Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nemesi családból származt...

Akik nemesi családból származtok, hangoztatjátok, tudja a környezetetek?

Figyelt kérdés

Van ismerősöm, akinek a dédapja nemesi rangot viselt (azért a dédapja volt az utolsó, mert utána megszűnt ez a dolog)

Nem az, hogy hangoztatják, de mindenki tudja róluk, hogy milyen volt a család, honnan jöttek stb.


Mondjuk y végű névvel nagyon meg sem lepődnek gondolom.

Kérdésem az lenne, hogy nektek van-e ilyen ismerősötök, esetleg ti magatok, és mit tapasztaltok, mennyire hangoztatják, mondják ezt másoknak, illetve ez számotokra mennyire releváns?

Mennyire érzitek fontosnak ti azt, hogy nemesek vagytok/voltatok, illetve hogy látjátok, ismerőseitek mennyire érzik így??


2013. máj. 10. 14:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk büszkének lenni és felvágni két külön dolog. Úgyhogy legyetek csak büszkék nyugodtan a Hunyadi-ősökre, nincs abban semmi. Csak ne kérkedjetek vele! :)
2013. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

azért ez a vasutas-dolog kicsit erős volt... a nemesség öröklődik apai ágon, ahogy írták is, ha apád vasutas, nem biztos, hogy te is az leszel.. na mindegy


ő sem kérkedik vele, én is onnan tudom, hogy voltam náluk és láttam a csaj szobájába kitéve egy címert, és mikor rákérdeztem, akkor mondta, hogy a családja címere, így jött a dolog

2013. máj. 10. 15:49
 13/27 anonim ***** válasza:
50%
Én büszke vagyok rá,de csak a család tudja,nem igazán hangoztatja nálunk senki,viszont jó hallgatni a régi történeteket ükapámról(dédi papám szokott mesélni),hogy ahhoz képest milyen gazdagok voltak normális életet éltek és az emberek szerették a családunkat.
2013. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%
Egy kolléganőm még az ügyfeleknek is hangoztatja, hogy arisztokrata családból származik. A Mai világban nem kérezik még azt sem, kinek kik a szülei. Van egy grófi család ismerősöm is, ők nemesi előnvet viselnek.Egyszerű, szerény emberként viselkednek. A gyerekek sokat voltak a gróf nagypapa és főispán lánya nagymama felügyelete alatt. Itt németül és franciául társalogtak, úri nevelésben részesültek.
2013. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%

Nekem apai ágon nemesek voltak a dédszüleim (mindkét dédapám, az egyik dédanyám is, a másikról nem is tudok semmit) A nevünk is nemesi: cz, y. Címerünk is van, de nem rakosgatom ki sehova. Benne vagyunk abban a könyvben is, ami felsorolja a nemeseket (apukámnak megvan a könyv is, de ugye ő még más rendszerben nevelkedett, emlékszik dolgokra, nekem meg már csak mesélték)

Nem hangoztatjuk. Részint semmi értelme, másrészt amikor én voltam gyerek, fiatal, nem volt "jó pont" (70-es, 80-as évek)

Voltak akik megkérdezték, azoknak megmondtuk.

Ahol lakunk, ott meg az idősek tudják (már a dédszüleim is itt laktak és sokan ismerték őket), a fiatalokat meg nem érdekelte/érdekli.

Szerintem nem fontos, hogy nemesi származása van-e valakinek.

A férjemnek nincs az, mégis rendes ember lett. 2 diplomája van, de arra sem vág fel.

Az egyik unokatesómék viszont néha már azt sem tudják kicsodák a nagy nemesi származásukkal.

Na, ők büszkék a származásukra, hangoztatják is. Ha csak fele annyit törődnének azzal, hogy normális családi életük legyen, sokkal jobban járnának (ők is, meg a gyerekeik is)

Igaz, nekik más a nagyanyjuk, ő büszke volt a nemességre (pedig ő maga nem volt az, csak beházasodott)

Az én nagyanyám nemesi származású volt, mégis azt tanította, hogy a származás nem büszkélkedésre jogosít, hanem kötelezettségeket eredményez. (magyarán: ne kérkedj vele, hanem viselkedj úgy, ahogy elvárják a származásod folytán)

2013. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%
Anyai ágon van bennem nemesi vér. Apám szerint apai ágon is, de szerintem tök kamu. Így van bennem székely, sváb és "magyar nemesi" vér. Nálam vannak a nemesi ág papírjai (családfa, címer, régi fényképek), de ennyi. Anyám nagynénje volt iszonyat büszke rá, hangoztatta mindig, mikor mentünk látogatóba, aztán mégis felfekvésesen egy kórházi ágyon halt meg, semmit nem számít a dolog, de ő nagyon büszke volt - ő még úgy nevelkedett anno, hogy ez fontos. Egyébként nem hangoztatom, ismerőseim sem, csak néha-néha kerül szóba, aztán arról szól a fáma, kinek a családja hogyan szegényedett el. Nálam speciel elkártyázták a vagyont :D Ki járt még így? :D
2013. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
63%

őseim közt volt nemes, köznemes, majd olyan is aki a kormányban vezető tisztséget töltött be,

de sajnos ők meghaltak, az ismeretségek elhaltak, és nagyon rossz sorban élünk, a napi megélhetésért küzdünk, nemhogy azt hangoztatnánk hogy nemesi felmenőink voltak.

2013. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
60%
A felmenőim viseltek nemesi rangot, de én ennek különösebben nem tulajdonítok jelentőséget, hiszen ma már nincs is ennek jelentősége! Talán még meg sem említettem senkinek sem!
2013. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként ennek a kérdésnek nem is sok értelme van így: vegyünk egy generációt 25 évnek, az 500 évvel ezelőtt (ha már a Hunyadiakat emlegettétek) 2^20 őse élt egy embernek.(Nyilván ebben lehetnek átfedések.) Ezek között pedig nagy valószínűséggel volt nemes.
2013. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

egy embernek 2 szülője, 4 nagyszülője, 8 dédszülője van. Ez szerintem nem 500évet ölel fel...


Amúgy nekem nem tűnt fel, hogy bármi is másképp menne náluk, mint másnál, mert valóban nem mondogatják, stb.


De a név miatt a műveltebb emberek (senkit nem akarok megsérteni, úgy értem, akik jobban ismerik a történelmet) tudják, hogy kik. Nagyon ritka nevük is van, szóval nem nehéz.


Nekem olyan furcsa, hogy milyen volt a régi világ, és hogy aki akkoriban nagy úr volt, hatalmas földekkel, vagyonnal rendelkezett, hogy szét tudta ezt bombázni ez a világ... Gondolom nem ők az egyetlenek...

2013. máj. 10. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!