Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nemesi családból származt...

Akik nemesi családból származtok, hangoztatjátok, tudja a környezetetek?

Figyelt kérdés

Van ismerősöm, akinek a dédapja nemesi rangot viselt (azért a dédapja volt az utolsó, mert utána megszűnt ez a dolog)

Nem az, hogy hangoztatják, de mindenki tudja róluk, hogy milyen volt a család, honnan jöttek stb.


Mondjuk y végű névvel nagyon meg sem lepődnek gondolom.

Kérdésem az lenne, hogy nektek van-e ilyen ismerősötök, esetleg ti magatok, és mit tapasztaltok, mennyire hangoztatják, mondják ezt másoknak, illetve ez számotokra mennyire releváns?

Mennyire érzitek fontosnak ti azt, hogy nemesek vagytok/voltatok, illetve hogy látjátok, ismerőseitek mennyire érzik így??


2013. máj. 10. 14:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%

Nekem is a Hunyadiakhoz van közöm :)

De nem szoktam vele dicsekedni. Ha szóba kerül társaságban a téma, akkor csak mellékesen említem meg, érdekességképp, ezért csak nagyon kevesen tudják rólam.

2013. máj. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
67%

A nemesi cím nem jelenti feltétlenül a nagy gazdagságot, és kék vért. Nemesi címet érdemekkel, szolgálatokért is ajándékoztak a királyok az egyszerű paraszt embereknek is.


A 16-17. század a nagy számú nemesítések időszaka volt. XIV. Lajos kertésze azért kapott nemesi címet és birtokot, mert nemcsak a tavaszi spárgaszezonban, hanem egész évben gondoskodott arról, hogy mindig jusson a király asztalára a vágyfokozó ételből.


Ja és a 17. századtól jó pénzért lehetett vásárolni nemesi címeket is.

Ettől még nem tartozik semmilyen előkelő családba csak kapott egy címet.

2013. máj. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
volt pénzük, hatalmas birtokaik. nyilván van olyan is, amit te mondtál, én konkrétan a barátnőm családjának példáját írtam le
2013. máj. 10. 18:40
 24/27 anonim ***** válasza:
63%

Nagyszüleim nemesi származásúak voltak. Nem hangoztatjuk ezt, persze büszkék vagyunk rá, de ennyi.

Igaz név hallatán rögtön megfordul az emberek fejében, hogy nem talán azoknak a rokonai, de hát ez van.

Jó pár év alatt hozzászoktunk.

2013. máj. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
49%

Sok olyan nemesi család van, akiknek nem y-ra végződik a vezetéknevük; tehát az csak urban legend, hogy csak y végűek lehetnek nemesi származásúak. Pl. a Széplaky család egy zsidó kereskedőcsalád volt, akik vásároltak a címüket.


Szerintem ma ez egy olyan dolog - arisztokratának lenni - ami az ember viselkedésében kell, hogy megmutatkozzon az embereke való bánásmódon át az ízlésig (szóval nem vagy bunkó és lekezelő, nem vagy csiricsáré, nem vagy harsány, és így tovább).


Én is arisztokrata vagyok, de ez nem befolyásol az emberekkel való kapcsolatomban, kivéve azt, hogy rossz hírű emberekkel nem barátkozom (értem ezalatt azt, aki szélhámos, könnyűvérű, stb.), de ez nlam ösztönös dolog, tehát nem a neveltetésemből adódik.

2013. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
nyilván az, hogy valaki családja nemes volt, nem hozza magával, hogy csak Y-os neve lehet és fordítva. Itt egy konkrét névre gondoltam, ami történetesen ismert, és még Y-os is...
2013. máj. 10. 22:01
 27/27 AyaseAkami válasza:
19%

Én Mányoki Ádám leszármazottja vagyok anyai ágról. Nagymamám Mányoki Ibolya, Magyarországon összesen 2 darab Mányoki család van, és mikor visszakerestettük, akkor derült ki hogy a leszármazottai vagyunk.:) Nekem dédnagyapám még nemes volt, isten nyugosztalja, már meghalt .


Aki nem tudná: A Mányokiak Kis- és Közép nemesi rangokat viseltek:)


Nem hangoztatom, mert az én társasági körömben ez nem számít, főleg hogy talán én vagyok az egyetlen arisztokráciai őssel rendelkező ember, azok közül akiket ismerek. Én ezt 5-6 éve tudtam meg anyámtól, mikor visszakerestette. Különösebb változást nem értünk el vele,

ugyanúgy kell dolgozni, és mivel még örökséget sem nagyon hagytak, és a nemesi címek már beszüntetésre kerültek, fölös a témával foglalkozni:D

2013. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!