen ember.. Az ilyen emberek meg is érdemlik hogy hátráltassák..

Mondom ha ez az egész történet igaz..

2013. máj. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem a szüleid keserítik meg az életedet hanem te magad. Lúzer vagy..
2013. máj. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Jelentkeztem a BGF-re angol nyelven marketingre,valószínűleg felvesznek.De a gond vele,hogy fizetős.Szeretnék értelmiségi szakmát és érdekel is a közgazdaságtan.

Vagy egyből külföldre menni nyugatra.

2 diplomások a szüleim.Ez a nagy dilemma most,hogy megbízzak e bennük,hogy támogatnak a szakmám megszerzésében.És utánna menjek külfödre.Vagy hamarosan,amint megkapom a vízumot?

2013. máj. 11. 01:51
 14/31 anonim ***** válasza:
90%

3 hónapra elvittek dolgozni havi 500 vagy 3 ezer Ft-ért?

Ilyen nincs.

2013. máj. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
De van sajnos,erőszakkal kivittek budakalászra,ahol a hátam mögött megbeszélték a dunaparti osztály igazgatónőjével,hogy felvegyenek.Csak éppen azt felejtette el közölni a doktornő,hogy nem kötelező oda menni.Vagyis megsértették a személyiségi jogaimat.Aztán amit ott átéltem,azt nem kívánom senkinek.Öreg alkoholistákkal és hibbantakkal voltam összezárva,pedig nem is iszom.Minden nap reggel 5kor kidobtak minket az ágyból.Max. 3000 forintot adtak egy hónapra a munkáért,mert hogy ez szerintük "jelképes" juttatás.Én se akartam elhinni,hogy ilyen van mikor ott voltam.Egy modern kori inkvizícióhoz hasonlítanám.Mint a páriák,úgy élnek ott az emberek.
2013. máj. 11. 02:37
 16/31 A kérdező kommentje:
Aki ezt az egészet intézte és többször visszaélt és megszegte a Hippokratészi esküt,az Dr.Haraszti László volt a flór ferec kórház főorvosa,ő akart Budakalászra küldeni,ahol Dr.Kosza Ida sanyargatta az életem.De szerencse vége,már csak egy rossz emlék az egész.
2013. máj. 11. 03:25
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ott elbukott az egész, hogy...anyám klimaxot kapott az autópályán...

Na persze:))) tudod te mi az a klimax???

2013. máj. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát én halálra röhögtem magam ezen a sok baromságon amit itt összehordtál. :D Nem tudsz aludni vagy mi?!


Ami pedig a legjobban bántotta a szememet, hogy az anyukád klimaxot kapott az autópályán. :DDDDDDD


Klimax: Többnyire 45-55 éves kor között, a menopauza beköszöntével szűnik meg a nők fogamzóképessége, ez az időszak a klimax. A nő életében az ú. n. változás kora.

Lényege a csíramirigyek, a petefészkek működésének fokozatos megszűnése ennek megfelelően a nemzőrészek sorvadnak, a havi vérzés elmarad és a másodlagos nemi jelleg is megváltozik, ami egyeseknél elhízásban, másoknál lefogyásban, továbbá szőrnövésben, bajusz és szakáll képződésben, a szemölcsök megszaporodásában, az izmok és a bőr elpetyhüdésében, a lelki jelenségek megváltozásában nyilvánul meg.


De gondolom ezt az érettségi előtt is tanították (?).... Ennek ismeretéhez azért nem kell eljutni a BGF-re és nem kell hozzá "értelmiségi" szakma sem...

2013. máj. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Na jo, ez a sztori ugy kamu, ahogy van. Klimaxot kapott, mi? Meg 24 evesen a szuleid fizetik a tandijad.


Unatkoztal, latom...

2013. máj. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
Ha valóban így gondolod, ahogy leírtad, akkor neked tényleg a pszichiátriára van szükséged.
2013. máj. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!